İçeriğe Yönlendir

Focus I - Merkezi Kilit Sorunu

Fatih Aydın

Recommended Posts

Fatih Aydın

Arkadaşlar 2004 model makyajlı mk1 araç.

Kumanda dan açma yada kapama tuşuna basınca aracın iç lambası yanıyor, farlar yanıp sönüyor fakat merkezi kilit çalışmıyor.

Açma tuşuna basılı tutunca camları açıyor kapamaya basılı tutunca kapıyor bunlarda sıkıntı yok.

Kumandasız şoför kapısından kilite basınca sadece şoför kapısını kilitliyor merkezi kilit çalışmıyor.

Kodlama mı yapmam gerekiyor ve nasıl yapılır?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

kodlama tekrarlanmali,kapilarin kilit mekanizmalarini gozden gecirin yaglanmasi gerekiyorsa yaglayin.

kapilardan birini acik tutup sirayla test edin acaba takilan biri mi var diye?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kapı kilit switch arızası gibi. Merkezi sistem makyajlılarda sürücü kapısında. Sürücü kapısını manuel kapatınca diğer kapılar kumandadan açılıp kapanıyor mu

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
2 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kapı kilit switch arızası gibi. Merkezi sistem makyajlılarda sürücü kapısında. Sürücü kapısını manuel kapatınca diğer kapılar kumandadan açılıp kapanıyor mu

Hayır açılıp kapanmıyor. 

4 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

kodlama tekrarlanmali,kapilarin kilit mekanizmalarini gozden gecirin yaglanmasi gerekiyorsa yaglayin.

kapilardan birini acik tutup sirayla test edin acaba takilan biri mi var diye?

Kodlama nasıl yapılıyor? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yakın zamanda kapı içine su vs tuttular mı. Kapının menteşe tarafında bı yuvarlak soket var onu dikkatlice söküp oksitlenme var mı bakın yoksa sürücü kapı kilidinde sıkıntı vardır.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
3 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yakın zamanda kapı içine su vs tuttular mı. Kapının menteşe tarafında bı yuvarlak soket var onu dikkatlice söküp oksitlenme var mı bakın yoksa sürücü kapı kilidinde sıkıntı vardır.

Yok öyle birşey olmadı ama benim 2.5 yaşındaki oğlan anahtarı sürekli aç kapa aç kapa yapıyor. Ordan gelen dıııtttt sesi hoşuna gidiyor baba bak dıııtttt diyo😀 zaten ondan sonra çalışmadı. O yüzden kodlama üzerinde duruyorum. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
7 dakika önce, Fatih Aydın yazdı:

Hayır açılıp kapanmıyor. 

Kodlama nasıl yapılıyor? 

Paylastigim video anahtar kodlama ama yine de bulunsun. Kodlama olayinda iki tusa ayni anda basmayi deneyin bir sureligine. Deneyin isterseniz ama Boyle bir detayi vardi hatta forumda konusu da vardi. Bulunca Eklerim buraya.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kodlama ayrı bir şey. uzaktan mumanda freknasi için, sizdeki devamlı servis moduna hirip çıkartılmış. normalde bir şey olmaz da. akü kutup başını sök tak yapıp deneyin. teyp kodu ister.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

acma kapama tusuna ayni anda basin bir sure tutun. Cozume kavusamaz iseniz aku kutup basini kisa sureli sok- tak deneyebilirsiniz.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
3 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

acma kapama tusuna ayni anda basin bir sure tutun. Cozume kavusamaz iseniz aku kutup basini kisa sureli sok- tak deneyebilirsiniz.

12 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Paylastigim video anahtar kodlama ama yine de bulunsun. Kodlama olayinda iki tusa ayni anda basmayi deneyin bir sureligine. Deneyin isterseniz ama Boyle bir detayi vardi hatta forumda konusu da vardi. Bulunca Eklerim buraya.

8 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

kodlama ayrı bir şey. uzaktan mumanda freknasi için, sizdeki devamlı servis moduna hirip çıkartılmış. normalde bir şey olmaz da. akü kutup başını sök tak yapıp deneyin. teyp kodu ister.

3 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Teşekkürler. En kısa zamanda deneyecem hepsini. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

akü ayirma islemini yapacaksaniz teyp kodunu ister bilmeniz gerekecek yoksa teyp kilitlenir sorun yasarsiniz.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
6 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

akü ayirma islemini yapacaksaniz teyp kodunu ister bilmeniz gerekecek yoksa teyp kilitlenir sorun yasarsiniz.

Teyp kodunu biliyorum sağolun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Akü ayırma işlemide bir işe yaramadı.

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
On 07.10.2018 at 13:48, Fatih Aydın yazdı:

Akü ayırma işlemide bir işe yaramadı.

Merkezi kilit sigortasina bakildimi? Ayrica kapama islemlerinde ses varmi  daha net duyabilmek icin dortlulerin rolesi sokulup oylede dinlenilebilir. Sayet seste yoksa  yolcu tarafindaki comfort modulu soketleri sokup bi sure bekleyip tekrar takilip denenmeside gerekebilir

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halil Dundar

Arkadaşlar bende 2001 focus var havalar soğuyunca merkezi kilit çalışmıyor sadece şöför kapısı açılıyor. 10-15 dakika sonra merkezi kilit devreye giriyor diğer kapılarda açılıyor. Nedeni nedir ustalar yardımcı olursa sevinirim

Yorum bağlantısı
Selami Şimşek

Benimde aynı sorun vardı.kilitler yazın sorunsuz çalışır kışın veya hafif soğuk havalarda çalışmazdı.bazen kilitleri WD 40 sıkardım ama nafile. ön iki kapının kilitlerini çıkma sağlamlarıyla değiştirdim sorun bitti.yani sorun kilitlerin içindeki küçük swiclerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Levent Kip

Benimkide kışın kumandadan kapı kilitleri açılıyor.Ama kilitlemiyor.Elimle kilitliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yücel Çakır

benimde şöför kapısı kumandada açılıp kilitlenmiyor anahtarla açıp kilitliyorum acaba problem nedir? birde sağ arka kapıy ilk önce açılırsa alrm devreye giriyor bunu nasıl iptal edebilirm?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bu sicakta calisip sogukta calismama olayinda, belki alakasiz olacak ama Genelde anakart devrelerde transistorler arizalaninca isittiginizda gecici olarak calisir,benzer bir durum olabilir mi? 

@Servet Aydın 

Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
On 13.11.2018 at 20:44, Selami Şimşek yazdı:

Benimde aynı sorun vardı.kilitler yazın sorunsuz çalışır kışın veya hafif soğuk havalarda çalışmazdı.bazen kilitleri WD 40 sıkardım ama nafile. ön iki kapının kilitlerini çıkma sağlamlarıyla değiştirdim sorun bitti.yani sorun kilitlerin içindeki küçük swiclerde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...