İçeriğe Yönlendir

Aracınızın Kumandası Kaç Metreden Kapıları Açıyor?

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer
(düzenlendi)

Aracımın kumandasının pili yeni olmasına rağmen nerdeyse anahtarla acma mesafesinden açıyor.. çözüm var mı? sizlerde durum nedir? 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bazı araçlarda güvenlik tedbiri olarak yakın mesafeden algılar. Focus’ta kumanda pil durumuna bakılmaksızın araca en fazla 10 metreden algılıyor mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

2006 fiestamda 5 metreden fazla mesafeden açmazdı. Şimdi 10 metrede rahat açıp kapatıyor boşluk bir alandaysak özellikle.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ölçmedim de 8 10 metreden okuyordur heralde 4. kattan kitleyip açmıştım bi defa

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

ford ka 13. kattan açılıp kapanıyor, düz menzilde, 20 metre filan

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

rahat 40 mt alıyor. sizin yaşadığınız sorunu daha önce corolla aracımda yaşamıştım. anahtarcıya gittiğimde , bazen frekansları karıştırıyor ve kafasına göre davranmaya başlıyor demişti. tekrar frekans ayarı yapmıştı ve düzelmişti. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

10 metre civarı sanırım. Ölçmedim ama güvenlik amaçlı yapılmış olabilir. Renault varken 7. kattan alıyordu mübarek.  

Çekmemesi iyi bir şey aslında; Anahtarsız çalıştırma olan arabaları çalıyo bi de adamlar. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
29 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

fiestamda apartmandan otoparka alırdı.. simdi nerdeyse içine girecem arabanın...

Pili bitmiştir, yada kumanda eskimiştir tekrar çipi kopyalatıp yeni anahtar yaptırın

açık alanda 30-40 m 

kapalı alanda 10-15 m

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim mondeo 150 metre civarında algılıyordu ilk aldığımda denedim.Belki daha uzaktanda algılar ama aracı görme şansım olmuyor.Şuanda durum nasıl bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Qashqai 50 metre en az.. 

Bence gereksiz.. Ama bazen de işe yarıyor... 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
55 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Pili bitmiştir

İlk mesajımda yazdığım gibi pil yeni.

Cok değerli yorumlar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2012 Mondeo orjinal pili ile şu anda 30 m den kumanda ediyor. Kumandanın menzili yetişmediği zaman mesafe uzaması için anahtarı çene altına temas ettirdiğimde kumanda ediyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Benimde dikkat ettiğim bir husustu.Benim araçta opel.Kumandanın pilini kaliteli pil ile değiştirdim.Yine aynı.Ancak çok yaklaşınca çekiyor.Frekans meselesine bakacağım.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Leon rahat 60-70 metreden alıyor. Ancak sadece kilitleme tuşuna bastım. Açma tuşuna basıp risk alamadım kilitlenmez diye [emoji3]
Birde kafanıza dayarsanız daha uzaktan alıyor. Onu da denesem daha da artar heralde [emoji3][emoji3]

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Arabanın arkasından 5 metre önden 10 metre apartmanın 4.katından  rahatça açıp kapanıyor 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Aracımın kumandasının pili yeni olmasına rağmen nerdeyse anahtarla acma mesafesinden açıyor.. çözüm var mı? sizlerde durum nedir? 

Anahtarı söküp içini temizleyin. Çok farkedecek.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Kodlamasını biliyorsanız pili çıkartıp bir süre bekleyip tekrar kodlayın. O şekilde daha önce düzeltmiştim babamın farklı model aracında. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Benim Jeep'in de kumanda pilleri yeni ama çok kısa mesafeden açıyor. Hatta pil değişimi sonrası anahtarcıya tekrar gittim 2 mt den açıyor bu dedim. Ölçtü frekans var sorun yok deyip geri yolladı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...