İçeriğe Yönlendir

ÖTV Matrahları Güncellenmiş

Serkan Maden

Recommended Posts

Eray Çalışkan
On 24.09.2018 at 23:45, Evren Erakçora yazdı:

https://www.assosrehberim.com/nm-Assos_Antik_Kenti-cp-100

böyle güzel yerler var mı hocam orada ?

Bu ülkenin coğrafyasına, iklimine, kültürüne, tarihine ve doğal güzelliklerine hiç bir yeri değişmem, ama bu avantajlar ve güzellikler var diye kötü ekonomiye, kötü politikaya, aşırı yüksek vergilere itiraz etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Diğer ülkeler bu kadar vergi almadan ekonomileri kalkındırıyorsa biz de yapabilirizin tablosudur bu sadece.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, Eray Çalışkan yazdı:

Bu ülkenin coğrafyasına, iklimine, kültürüne, tarihine ve doğal güzelliklerine hiç bir yeri değişmem, ama bu avantajlar ve güzellikler var diye kötü ekonomiye, kötü politikaya, aşırı yüksek vergilere itiraz etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Diğer ülkeler bu kadar vergi almadan ekonomileri kalkındırıyorsa biz de yapabilirizin tablosudur bu sadece.

1- diğer ülkeler daha çok vergi alıyor, vergi dediğin apartman aidatı gibidir lazımdır.

2- Onlar ne insanı israf ediyor ne parayı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
On 24.09.2018 at 19:39, Çağlar Bayur yazdı:

acilen şovruma koşasım geldi, 108000 den 104000 e inen kilyo almam lazım :rofl:

symbol tavsiye ederim. arka camlar kollu hemde tam nostaljik . 1.4 70 hp  efsane performans pistte 0-100 5 saniye diyorlar  :D 

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

1- diğer ülkeler daha çok vergi alıyor, vergi dediğin apartman aidatı gibidir lazımdır.

2- Onlar ne insanı israf ediyor ne parayı.

Kesinlikle haklısın hocam, vergi alınmasın demiyorum ki vergisiz olmaz. Vergi alınsın ama ekonomi vergi üzerine değil üretim ve çalışmak üzerine kurulsun diyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
35 dakika önce, Eray Çalışkan yazdı:

Kesinlikle haklısın hocam, vergi alınmasın demiyorum ki vergisiz olmaz. Vergi alınsın ama ekonomi vergi üzerine değil üretim ve çalışmak üzerine kurulsun diyorum.

Doğru,

Çünkü vergi ancak savunma, eğitim, sağlık ve altyapı giderleri için ortak alınan paradır.

Millete maaş olarak vermek için toplanmaz. Toplanmamalı. Kimin parasını kime vermek olur o zaman.

Ama tabi devlet ayakkabı üretmez onu demek istemiyorum. Dikkatli ve doğru kullanılacak vergi ve alınacak elbette. Hem çok alınacak.

Şu an malesef ülkede vergiye karşı psikoloji sakat. Bir de darül harp olayı var. Adam zekat veririm vergi vermem vs diyebiliyor. Zor konular. ronesans gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...