İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Subap Sesi

Alp Vural

Recommended Posts

Alp Vural

Arkadaşlar öncelikle şimdiden tavsiye bilgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

araçım  benzinli  1.6 2008 model 140000. Km de lpg takılalı 1 ay oldu 

ford marka otomobil e ilk defa sahip oldum

araçım da sıkıntı yüksek derecede motorun subapların dan gelen ses yetkili servis hariç 3 farklı ford araçlarına bakan ustalara gösterdim fakat 3 ününde vermiş olduğu bilgi birbirini tutmuyor biri ford mondeo lar bu şekilde sesli dizel gibi çalışır ses normal

diğeri motorun subapları değişmesi gerekiyor fakat herhangi bi zarar vermez motora sadece ses yapar

son ustada eksantrik de boşluk yapmış buda genelde ford araçlarında oluyo fakat bi zararı yok 

evet bu ses beni çok rahatsız ediyor 

ama tam teşhis edilebilmiş değil arıza sizlerin önerebileceğiniz ESKİŞEHİR veya çivarı usta varmı yada yoksa bu modeller gerçekten seslimi çalışır şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Diğer bilgilere bi yorumum yok da

1.6 motor dizel gibi çalışmıyor sessiz gayette

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

2008 ve 2011 1.6 kullandım motor gayet sessiz , lpg eski olsa subap eritmiş diyecegim oda yeniymiş , lpg den once varmıydı ses , lpg enjektörleri sakirdama yapiyo olabilirmi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

zincirli ise zincir uzamıştır, zinciri kaydıran parçalar aşınmıştır vs. kayış ise sente atlamıştır bu nedenle valfler eğrilmiştir. zaten performansta düşüklük olur çekiş azalır.

Yorum bağlantısı
Alp Vural

Cvplarınız için tşk ederim lpg enjektörleri diye düşünmüştüm bende fakat benzindede aynısını yapıyor ben aracı aldığımda lpg takılalı bir hafta olmuş oyüzden ondan öncesi hakkında pek bilgim yok sente olayı olsa söylerdi sanırım usta ama  video olarak burda paylaşayım sesi tekrar fikir alışverişi yapalım 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muzaffer Gülsen
(düzenlendi)

Subaplari ben de 10bin km de once degistim ilk calistinda biraz ses geliyor sonra kesiliyor usta normal dedi  videonu izledim de bu ses surekli geliyormu yoksa ben 200 300metre gidincr veya arac isininca geciyor

tarihinde Muzaffer Gülsen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 30.09.2018 at 22:27, Alp Vural yazdı:

Cvplarınız için tşk ederim lpg enjektörleri diye düşünmüştüm bende fakat benzindede aynısını yapıyor ben aracı aldığımda lpg takılalı bir hafta olmuş oyüzden ondan öncesi hakkında pek bilgim yok sente olayı olsa söylerdi sanırım usta ama  video olarak burda paylaşayım sesi tekrar fikir alışverişi yapalım 

araç geçmişi tam belirli olmayan vakalarda genelde subap çıkar. subap ise bu şekilde devam ederseniz yuvalarda da bozulma yaparsa masraf büyür.

ben araba satacak olsam 1 hafta önce lpg takıp masraf yapmam. alan isterse taksın ben de ucuza satayım derim.

Yorum bağlantısı
Alp Vural
(düzenlendi)
On 14.10.2018 at 10:08, Muzaffer Gülsen yazdı:

Subaplari ben de 10bin km de once degistim ilk calistinda biraz ses geliyor sonra kesiliyor usta normal dedi  videonu izledim de bu ses surekli geliyormu yoksa ben 200 300metre gidincr veya arac isininca geciyor

Hayır bu ses sıcak iken de soğuk da aynı devamlı geliyor hiç geçmiyor 

On 14.10.2018 at 13:17, Çağlar Bayur yazdı:

On 14.10.2018 at 13:17, Çağlar Bayur yazdı:

araç geçmişi tam belirli olmayan vakalarda genelde subap çıkar. subap ise bu şekilde devam ederseniz yuvalarda da bozulma yaparsa masraf büyür.

ben araba satacak olsam 1 hafta önce lpg takıp masraf yapmam. alan isterse taksın ben de ucuza satayım derim.

Haklı olabilirsiniz sadece subap arızası diyen bi ustayla karşılaşmadım bildiğiniz gibi her usta farklı cvp ama tam teşhis koyulmuş değil sanırım yetkili servise arıza teşhisi için götüreceğim

tarihinde Alp Vural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Mert
On 30.09.2018 at 04:16, Alp Vural yazdı:

Arkadaşlar öncelikle şimdiden tavsiye bilgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

araçım  benzinli  1.6 2008 model 140000. Km de lpg takılalı 1 ay oldu 

ford marka otomobil e ilk defa sahip oldum

araçım da sıkıntı yüksek derecede motorun subapların dan gelen ses yetkili servis hariç 3 farklı ford araçlarına bakan ustalara gösterdim fakat 3 ününde vermiş olduğu bilgi birbirini tutmuyor biri ford mondeo lar bu şekilde sesli dizel gibi çalışır ses normal

diğeri motorun subapları değişmesi gerekiyor fakat herhangi bi zarar vermez motora sadece ses yapar

son ustada eksantrik de boşluk yapmış buda genelde ford araçlarında oluyo fakat bi zararı yok 

evet bu ses beni çok rahatsız ediyor 

ama tam teşhis edilebilmiş değil arıza sizlerin önerebileceğiniz ESKİŞEHİR veya çivarı usta varmı yada yoksa bu modeller gerçekten seslimi çalışır şimdiden teşekkürler 

3 yıldır 1.6 mondeo ya biniyorum ısınana kadar şakırdama yapar normal sonra yağ ısınınca iticilerin araya girer ve şakırdama gider duyduğun ses itici sesi; yağlı itici olmasından kaynaklanıyor.

aracında yağ seviyen ne durumda kontrol etmelisin.

Yorum bağlantısı
Ali Mert
On 16.10.2018 at 11:41, Alp Vural yazdı:

Yağ seviyesi normal 

aracının sesi normal gibi geldi belki biraz fazla olabilir ama çok dert etme ben biniyorum sorun yok yağını 5-30 koy ve tam sentetik olsun ben motocraft kullanıyorum 10 bin km geçiyor yağ kirlenmiyor bile

Yorum bağlantısı
Alp Vural

Motorcu yağını 5/35 castrol koymuştu birde 5/30 yapı deneyeyim  bilmiyorum bakalım yetkili servise niyetlendim onlar ne diyecek

Yorum bağlantısı
Ali Mert
On 18.10.2018 at 23:49, Alp Vural yazdı:

Motorcu yağını 5/35 castrol koymuştu birde 5/30 yapı deneyeyim  bilmiyorum bakalım yetkili servise niyetlendim onlar ne diyecek

fabrika verisinde 4.1 lt yazıyor ama eksik kalıyor ben 4.5 koyuyorum servise gidip bir dünya para verme boşa 

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
ilhami Gülbitti

Sadece subap sesine odaklanmayın çalışmayan bir devre nedeniyle gürültülü çalışır 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...