İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yolda Kaldım Aracım Çalışmıyor

Serkan Çelik

Recommended Posts

Serkan Çelik

Ankara(Göksupark) dan çıkarken stop etti gaz almamıştım benzindeydi araç kaç kez denediysem olmadı basmaktan akü de gitti komple biraz ittik bu sefer çalıştı gaz aldım hemen yine gitti acill neden yapabilir

Yorum bağlantısı
Serkan Çelik

Yok abi 15 gün önce değişti orjinal aldım çeyrek depoya yakın benzin var araba da

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Lpg tusuna basarak deneme yaptinizmi bazi kitler (atiker gibi) direk lpg de calismaya izin veriyorlar benzin pompasi sorun ise bu yöntemde arac calisir eger calismazsa atesleme varmi diye kontrol etmek gerekir umarim onemli birsey degildir

Yorum bağlantısı
Selami Şimşek

Peki kontağı ilk açtığınızda pompa sesi geliyormu 

1 dakika önce, Serkan Çelik yazdı:

Yok abi 15 gün önce değişti orjinal aldım çeyrek depoya yakın benzin var araba da

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Krank sensorudw olabilir fordlarda ilk basta donuslerde kendini belli eder derler ama fazlada bilgim yok

Yorum bağlantısı
Serkan Çelik

Basılı tuttum yine aynı akü de gitti aracı bırakıp sabah ustayla geleceğim artık 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Çelik

Aracı şarj edip çalıştırdık 2 saat sonra bindim gene çalışmıyor gösterge ışıkları canlı yanıyor dtc 9318 arıza kodu çıkmış 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Akü hatasıydı sanırım aldığınız hata.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Çelik

Emanet çalıştırma şansımız var mı peki

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Marş dinamosu revizyon. Muhtemelen ara ara ilk marsta almama sorunu olmuştur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Serkan Çelik yazdı:

Emanet çalıştırma şansımız var mı peki

Emanetten kasıt ne.. 

Bu aracın akü sorunu var bence. Başka bişey değil.. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Emanetten kasıt ne.. 

Abi sanırım takviye ile vs benzer bir yolla çalıştırmak kastedilmiş burada.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet bu denenip tespit yapılmalı.. emanetle çalışırsa kesin akü bozuk demektir. 

Yorum bağlantısı
Serkan Çelik
(düzenlendi)

Sanayiden geldim bi sinirle marş dişlişi sıyırmış yenisi ile tamir edildi orayı hallettik araca bindim gene çalışmıyor akü voltajı ölçüldü sorun yok ateşlemeye bakıldı sorun yok usta depoya alttan vurdu araba çalıştı benzin pompasının sesi de gelmiyor aldığım yeri arayıp belirttim yarın yenisini yollayacaklar alalı 20 gün olmuştu daha visteon marka 

tarihinde Serkan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Marş mı basmıyor.. Araç mı çalışmıyor bunu bilmelisiniz ama.. Marş motoru dönüp motor dönmüyorsa bunu da bilmelisiniz. 

Bence tespiti kendiniz de yapmalısınız.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Çelik

Araç çalışmıyordu Mehmet Bey montajı yapan ustadan kaynaklı arıza gösterdi başka yere yarın gelen pompayı taktıracağım

Yorum bağlantısı
Serkan Çelik

Evet arkadaşlar arızayı kendim tespit ettim alta eğilip depoya bi kaç kez vurunca çalışıyor 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Serkan Bey, genelde orijinal haricinde takılan pompalar kısa sürede arıza verebiliyor. İmkân var ise orijinal tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Çelik

Büyük ihtimal pompa orjinal aldım yarın belli olacak usta bakınca 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Serkan Çelik

Yine bu sorunu da tuncay ustamız halletti pompa çıkarıldı motoru değişti tamamdır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...