İçeriğe Yönlendir

Akaryakıt Firmalarının Yakıt Farkları

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Mrb 

kalite ve aracın sesi açısından shell den alıyorum mazotu , yanlız arada opet den de alıyorum enteresan bir şekilde opette çok az ses artıyor ama , nerdeyse 100 km 1 lt re daha az yakıyor opet

shell de 8,0 ş.içi opet de 7,1 7,2 seyrediyor.

Madem hepsi aynı rafineriden alıyorlar yakıtı bu fark neden oluyor sizce ? 

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
16 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Katkı

Opetten almaya karar verdim artık :) sanırım bir zararı dokunmaz araca , shell uzun yolda bile çok yakıyor malesef total falanda aynı shell le pek fark yok, diğerleri zaten mecbur kalmadıkca işim olmaz

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Mazotta bende aynı şeyi yaşamıştım daha önce. Peki benzinde de aynı mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
17 dakika önce, Hakan Yavaş yazdı:

Mazotta bende aynı şeyi yaşamıştım daha önce. Peki benzinde de aynı mıdır acaba?

Mazot kadar belirgin olmamakla birlikte benzinde de öyle. Shell'in yakıtları daha kolay yanıyor, motor daha rahat devirleniyor, ses inceliyor. Ama Opet daha az yakıyor. Shell'in kendi istasyonu varsa çevrede başka yerden benzin almam kolay kolay.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
5 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Mazot kadar belirgin olmamakla birlikte benzinde de öyle. Shell'in yakıtları daha kolay yanıyor, motor daha rahat devirleniyor, ses inceliyor. Ama Opet daha az yakıyor. Shell'in kendi istasyonu varsa çevrede başka yerden benzin almam kolay kolay.

evet benzinde aynı 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim denemelerime göre en az yakan BP.Birde BP deneyin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
14 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

Firma değilde bence daha çok istasyonların farkı var

Valla farklı istasyonlardan hatta farklı illerden aldım yinede opet shell den daha az yakıyor

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Bende psikolojik mi acaba diyordum shellden aldığımda gözüm ibrede oluyor opetten memnunum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Shell'in performansı ve yanıcılığı daha iyi demekki.. 

Ben de bu hissi farkediyorum. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Dizelde Shell 'den başka kullanmadık aracı aldığımızdan beri. Uzun yolda ortalama 4 civarı tüketim var. Karadeniz sahil yolu 3,5 mesela. Karma tüketim 5 şu an. Ama karmadan kastım şehir içi her yere araba ile gitmek değil.

Total 'in LPG 'si de benzini de tüketim açısından hiç tat vermedi.

Bir defa BP 'den almıştım LPG. Onda da artık tesadüf mü bilmem bobin gitti.

Tüm tecrübelerden sonra LPG 'li aracımda Shell, PO, Opet arasında geziyorum. Uzun süre aynı yerden alırsam LPG 'yi sanki daha fazla yakmaya başlıyor. Benzini de yine bu üç firmadan alıyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
32 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Shell'in performansı ve yanıcılığı daha iyi demekki.. 

Ben de bu hissi farkediyorum. 

Aynen abi shel den aldığımız ile opetten aldığımız yakıt arasında araç içinde rolatide çalışırken resmen 0 dsbel fark var desibel ölçer ile ölçmüştük  :) araba daha atak oluyor.

ama opette az yakıyor işte.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Ben yerli marka kullanıyorum. Lpgyide, benzinide, mazotuda. Firma marki gozetmiyorum, dasedece bildik firmalar olsun istiyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Opet'in performansı da iyi ama.. 

PO'nun da iddiası var. daha uzun menzil taahhüt ediyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Şimdi, Serkan Aktay yazdı:

Ben yerli marka kullanıyorum. Lpgyide, benzinide, mazotuda. Firma marki gozetmiyorum, dasedece bildik firmalar olsun istiyorum

Yerli marka derken ? 

hangisi ? 

Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

biliyorum onu abi bir kere po dan aldım bir daha çok çok zorda kalmazsam almam araba eski bedford lara döndü , eski focusumda almıştım  :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Kırsal motorin kalktı, çok sıkı denetim var. Piyasada kötü dizel kalmadı, en uygun satan bilindik yerlerden alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
40 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi bp nin de var ama cümle şöyle; tek depoda 42 km' ye kadar tasarruf.  Bence kandırmaca ve yuvarlak bir cümle. Bir ara pejo bir reklam yapmıştı yanılmıyorsam. Tek kontakla 1200 km yol. Ama deponun 70 lt olduğunu söylemiyor. 

Ben yıllardır Ispartada aynı opet hatta aynı pompadan alırım. Arada shell total kaçamaklarım oldu ama pişman oldum. Benim focus opeti seviyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
20 dakika önce, Fırat Önal yazdı:

Abi bp nin de var ama cümle şöyle;

Bp kurum önleyeceği iddiası ile reklam yapıyor. Hatta kurumlu ve kurumsuz subaplı görselli reklamları var.. 

Ancak aynı zamanda istasyonda kurum önlemek için katkı kullanmam gerektiği söylenerek katkılar satılmaya çalışılıyor.. 

Yani

Evet ben de inanmıyorum hiç birine.. 

Benim tecrübem, 

Shell performansı ve çok yanıyor.. 

Bp Shell'e yakın.

Opet Bp gibi.  

Po az yanıyor az kaçıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
3 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

Firma değilde bence daha çok istasyonların farkı var

Kesinlikle öyle ama shelin mazotunda setanı artıran birşeyler var

onun haricinde en son yaşadığım olaylardan sonra shelden sakız dahi almam şikayet ediyosun utanmadan aylar sonra arayıp "gelin beraber numune alalım" diyolar shell benden uzak dursun 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Hangi BP’ye gitsem, suratsız ve hayattan bezmiş tiplerle karşılaşıyorum.
Tesadüftür büyük ihtimalle.
Zaten birkaç kez mecburen almışlığım var, haricinde almadım.
Kendimi bildim bileli Shell’den alırım.
Shell bariz farklı, özellikle ara hızlanmalarda, kalkış anlarında rahatlıkla hissediyorum. (V-power Dizel için konuşuyorum)
Tabi ne kadar yanıcılık(tutuşma), o kadar düşük menzil demektir teoride.
Pratikte işler değişiyor, şöyle ki;
Ucuz ne idüğü belirsiz yerlerden üç-beş kez almışlığım var yine mecburiyetten,
Aldıktan sonra aracım tabiri caizse eşşekleşiyor,
Kalkışta nazlanıyor,
Ara hızlanmalarda nazlanıyor,
Daha fazla gaza basma ihtiyacı duyuyorum.
Bu da tüketimi arttırıyor, net!
Ortalama 580 km sonra kırmızı ışık yanıyor,
Shell’de en az, ölüsü 610 km’yi devirince yanıyor ışık.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bp kurum önleyeceği iddiası ile reklam yapıyor. Hatta kurumlu ve kurumsuz subaplı görselli reklamları var.. 

Ancak aynı zamanda istasyonda kurum önlemek için katkı kullanmam gerektiği söylenerek katkılar satılmaya çalışılıyor.. 

Yani

Evet ben de inanmıyorum hiç birine.. 

Benim tecrübem, 

Shell performansı ve çok yanıyor.. 

Bp Shell'e yakın.

Opet Bp gibi.  

Po az yanıyor az kaçıyor.

aynen bir de bunlara ek total var bana görede total bp ve po dan daha iyi

herkes markaların bir şeylerinden şikayetçi , enteresandır bir tek opet den şikayet yok ve bu Türk  markası o zaman devamlı opetten mi alsak ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

aynen bir de bunlara ek total var bana görede total bp ve po dan daha iyi

herkes markaların bir şeylerinden şikayetçi , enteresandır bir tek opet den şikayet yok ve bu Türk  markası o zaman devamlı opetten mi alsak ?

Olur ama.. 

Nevşehir'de o istasyonlara güvenemiyorum. Bu sebeple alamadığım için yorum da yapamıyorum 

Total aslında güven duyduğum bir marka. 

Opet'ten de pek şikayet çıkmaz.. 

Alınabilir.. Ben Hasan'ı görmeye gidiyorum.. Hasan'dan PO alıyorum şikayetim yok. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bence opet'in mazotu gitmiyor. Yani araba sanki 10 beygir düşmüş gibi hissediyorum. Shell'i koyunca ise sanki arabaya bi haller oluyor ve daha iyi gidiyor. Ama aynı oranda da daha fazla yakıyor. 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Tamamen yerli sloganı sebebiyle Türkiye Petrolleri, ayrıca benzini de güzel bence, memnunum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...