İçeriğe Yönlendir

Eylül Araç Satışları 2017 ve 2018 Karşılaştırma

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Parasi onden odenen lux araclar Eylul'de plakalanmistir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Dün gittiğim Hyundai bayiisinde satış danışmanlarının masaları bomboştu, satışta 1 kişi vardı. Çok üzüldüm sektörde çalışanlara :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bu fiyatlara yine iyi. Satışlar dahada düşecek. 2019 bunun yarısı bile olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Cebinde 100 binlirası olan sıfor araba almak için gidemiyorkş bayiye normal durum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Fİyat ve satışlara bakıldığında zenginlere hitap eden ürünlerdede ciddi düşüş var.Burdan anlaşılan kimse hazır nakit parasını gidip bu kriz ortamında lüksüne yatırmıyor.Çünkü kimse önünü göremez oldu.Yarın ne olacağınında garantisi yok.En iyi tasarruf cebindeki paradan yapılandır.Bir süre halk olarak mecburen fakirleşeceğiz ve lüks harcamalardan uzak duracağız.Başka çare kalmamıştır.Allah özellikle dar gelirlilere kolaylık versin.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

bizde yerli araç var mı ?

Tr de de üretilse yabancı araç hepsi ve Tr de üretilmesi vatandaşa ekstra bir indirim sunmuyor malesef.

Bir de çok berbat araçlar bile çok pahalı duruma gelmiş ülkemizde malaesef.

adamlar ötv yi kdv yi koyukça koydular herşeyin üzerine 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

"Yollarda arabadan geçilmiyor ne krizi kardeşim" ciler burada mı :) Bunun bir de AVM ler tıklım tıklım versiyonu da var tabi.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bana göre bu daha iyi günlerimiz, sektör çalışanlarına üzülüyoruz. patronlar bir şekilde ayakta kalır her zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
23 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

"Yollarda arabadan geçilmiyor ne krizi kardeşim" ciler burada mı :) Bunun bir de AVM ler tıklım tıklım versiyonu da var tabi.

Bizim buralar aynen bu halde devam ediyor. Yanlayan gazlayan da hiç azalmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

2017 ‘de 2016’ya göre %11 azalma vardı bu sene ciddi oranda düştü. Bu durumdan daha çok devlet etkilenir yabancı üreticileri çok etkilemez gibi geliyor bana. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ne hikmetse Honda'ya bişey olmamış pek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Şimdi 140 bin istenen aracın 2-3 sene önce 50-60 bin olduğunu bilen insan o arana nasıl versin o 140bin lirayı? 50-60 bin fiyatlarda bile çok derken nerelere geldik. Vatandaş bu fiyatları araç üretcilerinin arttırmadığını, dolardan ve vergiden dolayı bu hale geldiğini umarım anlıyordur. Çünkü 3 sene önce bile sıfırı 70.000 lira olan aracın fabrika satış fiyatının 60-65 bin lira olduğu en fazla 5-10bin lirasının vergi olduğunu düşünen çok büyük bir kesim vardı.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

keşke kriz ortamı oluşmadan bu alım adetleri azalmış olsaydı.

gerçekten tüketim toplumu olmaya karşıyım, belki bunun da bilincine varırız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
3 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

keşke kriz ortamı oluşmadan bu alım adetleri azalmış olsaydı.

gerçekten tüketim toplumu olmaya karşıyım, belki bunun da bilincine varırız.

Fiyatlar makul oldukça neden tüketmeyelim.Yılın 365 gününü izinler hariç çalışarak geçiriyoruz.Bunun karşılığında para kazanıyoruz.Madem harcamayacağız neden çalışıyoruz.

Burda sorun çok harcamak değil.Sorun bir malın değerinin çok üstünde paralara satılıp insanlarım emeklerinin sömürülmesi.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Ekonomin yakin zamanda duzelebilecegini düşünmüyorum cikilmaz bir kuyuya girdik uretim ekonomisinden vaz gecip sicak para polotikasi yuksek faizi sectik bu bizim ekonomik anlamda sonumuz oldu. Ab ulkelerinden ek maliyet olmadan 2 el arac ithalatı olmali , olmadigi taktirde elimizeki araclari topraga karisana kadar kullaniriz gibi geliyor en azindan buyuk cogunluk boyle kullanir

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
58 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

başka avm'leri bilmem ama profilo avm'de çocukluğum geçti ilk açıldığı günden 2011 yılına kadar giderdim. Geçen gün gittim, durumu içler acısı iş hanına dönmüş, içerideki cafeler kapanmış, arka taraflar ve otopark bomboş durumdaydı. Eskiden cıvıl cıvıldı.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

bireysel olarak bu hayat şartlarında sıfır araba alabilmek için ne kadar kazanmak lazım hesabını yapamıyorum,sıfır araba aldım ne kadar masrafı oluru geçtim; 2008 model aracımın masrafları evin 5.ferdi çooktan oldu,gelecek zaman içinde belki miras falan düşerse alabilirim ancak,oda hayallerde...bereketli iyi günler dilerim herkese...

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

9 saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Dün gittiğim Hyundai bayiisinde satış danışmanlarının masaları bomboştu, satışta 1 kişi vardı. Çok üzüldüm sektörde çalışanlara :( 

Siz birde Bursa'da Tofaş'ta ve onun yan sanayisinde çalışanların halini bi görün.

Satandan daha çok üreten etkileniyor sayı olarak.
Geçen gün verdiğim kararın doğru olduğunu bir kez daha anlıyorum. Bu durumda ne araba satılır nede alınır, yani eldeki kuş daldaki kuştan iyi gibi .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Qashqai'mi seviyorum.. Siz de sevin arabalarınızı.. Uzun süre birlikte olacağız gibi. 

Bir saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ne hikmetse Honda'ya bişey olmamış pek. 

Bence, geçen yıl az satmış.. 

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Qashqai'mi seviyorum.. Siz de sevin arabalarınızı.. Uzun süre birlikte olacağız gibi. 

Bence, geçen yıl az satmış.. 

Honda'nın yıllık satış rakamı yaklaşık 17-18 bin arası zaten abi uzun yıllardır değişmeyen bir çizgide ilerliyor. Ne aşırı artıyor ne de aşırı azalıyor :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...