İçeriğe Yönlendir

W116 S Serisinin İmalatı. 1972 - Video

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Mercedesin gerçekten neden mercedes olduğunun kanıtı. Müthiş keyifli.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

kalite kontrol aninda herkes orda. kimi parlatiyor kimi çıta takıyor..Son dakika yetiştirir gibi olmuş..Ama mercedes kalitesi..

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sene 1972, en büyüğümüz 3 yaşındayken :) kıyafetler çok hoş, fabrikaya giden işçiler gibi değil de sanki hobi aktivitesine giderlermiş gibi. imrenmemek elde değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

müzik harika, favoriler şahane, personlein %99 u Türktür. Arabalrın ruhunun olduğu yılllarmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Dikkat ettiniz mi aracın sağ aynası yok. Ozaman böyleymiş demekki
be55542ab35cedd57ae58a67bc4399aa.png

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

1990 ların ortasına kadar bizde de birçok araçta sağ ayna yoktu.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
1990 ların ortasına kadar bizde de birçok araçta sağ ayna yoktu.

Şahinlerde yoktu Toroslarda yoktu. Ancak bu araç Merco olunca garip geliyor demekki oda kaçıyormuş bazı şeylerden.
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Güzel bir kanal, fırsatım oldu mu izliyorum. Bu videoları defalarca izledim arada hala izliyorum.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok güzeldi. İzlemesi aşırı keyifli.

Bayanların çalışması gerçekten müthiş.

Dikkatimi çeken kısım, aracın saclarının montajı bittiğinde daldırdıkları sıvı havuzu nedir? Metalin dayanımını mı arttırmak? Pas, çürüme vs. durumlarına karşı..

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

S classe ın dedesi:)

hala çok güzel ve hatırladığım kadarıyla ABS nin kullanıldığı ilk araç ve klima daha önce kullanıldı mı bilmiyorum ama w116 da vardı 4 cam otomatiği falan...

yıl olmuş 2018 hala neredeyse 50 yaşındaki araçta olup 0 km araçta olmayan donanımlar var yazık

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
25 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Çok güzeldi. İzlemesi aşırı keyifli.

Bayanların çalışması gerçekten müthiş.

Dikkatimi çeken kısım, aracın saclarının montajı bittiğinde daldırdıkları sıvı havuzu nedir? Metalin dayanımını mı arttırmak? Pas, çürüme vs. durumlarına karşı..

elektro statik kaplama. Boya öncesi temizlik, boya yüzeyinin hazırlanması ve krozyonu geciktirmek için uygulanır. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

onun için hala dünyanın en değerli otomotiv markası olarak listede en tepede 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)
1 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

S classe ın dedesi:)

hala çok güzel ve hatırladığım kadarıyla ABS nin kullanıldığı ilk araç ve klima daha önce kullanıldı mı bilmiyorum ama w116 da vardı 4 cam otomatiği falan...

yıl olmuş 2018 hala neredeyse 50 yaşındaki araçta olup 0 km araçta olmayan donanımlar var yazık

50li yıllardan beri amerikan araçlarında var klima. 

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
3 saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

elektro statik kaplama. Boya öncesi temizlik, boya yüzeyinin hazırlanması ve krozyonu geciktirmek için uygulanır. 

2001 - 2002 S Serilerinde kronik pas sorunu oluşmuş. Almanya'da mahkemelik oluyorlar tüketicilerle.

En son mahkeme safhasında ortaya çıkıyor ki o daldırma havuzunda bir bakteri oluşmuş ve kimyasalın yapısını bozmuş.

Daldırma havuzundaki sıvının korozyon önleme etkisini bakteri ortadan kaldırmış. havuzun o döneminde çıkan arabalar olması gerekenden çok erken paslanmış. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Gerçekten de o model S serilerinde paslanma görmüştüm incelerken. Niyetlenip vazgeçmiştim o yüzden.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Sarı Mercedes filmini nedense ayrı bi seviyorum [emoji4]
Ben de birazdan İlyas Salman çıkacak diye bekledim [emoji16]
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Gerçekten de o model S serilerinde paslanma görmüştüm incelerken. Niyetlenip vazgeçmiştim o yüzden.
B serisinde de çok erken paslanma şikâyeti vardı. Mercedes de olsa kusurları var.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
4 saat önce, Evren Erakçora yazdı:
7 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

B serisinde de çok erken paslanma şikâyeti vardı. Mercedes de olsa kusurları var.

Sorun b de değil 2000 yılında sanırım mercedes su bazlı boya mı ne ona geçti s lerde dahil var o sorun. O yüzden mercedes fabrikasından çıkan son otomobiller 124 ler 140 lar vs. Derler. Mercedesin firma icin en çok maliyetli araçları da onlar.86 dan 96 ya 124 un sahnede kalması ondan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çocukken 80lerden kalma bir Mercedes e binmiştim, inanılmaz sessizdi, o zaman hayran kalmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...