İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2007 Hava Sorunu

Abdullah çakır

Recommended Posts

Abdullah çakır

selamun aleykum abiler, arkadaşlar  aracımda yaklasık 2 aydır hava yapma sorunu var. her bineceğim zaman  vak vak ile havasına alıyorum öyle calıştırabılıyorum  gerek yakıt filtresini gerek filtreye uzaman hortum sisteminin tümünü değiştirdik orjinal parçalar ile hala aynı sorun devam etmekte lütfen bana bir yardımcı olun ya daha nerelere bakmamız gerekli . acaba depodan yada yakıt otomatiği felan varmı bu araclar da varsa onlardan olabılırmı şimdiden allah razı olsun teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Abdullah çakır
19 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

değişti ise o değişen parça da geri kaçırıyor demek?

Yahu dostum başka ne olabilir değişen parçalar şunlar yakıt filtresine uzanan hortum sistemi ve yakıt filtresi vak vak felanhemde ford un orijinal parçaları ile başka birşey olabilirmi mesala bunlarada yakıt otomatigi varmı yada depo ile alakalimi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vakvağa basınca doluyorsa yani durunca içi boşalıyorsa tek parça o geri kaçıracak olan

Yorum bağlantısı
Abdullah çakır
On 27.09.2018 at 22:13, Çağlar Bayur yazdı:

vakvağa basınca doluyorsa yani durunca içi boşalıyorsa tek parça o geri kaçıracak olan

On 27.09.2018 at 21:22, Çağlar Bayur yazdı:

değişti ise o değişen parça da geri kaçırıyor demek?

Yahu dostum başka ne olabilir değişen parçalar şunlar yakıt filtresine uzanan hortum sistemi ve yakıt filtresi vak vak felanhemde ford un orijinal parçaları ile başka birşey olabilirmi mesala bunlarada yakıt otomatigi varmı yada depo ile alakalimi

Kendim hallettim eyvallah

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Abdullah çakır
On 29.09.2018 at 10:53, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hallettim derken, buldunuzmu sorunu?

evet abi cözdüm sonunda

Yorum bağlantısı
Abdullah çakır

abi ilk önce hortumda ufacık bir delik vardı hortumu degıstırdım önce sonra hava yapması azaldı lakin devam etti sonra vak vak pompası ile yakıt filtresinide degiştirdim sorun tas tamam kalkktı aldıgım filre ve hortum alman malıydı 170 lira filtreye verdım 1 metre hortumada 60 lira verdim ama hortum kral allah korusun arac yansa hortum saglam cıkar :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erol Demirci

@Abdullah çakır başkan aynı sorun bende var şu an mazot filtresi, vak vak seti değişti halen sorun devam ediyor iki usta baktı bulamadı. Sorun şu şekilde fiesta 2006 dizel marka 12 saat üstü yatınca( akşam bırakıp sabah) hava yapıyor vak vak 5-10 kere sıkıp bırakınca çalışıyor ama gün içinde 6-7 saat beklese bile tek marşta çalısıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...