İçeriğe Yönlendir

Vtec2 Tercih Sorunsalı

Fatih Aydın

Recommended Posts

Fatih Aydın

Tercihiniz hangisi olurdu.
Makyajsız Civic 1.6 (Vtec2) 2001-2003 ES paket kmsi 125k-175k arası fiyat olarak 43.000 TL ve 49.000 TL arası.

Makyajlı Civic 1.6 (Vtec2) 2004-2006 ES paket kmsi yüksek 180k-250k arası fiyat olarak 43.000 TL ve 49.000 TL arası.

Makyajlı Civic 1.6 (Vtec2) 2001-2003 LS paket kmsi 105k-155k arası fiyat olara 43.000 TL ve 49.000 TL arası.

Yani; kmsi düşük hasar kayıtsız makyajlı boş paket bir vtec2 mi?

Kmsi yüksek 1 değişenli 3 parça boyalı sunrooflu ES paket mi?

Yada kmsi düşük modeli düşük makyajsız ES paket mi?

Bu arada 2004 Focus 1 Ghia 133 bin km de araç sahibiyim. 3 parça boya var başka birşey yok. 

Kafam allak bullak arkadaşlar 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Focus satılıp daha kötü bir Civic neden alınıyor onu anlamadım. Focus’un sorunu mu var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

160 beygirlik model mi bunlar, en son boyaya bakılır bu yaştaki böyle arabada.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
42 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Focus satılıp daha kötü bir Civic neden alınıyor onu anlamadım. Focus’un sorunu mu var?

Yok hayır tam tersine hiç bir problem yok. 

Lastikler şarj dinamosu akü triger debriyaj hepsi yeni değişti. Bu ikinci Focusum. 

37 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

160 beygirlik model mi bunlar, en son boyaya bakılır bu yaştaki böyle arabada.

Hayır Evren Hocam. 

110 beygir ama 0-100 değeri 9.5 sn. 

Düzde çok iyi giden bir araç. Tabi yol tutuş Focus daha iyi. 

Bazen diyorum madem değiştirecez biraz daha bekleyip 140 beygir civarı birşey almalı. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Siz bilirsiniz ancak ben olsam 133 bindeki sorunsuz Focus’u satıp de idüğü belirsiz bir Civic almazdım. Civic daha iyi bir araç değil, segment farkı yok, kilometresi daha az değil. Peki niye yaptık o zaman bu ticareti? Şahsım adına, araç değiştireceksem bindiğimden daha iyisini almalıyım. Attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değmeli.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yola Focusla devam edin. Bu seçenekler dahilinde değişimin olumlu bir etkisinin olacağını zannetmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Reno toros bile olsa full araba.

Ama nedense saydiğiniz araclara cok sıcak bakamadim..

Harici özel bir durum yoksa kendi aracima devam ederdim..

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

arabayı sat daha yüksek fiyata eski aracından her anlamda daha kalitesiz bir araç al. bu bana hiç mantıklı gelmiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

40 50bin verip bu arabalara binmem.

Ha Honda hastası olurum vti alırım belki ama bunların VTEC olması bu paraları hak edecek bı performans sahibi değil

Focus 1kalite olarak bu araçlardan daha üstün. Performans olarak da motordan değil şanzıman oranından . Daha kısa oranlı olsa idi focus 1 o da yok olurdu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Türk ikinci el piyasasının kocaman bir balonu bu araba. Ona yakın fiyata geçen sene 170 beygir dsg full dolu Jetta sattım. Dağlar kadar fark var ikisi arasında.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Güncel gli durumu. 40binde bir subab ayarı isteyen motorun nesi güzel

Vti larda bile alt devir ölü günlük kullanım da kim 9 bin dd sürüyor. Her gün roll mu yapıyoz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Sağlamlık isteniyorsa Focus.

Heyecan lazımsa da ondan aşağı fiyata güzel bir 156 alınır, kalan para da bakım-onarım için ayrılır. En azından her indiğinizde dönüp baktığınız bir “otomobil” sahibi olursunuz. :) 1.6 T-Spark performans olarak da bundan iyidir sanırım.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Böyle bir 156 gördüğümde aklıma gelen

Bunun 3.2 Busso motorlu GTA modeli var. Bostancı Sportivo’da bakımda gördüm en son, çok acayip bir şey. Türkiye’de bir tane var zaten. Bir de 147 GTA var. Aras Dinçer videosunu çekmişti Benzin TV’de.
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ben tercihlere saygılıyım. Honda civic iyi arabadır, alınır satılır. Benim itirazım 133 binde Focus satılıp 150 binde Civic alınmaz. Ha 50 binde 2010 model Civic alırsınız hay hay. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

3.2 aşırı marjinal olur. Sonra Maserati bakar oluruz

Bunun 3.2 Busso motorlu GTA modeli var. Bostancı Sportivo’da bakımda gördüm en son, çok acayip bir şey. Türkiye’de bir tane var zaten. Bir de 147 GTA var. Aras Dinçer videosunu çekmişti Benzin TV’de.

Bir gün olurda Civic alcak olsam bu kasa alırdım. O da Amerikan vari gördüğüm için

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2012-model-honda-civic-eco-elegance-lpg-li-otomatik-40.yil-seri-610367876/detay

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
26 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

1 tane mi var ondan :S

onunla gazlamıştım kapıları içten kitledim , çilingirle çıkartılar beni içeriden. Böyle bir motor sesi yok yahu....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
1 tane mi var ondan :s
onunla gazlamıştım kapıları içten kitledim , çilingirle çıkartılar beni içeriden. Böyle bir motor sesi yok yahu....

Öyle biliyorum abi. Bir tane 156 GTA Selespeed, bir tane de 147 GTA var yaşayan.

Bu da meşhur Busso.

cca0d348a39cbede79d0719f030e7778.jpg
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Sağı solu oynanmamış temiz bir civic bulmak zor

Bulunsada fiyatlar uçuk...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
20 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Türk ikinci el piyasasının kocaman bir balonu bu araba. Ona yakın fiyata geçen sene 170 beygir dsg full dolu Jetta sattım. Dağlar kadar fark var ikisi arasında.

YSB sırf bu korku yüzünden (siyah ile işaretledim) dediğin araca kimse yaklaşmıyor. çünkü kucağında 8-10 bin k ile geziyorsun. daha önce nasıl kullanıldı kim kullandı bilmiyorsun. (bende daha önce A3 stronic kullandım sisteme yabancı değilim) :) 

Honda dediğin gibi balon bir fiyata satılıyor. bunun nedeni tamamen mekanik oluşu elektronikten biraz uzak oluşu ve otomatiğin arıza yapmaması olarak gösteriliyor.  forumda konu açalım otomatik bir araç arıyorum max bütçe 30-40 arası diyelim emin bir çok kişi japon arabası önerecektir. buna bende dahilim. 

Ben Honda'yı tercih ettim benim tercih sebebim geçmişini bildiğim aracı aldım, Km 70.000 de diye aldım. otomatik olduğu için aldım. ancak o model 70 binde bilinen bir focus kaç para şu anda. hatta varmı böyle bir araç varsa pazarlık edebiliriz. adı geçen alfalara çok baktım kime sorsam otomatiklerinden uzak dur dedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
34 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

YSB sırf bu korku yüzünden (siyah ile işaretledim) dediğin araca kimse yaklaşmıyor. çünkü kucağında 8-10 bin k ile geziyorsun. daha önce nasıl kullanıldı kim kullandı bilmiyorsun. (bende daha önce A3 stronic kullandım sisteme yabancı değilim) :) 

Honda dediğin gibi balon bir fiyata satılıyor. bunun nedeni tamamen mekanik oluşu elektronikten biraz uzak oluşu ve otomatiğin arıza yapmaması olarak gösteriliyor.  forumda konu açalım otomatik bir araç arıyorum max bütçe 30-40 arası diyelim emin bir çok kişi japon arabası önerecektir. buna bende dahilim. 

Ben Honda'yı tercih ettim benim tercih sebebim geçmişini bildiğim aracı aldım, Km 70.000 de diye aldım. otomatik olduğu için aldım. ancak o model 70 binde bilinen bir focus kaç para şu anda. hatta varmı böyle bir araç varsa pazarlık edebiliriz. adı geçen alfalara çok baktım kime sorsam otomatiklerinden uzak dur dedi. 

DSG konusunda haklısın abi, Alfa'nın yukarıda adı geçen 147 ve 156'sının otomatikleri Selespeed olarak geçiyor, robotize bir şanzıman. Maalesef ülkemizde anlayanı çok çok az olduğu için kasapların elinde harap olmuş durumda %90'ı.

İkinci el DSG ya da benzeri şanzımanlı araba alıyorsan çıkacak masrafı kestirip göze alman lazım. Ben Alfa'yı alırken şanzıman masrafını da üstüne koydum, yine o paraya daha iyi bir araba bulamadığım için bunu aldım. Nitekim 1 sene içinde kavramayı değiştirmem gerekecek muhtemelen. İstanbul trafiğinde 60-70 bin km kuru kavramalı bir şanzımanın kavraması için çok iddialı bir süre.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
6 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

DSG konusunda haklısın abi, Alfa'nın yukarıda adı geçen 147 ve 156'sının otomatikleri Selespeed olarak geçiyor, robotize bir şanzıman. Maalesef ülkemizde anlayanı çok çok az olduğu için kasapların elinde harap olmuş durumda %90'ı.

İkinci el DSG ya da benzeri şanzımanlı araba alıyorsan çıkacak masrafı kestirip göze alman lazım. Ben Alfa'yı alırken şanzıman masrafını da üstüne koydum, yine o paraya daha iyi bir araba bulamadığım için bunu aldım. Nitekim 1 sene içinde kavramayı değiştirmem gerekecek muhtemelen. İstanbul trafiğinde 60-70 bin km kuru kavramalı bir şanzımanın kavraması için çok iddialı bir süre.

işte bu yüzden otomatik eski araç denilince akla ilk japonlar geldiği için fiyatlarda biraz balon. aracı alayım kafam rahat olsun diyenler (benim gibi) ilave masraf çıkarsa sıkıntı olacakların tercihi JAPON oluyor. yoksa bende isterdim şekli güzel şöyle bir araca binmeyi https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-oguzhan-otomotiv-den-2008-model-alfa-romeo-gt-2.0-jts-distintive-593219119/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
23 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

3.2 aşırı marjinal olur. Sonra Maserati bakar oluruz

Bir gün olurda Civic alcak olsam bu kasa alırdım. O da Amerikan vari gördüğüm için

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2012-model-honda-civic-eco-elegance-lpg-li-otomatik-40.yil-seri-610367876/detay

Benim boyum 1,79. Arkasına oturamıyordum. Sırf bu sebeple almaktan vazgeçmiştim. Kokpiti çok güzel. Son kasasında da malum göçük işi iyice soğuttu Civic ve Honda dan. CRV denirse iş değişir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...