İçeriğe Yönlendir

Gündüz Ledi Hakkında

Derviş Dursun

Recommended Posts

Derviş Dursun

Arkadaşlar aracıma far içi gündüz ledi yapmayı planlıyorum. Ancak bi malzeme vardı adı aklıma gelmedi. Mesela cam yada plastik bi malzeme var. Bi ucundan ışığı yakınca ışığı alıp götürüyor yani malzeme boyunca yayıyor. Bu ürünlerin ismi neydi? Ve şekil verilebilecek bu tür ne malzemeler var bilen var mı? Elimde tüp led vs var ama çok basit oluyor. Daha orjinal bişey istiyorum. Aracım 2009 focus titanyum kasa

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
55 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Arkadaşlar aracıma far içi gündüz ledi yapmayı planlıyorum. Ancak bi malzeme vardı adı aklıma gelmedi. Mesela cam yada plastik bi malzeme var. Bi ucundan ışığı yakınca ışığı alıp götürüyor yani malzeme boyunca yayıyor. Bu ürünlerin ismi neydi? Ve şekil verilebilecek bu tür ne malzemeler var bilen var mı? Elimde tüp led vs var ama çok basit oluyor. Daha orjinal bişey istiyorum. Aracım 2009 focus titanyum kasa

Sanırım pleksi çubuktan bahsediyorsunuz. Şundan;

zM9BrR.png

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Hay bin yaşa ya [emoji3] aynen bu tür ürünlerden

Sanırım pleksi çubuktan bahsediyorsunuz. Şundan;
zM9BrR.png
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Siz hortum led istemiyorsunuz anladığım kadarı ile. El yapımı olacak doğru mu anlıyorum?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
9 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Siz hortum led istemiyorsunuz anladığım kadarı ile. El yapımı olacak doğru mu anlıyorum?

Aynen Metin Hocam. 

Ben de araştırıyorum bu tarz el yapımı gündüz ledi.

Çubuğun iki ucunu dremel ile delip iki uçtan mantar led ile aydınlatma düşüncem var fakat, hangi özellikte (kaç watt vs.) mantar led kullanmak gerekli, devreyi nasıl bağlamak gerekli gibi aklımda deli sorular:exc1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Evet abi şekil verilebilecek, ucuna ledi bağlayınca ışığı yayacak bir malzeme. İ20 elantra vs de kullanılan far ledlerini düşün. Tam onlar gibi olmasa da onlara benzer.

İşaretli kısma > şeklinde yapmak istiyorum 93fbdd97e97915aa9969f01e1d1ef0b9.jpg

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Daha önce ben de eski focusuma bundan yaptırmak istiyordum.Pleksi çubuk alıp denemek istiyordum. Pleksi çubuğu aradım aradım bulamadım, boş zamanda olmuyodu😆 Sonra dedim direkt başka birisine yaptırayım ozaman 1000 lira dedilerdi. Sonrada arabayı sattım yaptıramadan.

Arabaya söyle bir şey de yaptırabilirsin istersen. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla orijinal parca bulun derim. Sonradan olanlar gunduz hic belli degil. Yansitma saglam olmayinca calisma da bosa olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Hah işte bunların alayını izledim inceledim [emoji16] kenardaki o ışığı neyle yapıyorlar yada hangi aracın malzemesini kullanıyorlar onu bulmak lazım. Mercek çerçevesi kolay, melek gözü onlar. Fazla kalabalık olmaması adına sadece melek göz ve kenardaki ışığı yapmak istiyorum. Azc deki abiyle whatsapp üzerinden yazdım ama bir iki yazdı geri dönmedi. Zaten bi merceğe 800 lira çekiyorlar.

Daha önce ben de eski focusuma bundan yaptırmak istiyordum.Pleksi çubuk alıp denemek istiyordum. Pleksi çubuğu aradım aradım bulamadım, boş zamanda olmuyodu[emoji38] Sonra dedim direkt başka birisine yaptırayım ozaman 1000 lira dedilerdi. Sonrada arabayı sattım yaptıramadan.
Arabaya söyle bir şey de yaptırabilirsin istersen. 

Evet abi benim derdimde iki iş olamaması. Ama ne yapılır mesele orda

Valla orijinal parca bulun derim. Sonradan olanlar gunduz hic belli degil. Yansitma saglam olmayinca calisma da bosa olur.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hah işte bunların alayını izledim inceledim [emoji16] kenardaki o ışığı neyle yapıyorlar yada hangi aracın malzemesini kullanıyorlar onu bulmak lazım. Mercek çerçevesi kolay, melek gözü onlar. Fazla kalabalık olmaması adına sadece melek göz ve kenardaki ışığı yapmak istiyorum. Azc deki abiyle whatsapp üzerinden yazdım ama bir iki yazdı geri dönmedi. Zaten bi merceğe 800 lira çekiyorlar.
Orijinal dedigim Focus orijinali olmasi sart degil. Oraya uydurabilecegin orijinal parca.
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Evet abi anladım. Araştırmak lazım neler olabilir diye

Orijinal dedigim Focus orijinali olmasi sart degil. Oraya uydurabilecegin orijinal parca.
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
13 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Evet abi anladım. Araştırmak lazım neler olabilir diye

Yeni kasa astra ve insigniada senin istediği gündüz farı var. Onların parçasına bakabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Baktım bulamadım. Onları da araştırdım [emoji3]

Yeni kasa astra ve insigniada senin istediği gündüz farı var. Onların parçasına bakabilirsin.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Esnek tüp slikon led diye bi urun var. Youtube'da Kanal Özgür adinda bi kanal var goz atmanizi tavsiye ederim. eger aracinizda da uygunsa istediginiz sekilde ve olcude fari sokmeden ayarlayabilirsiniz.
Onlar verimli olmuyor gunduz gunesli havada yanip yanmadigi belli degil
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Onu izledim. Ampul yerinden slikon ledi koyup bırakıyor. Sağlıklı bi çalışma değil ve o ledden bende var. Benim istediğim daha farklı

Esnek tüp slikon led diye bi urun var. Youtube'da Kanal Özgür adinda bi kanal var goz atmanizi tavsiye ederim. eger aracinizda da uygunsa istediginiz sekilde ve olcude fari sokmeden ayarlayabilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ustad senin isini kazali araclardan sokulen parca isini gorur ancak. El yapimi hicbirsey olmaz ozetle.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Evet demin onu düşünüyordum abi. İki farı da kırık astra yada insignia bulmam lazım [emoji3]

Ustad senin isini kazali araclardan sokulen parca isini gorur ancak. El yapimi hicbirsey olmaz ozetle.
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yok değil o başka. Drl led heryerde var ama şekil verilmiyor. Tüp led hariç

hocam bahsettiginiz ledin adi DRL olarak gecmiyor mu?
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
hocam bahsettiginiz ledin adi DRL olarak gecmiyor mu?
Silikom hortum ledden bahsetmiyor musun?

eb32458fc31fdfb649d49cbd1fcc0282.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bende bundan var. Bunlar artık ortalık malı gibi her arabada var ve çok yapmacık gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Olabilir bundan hic kullanmadim ben.

g6E9LL.jpg
drl dedigim urun bu hocam. led hortum gibi esnek degil.
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bunlar orjinal fara göre yapılan cam yada plastik kalıplar. Bunlara şekil vermek için farı şekillendirmek lazım [emoji3]

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
vPrJgR.jpg
[mention=76937]Metin Akbal[/mention] orijinali dururken.. [emoji23][emoji23]
Bizde de orijinali var zaten [emoji41]40544f2ae9a4b72e3fa3eb7cdb25baf4.jpg
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...