İçeriğe Yönlendir

S-Max - Cruise Control U0405 Arıza Kodu

Mustafa Ortataş

Recommended Posts

Mustafa Ortataş

aacaım 2007 model s max araç cruise control devreye almıyor sanki düğmelere şiddet uygulayınca devreye giriyor gibi;devreye girdiğinde hız arttırma düğmesine bastığımda devreden çıkıyor

aracı cihaza baglattığımda U0405 sabit hız kontrol modülünden geçersiz veri alındı,semptom  yok aralıklı 

bu konuda yardımcı olursanız 

foruma yeni üyeyim 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hoşgeldiniz. Tuşlara sert basınca devreye giriyorsa sanki temassızlık-oksitlenme gibi bir şey akla geliyor. Hız düğmesine basınca devreden çıkması... Düğmeye basınca oksitten dolayı yanlış sinyal gönderiyor sanki. Temizleme spreyi o sorunu çözecek bence. Wd 40 ya da balata spreyi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş
(düzenlendi)

Teşekkür ederim. Deneyip sonucu paylaşacağım.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Büyük Harf Kullanımı
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Korna ne alemde? Kesik kesik çalma, çalmama, direksiyon dönükken sorun çıkarma gibi bi şeyler var mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

Ben direksiyon sargısı(Zembereği) denen şeyden şüphe ediyorum ama sargıda arıza olsa korna çalmama, air bag lambası yakması,teyip ses ve düğmelerde arıza olur diye düşünüyorum bunların hiçbiri yok 

Ama yinede bazen direksiyon dönerken  sanki ekranda hız sabitleme beklemede yazıyor gibi ;

Direksiyon sargısı tamiri yapanlar ile görüştüm korna çalmaz yada air bag lambası yakar diyorlar 

ilğinize teşekkür ederim  

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tuş seti arızalı olabilir. Mondeo mk4 ile aynı idi galiba çıkma bakılabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...