İçeriğe Yönlendir

Iphone 6 Plus Dokunmatik Sorunu

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Hanımda iphone 6 plus vardı.Dokunmatiği çalışmıyor.Bende bugün gidip  iphone 7 aldım verdim.Burayakadar herşey normal.Eski telefonuda yanlışıkla sildim.Yedeği var sandım.Burda facia başlıyor.En son 2016 yılında yedeklemiş.Yeni telefona doğal olarak hiçbirşey gelmedi.Telefonu aldığıma pişman oldum.Keşke ellemeseydim diyorum ama olan oldu birkere.Bu kulağıma küpe olsun.Birdaha kadın milletinin malına karışmam.Kendimede kızıyorum neden sildim diye ama yarın telefoncuya göstereceğim içerisinde birşeyler olmasın istedim.Ne yapayım ne edeyim bilemedim.Çok canım sıkıldı.Daha doğrusu canımı sıktılar.

Sormak istediğim ise arkadaşlar bu iphone 6 plusun ekranında darbe yok.Düşme yok.Neden bu dokunmatik çalışmaz.Ekrana bastırıyorum kaydırıyorum ne yaparsam yapayım olmuyor.Telefonu kapatıp açınca bir kaç saniye normal sonra tekrar yeniden tepki vermemeye başlıyor.Sizlerin başına böyle birşeyler geldimi yoksa bunun ekranı değişmelimi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

icloudda yedeği yoksa yazık olmuş :)

Ekran tamir görmüştür yan sanayidir.. 

Bununla ilgili güncelleme vardı.. Güncel mi telefon ?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

icloudda yedeği yoksa yazık olmuş :)

Ekran tamir görmüştür yan sanayidir.. 

Bununla ilgili güncelleme vardı.. Güncel mi telefon ?

Telefon güncel Mehmet abi.Daha önce hiç tamir olmadı.Sıfır olarak almıştık.Bir haftadır bu sorun var.

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
23 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Telefon güncel Mehmet abi.Daha önce hiç tamir olmadı.Sıfır olarak almıştık.Bir haftadır bu sorun var.

ekranda koruyucu jelatin vs var mı yoksa jelatin veya cam takıp deneyin.Sorun yazılımsal da olabilir 12.1 beta profili yükleyin safariden sonra yazılım güncelleştirmeye girin güncelleştirin telefonu

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Şimdi, Deniz Öztürk yazdı:

ekranda koruyucu jelatin vs var mı yoksa jelatin veya cam takıp deneyin.Sorun yazılımsal da olabilir 12.1 beta profili yükleyin safariden sonra yazılım güncelleştirmeye girin güncelleştirin telefonu

Jelatini çıkardım yine aynı.Şuan 12 yüklü.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Şimdi, Deniz Öztürk yazdı:

Safariye bunu yapıştırın https://betaprofiles.com/ios profili yükleyin ardından ayarlar genel yazılım güncelleştirmeden güncelleştirin

Teşekkür ederim.Deniyeceğim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

iphone pişmanlıktır. bir kez o hataya düştüm. bir daha asla. neymiş güvenlik için dosya yüklenemezmiş de bilmem ne.  ikinci ders ise  sahibi eşiniz bile olsa,konu iphone ise kriz çıkartır. tamir etmeye çalışmayın. zaten edemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
32 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

#iphonumadokunma

😣

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Silindi ise yapacak bir şey maalesef kalmamış, muhtemelen hesap hafızası doldu ise bu yüzden yedekleme yapmamıştır.

Ekran için ise muhtemelen sıvı vs var ise ondan çalışmıyor olabilir ama görmeden bir şey denemez.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

İşe siyaset girecek ama demedende edemicem içimde kalmasın.Zam yapıp kullanmaya devam edip millete kullanmayın diyenler utansın.Hem perhiz yap hemde lahana turşusu ye.Oldu canım gözlerim doldu.😡

Yalan yok ben iphonu düne kadar kullanmıyordum.Öncesi blackberry kullanıyordum.Adamlar tekkeyi kapatıp androide dönünce bende iphone döndüm.Keşke ergonomik kullanışı kolay adamı yormayan bir yerli malı olsada kullansak.Android ilk çıktığından beri alışamadım.Tercih meselesi.Aşığı hastası çok.ALLAH onları mutlu mesut etsin.

39 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Silindi ise yapacak bir şey maalesef kalmamış, muhtemelen hesap hafızası doldu ise bu yüzden yedekleme yapmamıştır.

Ekran için ise muhtemelen sıvı vs var ise ondan çalışmıyor olabilir ama görmeden bir şey denemez.

Dolu değil bomboşmuş.Telefon zaten 64gb idi.İcloud'da ise birkaç şey varmış.Heralde bilememiştir diyorum.Eşimede çok görmüyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
5 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

iphone pişmanlıktır. bir kez o hataya düştüm. bir daha asla. neymiş güvenlik için dosya yüklenemezmiş de bilmem ne.  ikinci ders ise  sahibi eşiniz bile olsa,konu iphone ise kriz çıkartır. tamir etmeye çalışmayın. zaten edemezsiniz.

Tamir etmedim.İçeriği silip tamir eden ehil birine vermek istedim.

Bende vakti zamanında lg g5 almıştım.Ertesi günü sattım.Kullanacağım alet stabil olacak.Donmayacak kasmayacak hemen tepki verecek.Geçen sene iphone se almıştım hala kullanıyorum ve bir kere olsun tepkisiz kalmadı.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim icloud hesabım ilk ayın sonunda doldu, sonra akıllandım resimleri falan yedekleme dedim. Hatta sadece rehber ve takvim seçtim yine de dolu diyor. Benimki de aylardır yedekleme yapmıyor. Bunun çözümü nedir? Normalde bilgisayar ve telefonda her şeyi kendim çözerim fakat iphone’un cahiliyim..

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
3 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Benim icloud hesabım ilk ayın sonunda doldu, sonra akıllandım resümleri galan yedekleme dedim. Hatta sadece rehber ve takvim seçtim yine de dolu diyor. Benimki de aylardır yedekleme yapmıyor. Bunun çözümü nedir? Normalde bilgisayar ve telefonda her şeyi kendim çözerim fakat iphone’un cahiliyim..

Belirli aralıklara pc’ye bağlayıp, yedeklemeyi pc’ye yapabilirsiniz.

10 yıldır iPhone kullanırım. Sıfır sıkıntı. 

Çok şükür şimdiye kadar ne bozuldu, ne de bir işimi yapamadığım, halledemediğim oldu. 

iPhone kullananlarda gördüğüm genel sorun bilinmeyen özellik veya ayarlar yüzünden telefona bahane bulmak :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
7 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Hmmm itunes mu?

Aynen hocam. Ayarlarda “iPhone’u bağlayınca otomatik yedekle” diye bir seçenek de olması lazım. Onu da seçerseniz her bağladığınızda otomatik yedekler.

Diğer alternatif ise iCloud’dan alan satın almak.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Misafir
5 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Aynen hocam. Ayarlarda “iPhone’u bağlayınca otomatik yedekle” diye bir seçenek de olması lazım. Onu da seçerseniz her bağladığınızda otomatik yedekler.

Diğer alternatif ise iCloud’dan alan satın almak.

Eskiden pilin bekleme-kullanım sürelerini görüyorduk ama şimdi hala anlayamadığım bir grafik çıkıyor ios 12 ile. Eskisi gibi bekleme-kullanım sürelerini görebilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
5 dakika önce, Eren Sağ yazdı:

Eskiden pilin bekleme-kullanım sürelerini görüyorduk ama şimdi hala anlayamadığım bir grafik çıkıyor ios 12 ile. Eskisi gibi bekleme-kullanım sürelerini görebilirmiyiz?

Önceden şarjdan sonraki değerleri gösteriyordu. Şimdi ise bugün ve son 7 günlük değerleri görebiliyoruz. 

Çok daha fazla detay var aslında. Ama bende iOS12 yükledikten sonra bir iki kez baktım sadece meraktan. Pek kullandığım bir menü değil.

Yorum bağlantısı
Misafir
Şimdi, Mustafa Arıkan yazdı:

Önceden şarjdan sonraki değerleri gösteriyordu. Şimdi ise bugün ve son 7 günlük değerleri görebiliyoruz. 

Çok daha fazla detay var aslında. Ama bende iOS12 yükledikten sonra bir iki kez baktım sadece meraktan. Pek kullandığım bir menü değil.

Eskiden buradan bakarak kıyas yapardım. Örneğin %100 olduktan sonra %20 ye düşene kadar ortalama 6 saat kullanım alırdım. Her yıl batarya ömrü tükendikçe kullanım düşerdi ama artık bu mümkün değil. Şuanki gösterim hiç mantıklı gelmedi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

#iphonumadokunma

vesteliM var

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

İlk çıkan 6 lardan aldık arkadaşa eski telefondaki yedekleri ve hesapları girmem için bana verdi, baktım ettim güzel cihaz, işlemi tamamladık, sıra parmak izi okuyucusuna arkadaşın parmak izini tanıtmaya çalışıyoruz makine parmağınızı okuyucuya koyun diyor koyuyoruz ama okumuyor, çeşitli varyasyonlar denedik :) (burda anlatamayacağım türden ) ama bi türlü olmuyor dedim buna bozuk bu cihaz, geri aldığımız yere götürdük durumu anlattık eleman cihazı aldı eline parmak izi okuyucusunun üstündeki naylonu kaldırdı şimdi denermisiniz dedi şıp oldu alet... ama biz resmen eridik orda, karizma yerlerde...

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İlk çıkan 6 lardan aldık arkadaşa eski telefondaki yedekleri ve hesapları girmem için bana verdi, baktım ettim güzel cihaz, işlemi tamamladık, sıra parmak izi okuyucusuna arkadaşın parmak izini tanıtmaya çalışıyoruz makine parmağınızı okuyucuya koyun diyor koyuyoruz ama okumuyor, çeşitli varyasyonlar denedik [emoji4] (burda anlatamayacağım türden ) ama bi türlü olmuyor dedim buna bozuk bu cihaz, geri aldığımız yere götürdük durumu anlattık eleman cihazı aldı eline parmak izi okuyucusunun üstündeki naylonu kaldırdı şimdi denermisiniz dedi şıp oldu alet... ama biz resmen eridik orda, karizma yerlerde...

Bunun bir de. Ses gelmiyor, ses gelmiyor versiyonu var.
Çizilmesin diye koruma filmini sökmemiş benim ortak.
Ahize kapalı filmle. Ses gelmiyor bozuk bu diyordu. [emoji23]
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...