İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Deforme Olan Aracım

Hüseyin Aydınçelebi

Recommended Posts

Hüseyin Aydınçelebi

Merhabalar aranıza yeni katıldım arabamıda yeni aldım yanlız ne kadar araştırma ve aramalar yapmama rağmen ne çıkma nede orjinal iç dizayn ürünlerini bulamadım eski abilerim bilen kişiler konu hakkında bana yardımcı olursa şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Deforme Olan Parça Listesi

Direksiyon Derisi (Krem Renk)

Vites Topuzu (Krem Renk)

Arka Koltuk Oturma Yeri

Takım Paspas

Kapı İç Yüzeyleri Deri Olan ve Plastik Yüzey

İç Cam Sıyırıcı (Sağ)

Sol Ön Kapı Kapı Açma Anahtarı

Sis Farı Camları ( İçleri Kirli)

Sağ Arka Stop Camı 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Arabanınz hayırlı olsun. 

Marka model nedir ?

direksiyon dikilebilir 

Kapı döşemeleride değişebilir 

döşemeci birçok soruny çözebilir konuşmak lazım

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Maddi durumunuza gore arac ici bakim yapan guzel yerler var bunlarla iletisime gecerek fiyat alabilirsiniz. Bazen uygun fiyata denk gelebiliyor. Eger sadece kirden bakimsizliktan kotu gorunen alanlar varsa forumda birkac arkadasimiz berbat durumdaki aksamlari sifir hale bile getirdiler.. 

Fotograf ekleyin isterseniz duruma bakalim.. tavsiyeler daha net hale gelir..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi
2 saat önce, Ali Gök yazdı:

Arabanınz hayırlı olsun. 

Marka model nedir ?

direksiyon dikilebilir 

Kapı döşemeleride değişebilir 

döşemeci birçok soruny çözebilir konuşmak lazım

Teşekkürler Saolun 2001 Model Fiesta Ghia 1.25 16Valf

1 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Maddi durumunuza gore arac ici bakim yapan guzel yerler var bunlarla iletisime gecerek fiyat alabilirsiniz. Bazen uygun fiyata denk gelebiliyor. Eger sadece kirden bakimsizliktan kotu gorunen alanlar varsa forumda birkac arkadasimiz berbat durumdaki aksamlari sifir hale bile getirdiler.. 

Fotograf ekleyin isterseniz duruma bakalim.. tavsiyeler daha net hale gelir..

Birazdan ekliyeceğim foto şuan araba servis şanzıman tarafından yağ kaçağı var bu sorun çözüldükten sonra fotoğraflarını çeker atarım ilginiz için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 saat önce, Hüseyin Aydınçelebi yazdı:

Direksiyon Derisi (Krem Renk)  Döşemeci

Vites Topuzu (Krem Renk)  Döşemeci

Arka Koltuk Oturma Yeri  Döşemeci / Kirli ise temizleme, bakım onarım

Takım Paspas  İnternetten https://www.vipotopaspas.com/hali-paspas/ford/ford-fiesta-serisi/ford-fiesta-1995-2002

Kapı İç Yüzeyleri Deri Olan ve Plastik Yüzey Döşemeci

İç Cam Sıyırıcı (Sağ) 

Sol Ön Kapı Kapı Açma Anahtarı

Sis Farı Camları ( İçleri Kirli)

Sağ Arka Stop Camı 

Son 4 adet için parçacılara sormak lazım.

Hayırlı olsun aracınız.

Alıntı mesajının içinde yapmanız gerekenleri ilgili maddelerin yanına yazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hayırlı olsun.

Kozmetik sorunlar çözülür, sürüşü çok keyifli bir otomobildir.

Far ve stop camlarını da içini söküp temizleyen farcılar var sanayilerde ama temizlemesi yenisinden pahalı olabilir o arabanın stopları için. Parçacılardan fiyat almak lazım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi

Abilerim ilginiz için teşekkürler 

döşemeci fiyatı bunlar

Direksiyon,vites topuzu (300 TL)

Kapı döşemeleri (500 TL)

Arka Koltuk Oturak Yeri Sünger Yenileme ( 250 TL)

Sizden ricam bildiğiniz bu aracın çıkma parçalarını satan yerleri gerek numara olsun gerek web sitesi yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kapı döşemeleri pahalı ama onun iç yapısı da yenilenecek. Onun çıkması yok. O yüzden iç döşeme ile beraberse tüm rakamlar normal.

Bu ürünlerin çıkmalarının sizdekilerden durumunun bi farkı olmayacaktır. Çıkmalar için dağdelen oto ile görüşebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi

Aslında yapmak istediğim forumdaki abilerim den ve sizin gibi bilgili kişilerden yardım alarak kapı iç yüzeylerini kendim yapmak isterim ama nasıl yaparım nasıl yapıştırırım kırık yerlerini tekrar nasıl doldurabilirim hiç bir fikrim yok

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Forumu ;özellikle de fiesta mk4 bölümünü incelerseniz farklı çalışmalar mevcut. Kapı içi döşeme  tamirine  ait konum mevcut. Bir başka arkadaş direksiyon kılıfı  dikimini anlatmış  mesela.

Yorum bağlantısı
Ali Anar
7 saat önce, Hüseyin Aydınçelebi yazdı:

Abilerim ilginiz için teşekkürler 

döşemeci fiyatı bunlar

Direksiyon,vites topuzu (300 TL)

Kapı döşemeleri (500 TL)

Arka Koltuk Oturak Yeri Sünger Yenileme ( 250 TL)

Sizden ricam bildiğiniz bu aracın çıkma parçalarını satan yerleri gerek numara olsun gerek web sitesi yazarsanız sevinirim.

merhaba ,

Aranıza yeni katıldım. Yardımcı olmak isterim belki birinin işine yarar. kapı döşemesi mevcut linkte sıfır bu ürünler ihale ile biryerden almışlar.http://www.otodosemedunyasi.com.tr/detay.aspx?id=3482#urunegit

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi
1 saat önce, Ali Anar yazdı:

merhaba ,

Aranıza yeni katıldım. Yardımcı olmak isterim belki birinin işine yarar. kapı döşemesi mevcut linkte sıfır bu ürünler ihale ile biryerden almışlar.http://www.otodosemedunyasi.com.tr/detay.aspx?id=3482#urunegit

Kardeşim ilgin için teşekkürler ama benim arabam bej bunu alsamda renk ciyak duracak bunu ben kendim yapmak istiyorum hem deforme olmasını gidermek hemde elimden geldiği kadar kendim yapmak burada yapanlar var ama söyledikleri rakam para kazanmak için degil insanlar kendileri yapsınlar diye resmen zorluyolar parayı zannediyolarki biz yerden süpürüyoruz herkesin bir el emeği vardır ona lafım yok ama 4 kapı döşemesine deri maliyeti 100 tl işçilik 400 tl el insaf bu kadar kazanç helal olamaz 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
12 saat önce, Hüseyin Aydınçelebi yazdı:

Aslında yapmak istediğim forumdaki abilerim den ve sizin gibi bilgili kişilerden yardım alarak kapı iç yüzeylerini kendim yapmak isterim ama nasıl yaparım nasıl yapıştırırım kırık yerlerini tekrar nasıl doldurabilirim hiç bir fikrim yok

kapı içleri bir arabaya değer katan veya kaybettiren tam da göze batan yerler, kendiniz yapmayın derim , işçiliği tecrübe ister. yapımı anlatması basit, eski döşeme soyulur yenisi bally ile yapıştırılır, ancak bally kullanım  kısmı ve bombe ksıımlarda potluk kısmı el tecrübesi ister

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi
10 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

kapı içleri bir arabaya değer katan veya kaybettiren tam da göze batan yerler, kendiniz yapmayın derim , işçiliği tecrübe ister. yapımı anlatması basit, eski döşeme soyulur yenisi bally ile yapıştırılır, ancak bally kullanım  kısmı ve bombe ksıımlarda potluk kısmı el tecrübesi ister

Kagıt kırıklarını nasıl tamir edebilirim kaç mt deri lazım 4 kapı yüzü için 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi
(düzenlendi)

Aracın iç durumu bu şekilde

1b9acd9573d218720b976f4d23690c0a.jpg
14311665afeb4e66501cb6d4891e3e45.jpg
3b98c06df6f84b3137877393bf7d700c.jpg

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
tapatalk imzasi silindi.
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Direksiyon ve vites topuzu kaplatılacak mecbur. KApı içi için tek kapının kaplamasını sökün deneyin malzeme alıp. Kıvrımlı yerler özellikle sıkıntı olacaktır, kolay gelsin şimdiden:) Bally ile dikkatlice yapıştırılacak..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi
Direksiyon ve vites topuzu kaplatılacak mecbur. KApı içi için tek kapının kaplamasını sökün deneyin malzeme alıp. Kıvrımlı yerler özellikle sıkıntı olacaktır, kolay gelsin şimdiden:) Bally ile dikkatlice yapıştırılacak..

Almam gereken malzemeler nelerdir
Kaplama için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Suni deri ve deri yapıştırıcısı(bally de olur ama teneke kutuda 500 gr gibi olandan alın) Fitil de yıpranmış gibi duruyor kapılarda, döşemecide fitil de bulunabilir, fitil çok ayıp örter .

Ayrıca döşemeyi söktüğünüzde altında sünger var ise yeni sünger de almanız gerekecek.

Bol bol youtube videosu izleyin işlemin yapılışına dair,fikir verecektir size.

Yorum bağlantısı
Ali Anar
16 saat önce, Hüseyin Aydınçelebi yazdı:

Kardeşim ilgin için teşekkürler ama benim arabam bej bunu alsamda renk ciyak duracak bunu ben kendim yapmak istiyorum hem deforme olmasını gidermek hemde elimden geldiği kadar kendim yapmak burada yapanlar var ama söyledikleri rakam para kazanmak için degil insanlar kendileri yapsınlar diye resmen zorluyolar parayı zannediyolarki biz yerden süpürüyoruz herkesin bir el emeği vardır ona lafım yok ama 4 kapı döşemesine deri maliyeti 100 tl işçilik 400 tl el insaf bu kadar kazanç helal olamaz 

Abicim merhaba ,

Bende de döşemelerin üst tarafında kalkma vardı .kendim söktüm derbi ile yapıştırdım çokta güzel oldu. şimdi sıra ön kapılarda onlarda da kalkma var üst kısımlarda. bende aynen senin gibi kendim yapmak istedim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

daha önce zaten döşeme ve direksiyon kaplanmış. verdiğim örnek te aslında tam olarak bu idi. . kapı içinde kenaları dönemeyip nikelaj yapıştırmış gibiler. direksiyonda tam soyulşmadan üstüne kaplanmış gibi

vites topuzunun yenisi daha iyi olacak gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi
Konuya bir göz atın  fikir vermesi açısından...

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/292516-atom-karınca/

Abi ellerine sağlık arabayla iyi uğraşmışsın bende toparlamak istiyorum benim sorunum sadece iç dizayn gaziantepte bi parça bulmak 1 gün sürüyo taktırmak ki sorma gitsin o kadar çok çıkmacı varki hepsi attar dükkanı gibi adam gir bul diyo :) böyle iş yerimi olur kapı yüzünü sökmek sorun deyil ama kırık yerleri nasıl olacak o benim kafamı kurcalıyo bide sökünce yapmak yada yaptırmak gerek mecbur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...