İçeriğe Yönlendir

Modem Tamiri

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

Modem çalışmıyor. Gök gürültülü bir yağmur sonucu olduğu için modemin yıldırımdan etkilendiğini düşünüyorum. Elim elektronik işine yatkındır(EML mezunuyum). Kendim tamir edebilir miyim? Tecrübesi olan varsa, modemin sağını solunu kurcalamadan ilk bakmak gereken yer neresidir? Beslemeden olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Valla şimdiye sökmüş kurcalıyordum, sökmeye cesaret edebildiğim her şeyi tamir edebildim, arabalar hariç, onları sökmeye cesaret edemiyorum :)

Çok pahalı bir şey değilse söküp bakın hocam halledersiniz bence. Yandıysa da belli olur zaten.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Modem de bir devre sonuçta. Söküp ölçümleri yapıp bakmak lazım. EPROM'u (ya da ona benzeyen modülü) zarar gördüyse elinizden bir şey gelmeyecektir muhtemelen.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

modem tamiri zordur şimşek yıldırımdan etkilendi ise içerisindeki kart devre büyük ihitimal yanmış yada zarar görmüştür .

Yenisini almanız daha iyi olacaktır.

Bu tarz olaylarla karşılaşmamak için akım koruyucu priz kullanın ve priz bildik markalardan olsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Modem tamiri, adaptör çalışıyor mu. Power anahtarı açıyor mu dan öteye geçmez heralde.

Eski modemlerde de genelde anahtar bozuluyordu. Ben anahtarı devre dışı yapıp direk bağlıyordum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bende bunu dicektim, bir kaç kere modem açmışlığım var, bunda tamir olacak bişi yok diyip yenisini aldık...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
On 28.09.2018 at 08:53, Bülent Tarakçı yazdı:

Modem çalışmıyor. Gök gürültülü bir yağmur sonucu olduğu için modemin yıldırımdan etkilendiğini düşünüyorum. Elim elektronik işine yatkındır(EML mezunuyum). Kendim tamir edebilir miyim? Tecrübesi olan varsa, modemin sağını solunu kurcalamadan ilk bakmak gereken yer neresidir? Beslemeden olabilir mi?

Abi hiç uğraşma en yakın çöp çünkü modem devre elemaları piyasada mevcut değil.yeni bir vdsl 2 modem şart.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...