İçeriğe Yönlendir

Aidatlı Kart ile Aidatsız Kart Farkı

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar merhaba aidatlı kredi kartı ile aidatsızının arasındaki farkı net olarak bilen varmı?Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Biri vade farksız taksit yapıyor, diğeri yapmıyor. Bazıları kredi açmıyor  , sadece yüklediğin parayı harcayabiliyorsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
9 dakika önce, Yücel Gezgin yazdı:

Arkadaşlar merhaba aidatlı kredi kartı ile aidatsızının arasındaki farkı net olarak bilen varmı?Teşekkürler.

Farrklar bankadan bankaya gore farklilik gostermektedir.

Ama temelde olay sudur: Her bankanin aidatsiz bir karti olmak zorunda.Aidat olayi bankalar icin ciddi anlamda kazanc getirisi olan bir durum.

Aidatsiz olan kartlarda bonus, puan... artik ismini her ne koymuslarsa bunun kazanci olmamakta.Olmadigi icinde bazi seylerden kısma durumlar oluyor...

Ayrica bazen ilgili kart taksit sinirina takilabiliyor... faiz oranlari farklilik gosterebiliyor, Havaalanlari lounge hizmetlerinden faydalanma soz konusu degil...

Bankada sira beklerken bile fark ettirir...

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ben bir bankanın aidatlı kartını kullanıyorum. Kartın fonksiyonlarını o kadar iyi kullanıyorum ki aidatı ödemek sorun olmuyor. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
4 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Ben bir bankanın aidatlı kartını kullanıyorum. Kartın fonksiyonlarını o kadar iyi kullanıyorum ki aidatı ödemek sorun olmuyor. 

Yaptiginiz cok guzel bir olay.. 

Ama ne yaparsaniz yapin fit bile olmak mumkun degil 😁

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
4 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Yaptiginiz cok guzel bir olay.. 

Ama ne yaparsaniz yapin fit bile olmak mumkun degil 😁

Benim kartım Havalimanı otoparkından yüzde elli indirim sağlıyor. Yıl içinde çok seyahat ettiğimden , aidat 2 seyahatte çıkıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aidatsız = Markasız. Taksit yapmayan puan kazandırmayan
Aidatlı = Markalı (Advantage, Axess, Bonus, maximum, world gibi)

En güzeli kullanmamak.Benim kredi kartım yok.Çok rahatım.

Kartsız mümkün değil. Bazen nakit yapmıyor aynı işi.
Bir kredi kartı olmalı.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ayni paraya elden taksit yapsalar bende kullanmam [emoji4] Veya alisveris yaptigim yerden bir taksit kadar puan verseler yine kullanmam.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

özelikle eylül gibi okulların açıldığı bu ayda.. kartsız imkansız

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Benim kartım Havalimanı otoparkından yüzde elli indirim sağlıyor. Yıl içinde çok seyahat ettiğimden , aidat 2 seyahatte çıkıyor. 

Bedeli degil toplamini kastettim 😁 bizler kar ettik diye dusunurken o yillardir cebinizde..

Ama devam 😬 

Muzelerde, otoparklarda, havalimani bekleme salonlarinda vs vs.. 

Her turlu faydalanmaya calismamiz lazim 😁

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
9 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Ayni paraya elden taksit yapsalar bende kullanmam emoji4.png Veya alisveris yaptigim yerden bir taksit kadar puan verseler yine kullanmam.

22 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir kredi kartı olmalı.

7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

özelikle eylül gibi okulların açıldığı bu ayda.. kartsız imkansız

Malesef sistem bunu kullanmayı mecbur hale getiriyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Elden odemelerde defterler dolup tasardi cogu zamanda defter oylece kalirdi...burda satici kendini garanti altina almaya, arkasina banka gucunu alarak rahat ederim dusuncesiyle bu yola girdi.Bizler boynu bukuk sekilde esnaf onunden gecmemek adina "minnetsizlik timsali" dir dusuncesiyle sarildik kartlara...

4 haneli sifreleri girerken amaaaan neolacak oderiz diyerek, sunun puani iyi, bunun subesi yakin, sunun bileti uygun, bunun limiti 50.000! (maasimizin belki 20-30 katı) kiyamam, şu kart taksitte ölene kadar taksit imkanli,Şunu cüzdandan bile cikarmana gerek yok pos cebine giriyor,  ama kanka Bu varyaaa en guzeli buuu!  cunku rengi guzel deyip doldurduk cebimize... 

(Yazdiklarim Tamamen espri amaclidir 😁 kimseyi baglamaz )

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Yapı Kredi ve Akbank ve iş bankasınin aidatsiz kartını kullanıyorum. Ekoworld axsessfree ve maximum aidatsiz

isbankasininki hiçbir kampanyaya dahil olmuyor tavsiye etmem. 

Ama yapikredi Akbank ta katılmak isteyip katılamadığım hiç bir kampanya olmadi. Sadece world de yanlış hatırlamıyorsam artı taksit olmuyor. ilerde değişir mi bilmiyorum su an gayet memnunum bu aralar en çok Axess free yı kullanıyorum 

Paraf clasic  özellikle tavsiye ederim aidatli olarak gözüküyor ama yıllardır kesmiyor marketlerde paraf üstü (migros gibi üye isyerlerinde her ay 25tl ye kadar) çoğu kampanyasında üye işyeri şartı yok artı her ay belirlediğiniz bir günde 400 TL ye kadar alışverişlerde yüzde beş indirim sigorta kaskoda ise yarıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir kredi kartı olmalı.

Ayrıca ihtiyaç olmasa bile kredi kullanılmalı.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Ben yapı kredi ve garanti bankasının kredi kartlarını kullanıyorum.Hatrı sayılır limitleri var.Çoğu işimi mecbur kalmadıkça kartla ödüyorum.Ödemelerini düzenli yapıyorum.Çoğu özelliğinide kullanıyorum(puan,ekstra taksit vs)Kart aidatını ekstremde gördüğüm anda bankayı arayıp iade etmelerini istiyorum.Genelde sorun çıkarmıyorlar iadesini yapıyorlar ama sorun çıkaranlarada kartı kapatmakla tehdit edip sorunu çözüyorum.En son karta otomatik ödeme talimatı verdim hiç sorun kalmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

axess im var, normal kredi kartı, sıfır aidat (arada keserlersede mobil uygulamadan bir mesaj hemen iade) sıfır sınırlama, limit yüksek ve gerektiğinde arttırım istediğimdede hallediyorlar,   gayet rahatım :)

tek kart-tek banka+maaş hesabı, anahtar budur millet.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Hemen hemen her bankanın kartı var bende. İhtiyaçlarımı hangi kartın kampanyası varsa oradan yapıyorum. Aidat iade alamadığım nadir. 

Aidatsız kartları limit sabitlemek için kullanıyorum. Detaylı tablom var. Hangi kartın hangi gün aidatı gelecek biliyorum. Aidattan önceki ay, aidat keseceksiniz diye arayıp kapatın kartı diyorum. Kapatırlarsa aidatsız kart sayesinde limitim kalıyor. Başka bir özellikli kartını alıyorum bankanın. Bir yıl kartın imkanlarından yararlanmaya devam. Aidat iade ederlerse zaten sorun yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ayağını yorgana göre uzattıgın sürece kredi kartları çok güzel şeyler, dediğin gibi itiraz halinde ücret iadeside yaptıktan sonra sorunda olmuyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Zamanında vatan bilgisayar dan notebook alırken word kart ile alanlara nakit fiyattan daha ucuza sattıkları için mağazada ayak üstü kart çıkarttığımı biliyorum.
Sistem maalesef mecbur bırakıyor.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Akbank free de internet üstünde alışverişlerde diğer kartlarla aynı taksit oluyor.(n11-gittigidiyor)Mağazalar da ki alışverişlerde taksit ya olmuyor ya da kısıtlıyor.Puan normal alışverişte vermiyor ama kampanyaları takip ederseniz çok puan toplanabiliyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yapı kredi'den iki kartım var. Biri normal, biri plantinyum. Biri bende biri eşimde durur. Maaş da yapı kredide. Normal kartta aidat var, onu da bonuslarla öderim. Esnafla genelde nakit yapmayı tercih ederim ama genele bakarsam çoğunda kart kullanıyorum. Cebimde metal bozuk para taşımaktan nefret ederim. Bu yüzden bazen ekmeği bile kartla alırım. Babam, ben kartla alış veriş yaparken gelir "oğlum yoksa ben vereyim" der hala. Ama ben çoğunlukla kart kullanırım çünkü:

• Metal para üstü taşımayı sevmiyorum
  • İnternet bankacılığından açtığımda neyi ne zaman almışım takip edebiliyorum
  • Zorda olmadıkça taksit yapmayı sevmem ama taksit yapmak gereken durumlarda ya da yüksek tutarlı alış verişlerde kartla taksit imkanı çok güzel
  • Alış verişin kayıt dışı olmasını engelliyor.

Bunları yaparken harcamaları yakın takip ederim. Sürpriz olmamasına dikkat ederim. Kart borcunu da gününde öderim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bonus Flexi kullanıyorum, aidatsız. Bonus'un bütün özelliklerini taşıyor. Taksit yapıyor, sene sonuna kadar işlem hacmime göre 70 - 80 lira bonus birikmiş oluyor.

Bir iki yerde taksit yapmadı, eksiği o. Bonus Flaş uygulamasından bazen kampanya bildirileri geliyor, ona göre bonus kazanma olayları artabilir. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

ben evimi kredi kartıyla yaptım desem olur, sıvası bittikten sonra bütün malzemeyi kredi kartı çekerek aldım,boya,elektırık malzemesi,parke pımapenler,mutfak kapılar banyo wc malzeme akla gelecek hersey ev bıttı evın esyalarınıda kart sayesınde aldım ( limit attırmakta sıkıntı değildi) o zamanlar 12 aya kadar taksit seçeneği vardı çok şükür herşeyi aldık ödedik yuva kurduk,şuan 2 tane kartım var aıdatsız en para ( 3 tane alışverişe (taksıt yapılabılen alısverıslere) 6 aya kadar 0 faızlı taksıt ımkanı verıyor) ve aidatlı worldcart kullanmaya devam ediyorum cepte duran bir dost ödeyebildikten sonra çok faydalı bir icat....

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Ali abiye katılıyorum.Maaş bankam + maaş bankamın kredi kartı (aidatsız) + maaşımdan otomatik ödeme + akıllı telefondan gelir gider takibi

Sadece otomatik ödeme talimatlarını (telefon + elektrik + su + internet) limiti çok düşük olan başka bankanın kartıyla ödüyorum (aidatsız)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...