İçeriğe Yönlendir

Eylül Araç Satışları 2017 ve 2018 Karşılaştırma

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ahmet Gül
3 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Herkesin hayata bakışı farklı işte, ben de istiyorum ki haftada dört gün çalışayım üç gün ailemle vakit geçireyim, ne kazandığım umrumda değil.

Dört teker olsun yeter dedik aldık bi KA, bazan bu kadar rahat bi tip olduğum için kendimden korkuyorum ama şu da var ki hiç öyle korkulan şeyler olmadı.

Düğünüme iki ay kala istifa edip başka bir işte çalışmaya başladım, ne olur ne biter diye çok düşünmüyorum sanırım.

Ama şu 4 gün çalışmalı işi bulayım hemen istifa edeceğim.

Bir formülünüz var mı yoksa fıtrat mı 😀 Baktığım her yerde her dakika bir olumsuzluk görüyorum. Tam neşeli neşeli yürüyorum, bir adam trafikte magandalık yapıyor. La havle çekip devam ediyorum, köşede bir Suriyeli bebesiyle, bebek dünden kendinden geçmiş. Halimize şükür diyorum radyo açıyorum, ülkede ekonomik kriz yok diyen bir açıklama. Uzatmamak için teker teker yazmıyorum ama çok çok mutsuzum ve rahatsızım. Benimle ilgili olsun ya da olmasın, gerim gerim geriliyorum.  Şaka yapıyorum önerebileceğiniz bir şey var mı? Artık biraz rahat bir insan olmak istiyorum. 😞

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
15 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Bir formülünüz var mı yoksa fıtrat mı 😀 Baktığım her yerde her dakika bir olumsuzluk görüyorum. Tam neşeli neşeli yürüyorum, bir adam trafikte magandalık yapıyor. La havle çekip devam ediyorum, köşede bir Suriyeli bebesiyle, bebek dünden kendinden geçmiş. Halimize şükür diyorum radyo açıyorum, ülkede ekonomik kriz yok diyen bir açıklama. Uzatmamak için teker teker yazmıyorum ama çok çok mutsuzum ve rahatsızım. Benimle ilgili olsun ya da olmasın, gerim gerim geriliyorum.  Şaka yapıyorum önerebileceğiniz bir şey var mı? Artık biraz rahat bir insan olmak istiyorum. 😞

Herkes kendi formülünü kendisi bulmalı aramaya devam hocam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

polyanacılık zor oluyor vallahi, aha bugün patronun akrabası olan biri ile papaz oldum, şantiyeyi bırakıp döndüm merkeze, bir haftadır sarhoşluğuyla uğraşıyoruz, hani ben mal sahibiyim havası vardırya hem o hemde patrondan çok patroncu olmak üstüne birde insanları hakir görmek aşşağılamak ve alkol eklenince gelde mutlu ol....

mutlu olmaya çalışmak elbette lazım, aha basıp geldim merkeze, şuan gayet huzurluyum.....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ali, 

Şunu izle ekranı büyüt.. Bütün dertlerin geçiyor. ben izliyorum. Geçen bir arkadaş geldi birşeylerden yakındı. Bunu izlettim mutlu bir şekil döndü.

NOT: sesi de aç

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ali, 

Şunu izle ekranı büyüt.. Bütün dertlerin geçiyor. ben izliyorum. Geçen bir arkadaş geldi birşeylerden yakındı. Bunu izlettim mutlu bir şekil döndü.

Sayın Mehmet Göktürk, inan seni seviyorum :)  dediğin gibi hakikaten mutlu oldum, hatta gözlerim doldu......

takıldığımız şeylere bak hele, hep boş gerçekten, biz daha kendimizi çözememişiz, kendi iç evrenimizi, daha çoook yolumuz  var bizim, gayet iyi anladım mesajını :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

İnsanların görece maddi değeri olan her şeye kolayca ulaştığı ve sonunda müsrifliğe alıştığı dönemim geride kalacağı günlerin başlarındayız hepimize hayırlı olsun. Yıllarca ucuz kurların sefasını sürdük şimdi sıra cefasını çekmeye geldi. Paranın oluk oluk dışarıya aktığı günlerin bitmesi sevindiriyor beni açıkçası. 

Türkiye'de büyük şehirlerde yaşamak çok ucuzdu bu sebeple herkes şehirlere akın etti, kırsalda tarım ve hayvancılık bitti. Büyük şehirlerde g.tü zora gelebilen, iş seçmeyen, karakterli ve erdemli olanlar güzelce çalışıyor, ülkesine bir şekilde katkı sağlıyor ama büyük bir kesim ise uyuşturucu, pezevenklik, hırsızlık, kumar, fuhuş, tefecilik sair suç geliri ile hayatta kalmaya devam ediyor. Ülkede çok fazla yabancı var, gelişmiş ülkelere giriş zor, çıkış kolaydır ancak gel gör bizde tam tersi elini kolunu sallayarak ülkeye giriyorsun ama çıkarmak mesele. Esasında ülkemizin sıkıntısı ekonomik olmaktan ziyade sosyolojik bana göre çünkü birisi sebepleri barındırıyor diğeri ise kaçınılmaz sonu bu nedenle sonuca götüren sebepleri iyi tahlil etmek elzem...

Misalen ülkede sağlık hizmetleri bedava olmaz kardeşim; kırımızı alan hariç acile giriş en az 25 lira olmalı, ilaç katılım payı en az yüzde 25 olmalı neredeyse herkes bedava sağlık hizmeti alıyor ülkede. Instagram'a atmak için serum taktırıyor adam.  ABD'de hasta olan adam doktora gidemiyor.

Belediyeler belediyecilikten başka her işe el atmış durumda boş işlerle iştigal olmaktan sağa sola para saçmaktan kendi işlerini unutmuş durumdalar. Sosyal devlet olacağız derken bambaşka bir şey olduk devlet herkese kıyısından köşesinden sosyal mali yardım diye yardım ediyor yardım almayan neredeyse kalmadı. Devlet bana mesleğim gereği ücretsiz seyahat kartı vermiş ama basmaya utanıyorum çoğu zaman, bakıyorum herkesin cebinde ücretsiz seyahat kartı...

Köyde yaşayan marketten süt ve yumurta alıyorsa, pazardan alışveriş yapıyorsa mesele bitmiştir. İnsanımız tembel her şeyi devletten veya bir başkasından bekliyor fakirliği bahane edip dilenciliğe alışmış bir toplum var, ben eşek gibi çalışıyorum adamdaki rahatlık bende yok. Ben çocuklarım ne olur, nasıl ülkeye faydalı olur, hangi mesleği edinir nerede üniversite okur diye şimdiden kaygılanırken bakıyorum adamın umurunda bile değil.

Tasarruf ve yerli malı kültüründen fersah fersah uzaklaştık. İsraf almış başını gitmiş. Bu arada 25 Aralık 2009 günüden beri 2005 model Focus aracıma biniyorum, senelik izinlerde bagaj sorunu harici bana yetiyor ona da yılda bir sefer katlanıyorum. Her şeyin ucuz olduğu insanın da bundan nasibini alarak ucuzladığı ve haddini unuttuğu günlerin ilerleyen dönemde geride kalacağını düşünüyorum.  Umudunuzu yitirmeyin her şey daha güzel olacak...

Belki sektörü ve çalışanlarını çok zorlayacak ama otomobilde ÖTV indirimi kısmen yapılmalı ama tamamen kaldırılmamalıdır ithalatı ve döviz akışını körükleyeceğini netice itibariyle cari açığı arttıracağını düşünüyorum.

Yazdıklarım asla kimseyi hedef almak, aşağılamak, hor veya hakir görmek için yazılmamıştır. 13 yıldır bu toplumun içinde her sınıftan insanla haşır neşir olarak naçizane görüşlerim...Yazdıklarımı anlayabilmek için şöyle bir etrafa bakmanız yeterli her yer yaşam ve toplum kalitemizi düşüren hadsiz ve çapsız kör cahiller tarafından işgal edilmiş durumda...

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Hata.
  • Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kainattaki küçücük yerimizi görünce üzüldüm açıkçası. Eskiden ne güzeldi Dünya. Gidebildiğin yer kadardı. Sonra antin kuntin gezegenleri buldular sonra evrenler falan filan küçücük kaldık. Buna sebep olan bilim adamları utansın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali, 

Çoklu evrenlere de geçti.
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
14 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

polyanacılık zor oluyor vallahi, aha bugün patronun akrabası olan biri ile papaz oldum, şantiyeyi bırakıp döndüm merkeze, bir haftadır sarhoşluğuyla uğraşıyoruz, hani ben mal sahibiyim havası vardırya hem o hemde patrondan çok patroncu olmak üstüne birde insanları hakir görmek aşşağılamak ve alkol eklenince gelde mutlu ol....

mutlu olmaya çalışmak elbette lazım, aha basıp geldim merkeze, şuan gayet huzurluyum.....

Ali Abi benim de basıp gelebileceğim bir yer bulmam lazım yoksa kafayı yiyecem 😀 @Mehmet Göktürk hocam ne güzel bir şey paylaşmış. Aslında her insanın bu gerçeği anlaması lazım. İnsanlar çıldırmış olmalı, bu basit gerçeği görememeleri beni çıldırtıyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...