İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Debriyaja Basılınca Kesilen Ses

Bora Demirci

Recommended Posts

Bora Demirci

Merhaba aracımın şanzıman keçesinden ötürü yağ atma sorunu vardı onun değişimi için şanzıman indirildi hazır el atmışken baskı Balat'a ve bilyeyide değiştik luk marka daha sonra 75-90 mobil şanzıman yağı ile yağıda değiştik fakat uzun süre araç kullanınca boşta iken şanzımandan tıkırdı halinde ses geliyor debriyaja basınca kesiliyor araç ilk çalıştığında yapmıyor belli bir yol kat edince oluyor ses varken debriyaja bi kaç sefer basıp yavaşça bırakınca ses kesiliyor nedir bunun sorunu ses gelince araba dizel gibi oluyor baskı 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Genelde bilyadan yapar o sesi ama pek de sorun yapmayın. Yolda bırakacak bir sorun değil. Nerdeyse tüm arabalarda aynı sorun var. Geneli olmasa da büyük çoğunluğu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Aynı sorun bende de var. Alıştım galiba artık duymuyorum.

İlk fırsatta tekrar dinleyeyim. Belki de geçmiştir. 10.000 km kadar önce yağ değişimi ya da takviyesi yapılmıştı.

Yorum bağlantısı
Bora Demirci

Galiba Opel insignialarda kronikmiş. Sanayide usta grup dişlisinden yapıyor söktürsen yapacak şanzımancı yok hatta parçasını belki bulamayız demişti çıkma şanzımandan da aynısı olabilir boşa para harcama demeşti sağolsun oda sizler gibi piyasada bu sesi çıkarmayan araba yok hatta 2010 araçlarda bile var diyordu artık bende alışmaya çalışacağım 

6 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Aynı sorun bende de var. Alıştım galiba artık duymuyorum.

İlk fırsatta tekrar dinleyeyim. Belki de geçmiştir. 10.000 km kadar önce yağ değişimi ya da takviyesi yapılmıştı.

Ben baskı Balat'a değiştikten sonra yağ değişelim deneyelim dediler hatta şanzıman için katkıda aldım birşey değişmiyor eğer sert geçişler yoksa durduk yere değişmeyin yağ çok pahalı litresi 60 TL deniyordu şuanki döviz kurlarından belki dahata artmıştır

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

debriaj bilyasıdır büyük ihtimal ! düşük ihtimal de olsa bilya arızalı olabilir bazen sıfır y.parçalar da da sıkıntı çıkabiliyor düşürmüş olabilirler belki.

bi montaj yapan ustanıza danışın isterseniz. Ama yolda bırakacak bir sorun olmaz bence

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
50 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

debriaj bilyasıdır büyük ihtimal ! düşük ihtimal de olsa bilya arızalı olabilir bazen sıfır y.parçalar da da sıkıntı çıkabiliyor düşürmüş olabilirler belki.

bi montaj yapan ustanıza danışın isterseniz. Ama yolda bırakacak bir sorun olmaz bence

Ustaya sordum priz direk dedi bilya olsa ses şıkırtılı olur cikcik öter diyorlar bunda ki ses tıkırtı şeklinde sanki biryerde bi boşluk var tam kavramıyor gibi 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
45 dakika önce, Bora Demirci yazdı:

Ustaya sordum priz direk dedi bilya olsa ses şıkırtılı olur cikcik öter diyorlar bunda ki ses tıkırtı şeklinde sanki biryerde bi boşluk var tam kavramıyor gibi 

madem usta o kadar açıklama yapıyor ise , baskı balata değişmeden önce bu sesin olmadğını söyleyin ve net sesin nereden geldiğini de söylesin bence

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
Bir saat önce, Murat Öngür yazdı:

madem usta o kadar açıklama yapıyor ise , baskı balata değişmeden önce bu sesin olmadğını söyleyin ve net sesin nereden geldiğini de söylesin bence

Bu hafta gidin taciz edim onu (: sabahları enterasan hiç ses yapmıyor tuhaf bir iş

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
1 saat önce, Bora Demirci yazdı:

Bu hafta gidin taciz edim onu (: sabahları enterasan hiç ses yapmıyor tuhaf bir iş

kardeş o zaman senin debriaj ısınınca yapıyor o sesi biraz kullanıp öyle git . Benim ustam olsa ensesinde boza pişiririm valla :)

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
3 saat önce, Murat Öngür yazdı:

kardeş o zaman senin debriaj ısınınca yapıyor o sesi biraz kullanıp öyle git . Benim ustam olsa ensesinde boza pişiririm valla :)

Parça problemli ise adama dicek yok ben gidip aldım parçayı şöylede bir durum var 2 aracımızda hep bu adam bakıyor bi Yamuğunuda görmedik yaklaşıl 5 yıldır gidip gelirim bakalım artık kısmet nerden çıkarsa sorun 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Debriyaj pedalına hafifçe basarken başlıyorsa volantta bozuk olabilir ama genelde prizdirek bilyası yapar sesi ve önemsizdir..

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
16 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Debriyaj pedalına hafifçe basarken başlıyorsa volantta bozuk olabilir ama genelde prizdirek bilyası yapar sesi ve önemsizdir..

Serkan bey. Debriyaja biraz basıyorum ses gidiyor hiç bir sorun olmuyor debriyajdan yavaş yavaş geri çekersem yine ses yok ama bas çek hızlı bir şekline yapınca tıkırtı başlıyor. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, Bora Demirci yazdı:

Serkan bey. Debriyaja biraz basıyorum ses gidiyor hiç bir sorun olmuyor debriyajdan yavaş yavaş geri çekersem yine ses yok ama bas çek hızlı bir şekline yapınca tıkırtı başlıyor. 

Ses gelmeyecek şekilde kullanın bence iş volanta doğru gidiyor, masraflı iştir aman diyelim.. ;) Yolda kalmazsınız merak etmeyin.. 

Yorum bağlantısı
Bora Demirci

Tühhh napalım sesli yaşarız olamdı volanta yapacağım masrafa bir anfi bir bas alim en azından sesi bastırsın (:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...