İçeriğe Yönlendir

Kaza Sonrası Hakkında

Emre Şapçı

Recommended Posts

Emre Şapçı

Herkese merhaba,

Geçtiğimiz günlerde başıma talihsiz bir kaza geldi, sigorta ekspertizi sonrası karşı taraf %100 suçlu bulundu.

Benim masraflarımın karşı tarafın trafik sigortasından yaptırılacağını düşünüyordum, servisi aradım, bana araçta 10 bine yakın bir masraf olduğunu aracın şuan ki belirlenen değerinin 25 bin olduğunu söylediler, araba sigorta şirketi tarafından ihaleye çıkarılacak eğer 15 binden fazla fiyata satılırsa perte çıkarılır size de 25 bin lirayı verirler dediler. Bizim yapabileceğimiz tek şey beklemek dediler.

Şimdi ben aracımın yaptırılmasını istemeye hakkım yok mu? Bu olayların işleyişi bu şekilde mi oluyor? 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

İhaleye çıkana kadar siz neye binecekmissiniz? Ve ihale hemen yarın mi olacak sanki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
53 dakika önce, Emre Şapçı yazdı:

15 binden fazla fiyata satılırsa perte çıkarılır size de 25 bin lirayı verirler dediler.

o servisin tahmini, verirlerse iyi .vermeyebilirler. bilinmez.

1. dersiniz ki perte çıkmasını istemiyorum max. tamir masrafı ne verirsiniz? atıyorum 8bin . siz kendiniz 8bin e yaptırabiliyorsanzı o parayı alır yaptırısınız. veya yaptırmaz 8 bini alır, hasarlı halde satarsınız

2. perte çıkarsa teklife çıkar, o teklif farklı bir sistem, sigortanın anlaşmalı pertçisi ne max rakama onlar satarlar, size piyasa bedelini biraz pazarlık ile öderler.

hasar neresinde?

perte çıkarsa ödemeyi 1 hafta içinde alıyorsunuz genelde.

Yorum bağlantısı
Emre Şapçı
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

o servisin tahmini, verirlerse iyi .vermeyebilirler. bilinmez.

1. dersiniz ki perte çıkmasını istemiyorum max. tamir masrafı ne verirsiniz? atıyorum 8bin . siz kendiniz 8bin e yaptırabiliyorsanzı o parayı alır yaptırısınız. veya yaptırmaz 8 bini alır, hasarlı halde satarsınız

2. perte çıkarsa teklife çıkar, o teklif farklı bir sistem, sigortanın anlaşmalı pertçisi ne max rakama onlar satarlar, size piyasa bedelini biraz pazarlık ile öderler.

hasar neresinde?

hasar iki kapıda, motorda sıkıntı yok, dışardan gözüken bu şekilde.

Perte çıkmasını istemiyorum dersem kendim mi yaptırmak zorundayım? Ne anladım o zaman ben trafik sigortasından

Şimdi, Emre Şapçı yazdı:

hasar iki kapıda, motorda sıkıntı yok, dışardan gözüken bu şekilde.

Perte çıkmasını istemiyorum dersem kendim mi yaptırmak zorundayım? Ne anladım o zaman ben trafik sigortasından

Yani 8 bini sigorta şirketimi veriyor bana yoksa kendim mi anlayamadım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Emre Şapçı yazdı:

pert istemiyorsanız, sigortanın bu hasar için vereceği , aracın perte çıkmadan ödeyeceği bir mablağ vardır. atıyorum 8 bin TL. siz o 8 bini alıpğ kendiniz yaptırısınız mesela.

6 bine yaptırısanzı 2 bini cebinizde kalır. 10 bine çıkarsa cebinizden 2 bin çıkar.

rakamalr mesela cinsinden...

hasar yandan ise ben olsam, geçmişini bildiğim arabama binmeye devam eder, parasını alır yaptırıdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şapçı
7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

pert istemiyorsanız, sigortanın bu hasar için vereceği , aracın perte çıkmadan ödeyeceği bir mablağ vardır. atıyorum 8 bin TL. siz o 8 bini alıpğ kendiniz yaptırısınız mesela.

6 bine yaptırısanzı 2 bini cebinizde kalır. 10 bine çıkarsa cebinizden 2 bin çıkar.

rakamalr mesela cinsinden...

hasar yandan ise ben olsam, geçmişini bildiğim arabama binmeye devam eder, parasını alır yaptırıdım

Çağlar bey teşekkür ettim cevap için.

Benim burada anlamadığım tek soru servis bana direk ihale çıkar onu bekliyoruz demesi, benim iznim olmadan nasıl ihale çıkabilir arabayı, ben dedğiniz gibi yaptırlmasını istiyorum deme hakkım sunulmamış gibi bir garip durum var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Emre Şapçı yazdı:

Çağlar bey teşekkür ettim cevap için.

Benim burada anlamadığım tek soru servis bana direk ihale çıkar onu bekliyoruz demesi, benim iznim olmadan nasıl ihale çıkabilir arabayı, ben dedğiniz gibi yaptırlmasını istiyorum deme hakkım sunulmamış gibi bir garip durum var.

eksper sizinle mutlaka irtibata geçer, ruhsat sizin. mutlaka tamir edin deme yetikinz yok ama maalesef. şimdiden eksperin telefonun alın ve siz irtibata geçin, sigartanın ödeyeceği meblağa pazarlık yaparısnız, perte çıkınca

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İhaleye çıkması
Sizin bilginiz olmadan satılması demek değildir.
Araç onarılacak mı. Yoksa pert mi edilecek ona karar vermek için gerekli bir çalışmadır.
Pert sınırına girmiş her araç ihaleye çıkabilir.
Bunda sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...