İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites Kullanım

Mert Serin

Recommended Posts

Mert Serin

Slm  arkadaşlar arabayı stop ettikten sonra bir an aklım karıştı  vitesi P konumundan N konumuna almaya çalıştım ilk önce geçmedi sonra frene bastım ve N konumuna birazda zorlanarak geçti çok yanlış bir işlem mi oldu acaba şanzımana bi zarar vermişmiyimdir acaba sonraki kullanimimda bi sorun oluşmadı ama korktum acemiyim otomatik viteste

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Kontağı açıp geçirdinizse sıkıntı olmaz. Kontak kapalı iken park konumundan hareket etmemesi lazım.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Herhangi bir sorun olmaz. İlk park esnasında direkt P ye aldığınız için şanzumana yük binmiş. Ondan dolayı zor geçer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aracı parkederken, n konumuna alıp el freni çekilmeli, el freni aracı sabitledikten sonra ise p konumuna alıp stop etmeli. Yükü şanzımandan almak uzun ömürlü olması için iyi olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
14 saat önce, Murat Gedik yazdı:

Kontağı açıp geçirdinizse sıkıntı olmaz. Kontak kapalı iken park konumundan hareket etmemesi lazım.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat bey tapatalk imzanızı kapatır mısınız?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Aracı park ederken tavsiye edilen sıralama budur; 

1- Vites Pozisyonunu N ye alın

2- Park Frenini (El Freni) çekin

3- Pedallardan ayağınızı çekin

4- Vites Pozisyonunu P ye alın

Buna uyar ve tekrar hareket edeceğiniz zaman park frenini indirmeden aracı çalıştırmaz iseniz büyük ihtimalle yukarıdakine benzer bir problem yaşamazsınız...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
On 23.09.2018 at 15:18, Mert Serin yazdı:

Slm  arkadaşlar arabayı stop ettikten sonra bir an aklım karıştı  vitesi P konumundan N konumuna almaya çalıştım ilk önce geçmedi sonra frene bastım ve N konumuna birazda zorlanarak geçti çok yanlış bir işlem mi oldu acaba şanzımana bi zarar vermişmiyimdir acaba sonraki kullanimimda bi sorun oluşmadı ama korktum acemiyim otomatik viteste

Merhabalar Mert Bey,

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...