İçeriğe Yönlendir

Otomatik Garaj Kapısına Otomatik Kilit Eklemek Hakkında

Eren Gökmen

Recommended Posts

Eren Gökmen
(düzenlendi)

Merhaba,

Bahce kapisini otomatik acilir kapanir yapmak istiyorum. Bunun icin bulundugum yerde f/p acisindan en uygun olan Chamberlain TPD 10-05 model otomatik kollari satin alacagim. Ancak bu üreticinin otomatik kilit opsiyonu cok pahali. Orjinal otomatik kilit iki parcadan olusuyor. 1 trafo (veya kontrol modulü de olabilir bu) ve 1 12v kilit. benim aklima gelen 2 alternatif kilit cözümü var ancak olabilirliligi konusunda yardima ihtiyacim var:

1. kontrol modülü üzerinde, kapi acilip kapanmasi sirasinda uyari amacli dönen isik opsiyonu sunulmus. bu cikis 24v. basit bir 24v otomatik kilit alip buaya baglayabilirim. böylece kapi acilip kapanana kadar kilit acik kalacak. alternatif olarak eger varsa buna uygun bir röle baglayabilirim. yani kapi acilirken cikisa 24v gelecek. röle bunu birkac saniye acik tutacak, sonra kapatacak ve elektrik kesildiginde yine hazir hale gelecek (bunun icin hazir ve ucuz bir sey bulmam lazim).

2. kapinin orjinal kilit cikisina kendim bir trafo ve kilit baglayacagim. bu cikis 3 pinli. Tahminimce 2si 230v veya 24v icin ama diger pinin ne ise yaradigini cözemedim. tabi eger sadece 2pin calisiyorsa ve bu 24v ise isim daha kolay

yardimci olmasi acisindan kontrol modülü fotograf ve planini ekliyorum.

simdiden tesekkürler...

@Servet Aydın isin profesyonelini de davet etmeden olmaz :)

.2b54dc19a21414e011a61dc980f6d267.jpga4062c407e0156a2f6bcd36ecaf0ef81.jpg

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Ancak bu üreticinin otomatik kilit opsiyonu cok pahali.

kilit açılmadan kapı motoru kaldırmaya çalışırsa arızanın rakamı ne olur? genelde bu tip extralar da bir püf noktası yüzünden pahalı olur. O püfü bulup ona göre ileve kilit yapılmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

kilit açılmadan kapı motoru kaldırmaya çalışırsa arızanın rakamı ne olur? genelde bu tip extralar da bir püf noktası yüzünden pahalı olur. O püfü bulup ona göre ileve kilit yapılmalı

Haklisin abi. Sistemin kendisi 350€. Kilit sistemi 300€

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Haklisin abi. Sistemin kendisi 350€. Kilit sistemi 300€

meşhur bir pazarlamacaı fıkrası vardır, Temel amerikada wc işletmeciliği almış diye başlar, 1 milyon dolar kazanır 1 ayda diye biter, ortasını yazamam emmi beni ağaca asar :rofl: fena kitleniş demek

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
meşhur bir pazarlamacaı fıkrası vardır, Temel amerikada wc işletmeciliği almış diye başlar, 1 milyon dolar kazanır 1 ayda diye biter, ortasını yazamam emmi beni ağaca asar :rofl: fena kitleniş demek

Hımm araştıralım bunu [emoji848]
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
39 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Adamlar kilidi, aksesuar/yedek parca modunda satiyor o nedenle cok ucuk fiyat. İnternetten arastirdim iki cihazin toplami 170-180€ civarina buldum. Ote yandan kontrol modulunu ilk once sadece trafo diye dusunmustum ama icinde role de varmis. Bu modulu 65€ civarina buldum. Belki sadece onu alip yine uygun fiyatli baska bir 12v bir elektrikli kilitle kullanabilirim.

Diger sistemlerde ayri soket var elektrikli kilit icin ama cok sorun cikartiyorlar. Kullanici yorumlarinda en iyisi bu

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kapı bariyer şeklinde mi yoksa sürgülü tip mi olacak

İki kanatli kapi. Kapilar mentese uzerinde

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sağa sola açılacak o zaman. Şu anda motor yoksa iki tane gramer dişli sistemli motor lazım 12 volt. İçlerinde stop sviçleri var. Bir tane uzaktan kumanda ve cisim sensörü ile sistem çözülür. Hepsi iç piyasadan temin edilir. Sadece kapıların ne kadar açılacağı lazım. Strok boyu için motorların

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sağa sola açılacak o zaman. Şu anda motor yoksa iki tane gramer dişli sistemli motor lazım 12 volt. İçlerinde stop sviçleri var. Bir tane uzaktan kumanda ve cisim sensörü ile sistem çözülür. Hepsi iç piyasadan temin edilir. Sadece kapıların ne kadar açılacağı lazım. Strok boyu için motorların

Sagolasin abi. Sistemi satin aldim. Bugun icin kampanya vardi. Elektronik kilit icin sormustum zaten. Galiba kilidin orjinal rolesini alip basit bir 12v kilit ekleyrcegim gibi gorunuyor. Yagmur yagmazsa yarin sistemi kurup, kilit ve lamba soketine ne zaman ne kadar sure ve kac volt elektrik geldigini kontrol edecegim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Okey. Birşey olursa buradayız :)

Sagolasin abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...