İçeriğe Yönlendir

Gündüz Ledi Hakkında

Derviş Dursun

Recommended Posts

Çağlar Bayur

2.5 inch mercek galiba. bunların xenon ampulleri özel bir tip kodunu unuttum H3S mi ne

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

2.5 inch mercek galiba. bunların xenon ampulleri özel bir tip kodunu unuttum H3S mi ne

6 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

h1. Testte kullandığım mercek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Evet 2.5 abi. Üstünden çıkan da 2.8 inç. Ampül işini halledicem inşallah. Akşam elektrik malzemecime sorarım vardır elinde

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Gündüz ledi olarak hazır satılan silikonlu esnek tüp led mi kullandınız?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Maalesef öyle oldu. Aradığım hiçbir şeyi bulamadım. Far tasarımı yapan arkadaşlardan da rica ettim yapıp göndersinler diye ama maalesef atomun parçasını paylaşmak istemediler. Sıkıldım bende, elde ne varsa onları takıp kapatacam. Zaten hatunla yeterince papaz olduk. Herşey ortada, malzeme gelecek diye odanın biri resmen atölye gibi darmadağın [emoji16]

Gündüz ledi olarak hazır satılan silikonlu esnek tüp led mi kullandınız?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Aklıma takılan bir konu var. Bu ledleri parka bağladım ama ağır falan gelip zarar vermez değil mi? Hortum ledin kablosunda ufak siyah kutu var, denetleyici sanırım. Kırmızı olan da yaklaşık 10 cm kadar led. Toplam 70 cm led var. Birşey bağlamak gerekir mi bunlara acaba? Elektronik işlere kafam pek yatkın değil de

Denemeyi 12v lik adaptör ile yapıyorum. İkisini bağlayınca enerji biraz düşüyor ama o da adaptörden sanırım. Araca bağlayınca normal yanar mı ki

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aklıma takılan bir konu var. Bu ledleri parka bağladım ama ağır falan gelip zarar vermez değil mi? Hortum ledin kablosunda ufak siyah kutu var, denetleyici sanırım. Kırmızı olan da yaklaşık 10 cm kadar led. Toplam 70 cm led var. Birşey bağlamak gerekir mi bunlara acaba? Elektronik işlere kafam pek yatkın değil de
Denemeyi 12v lik adaptör ile yapıyorum. İkisini bağlayınca enerji biraz düşüyor ama o da adaptörden sanırım. Araca bağlayınca normal yanar mı ki
Bisey olmaz.
Yorum bağlantısı
Ferit Erken
29 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Led lambalar normalde kullanılan halojen bazlı ampullere oranla kat be kat küçük güçlü olduğundan aydınlatma sektörüne girmiştir. Daha doğrusu girme sebeplerinden en önemlisidir. Sonuç olarak sizin kullandığınız ledlerin gücü çok küçük olduğundan sorun yaşamazsınız. Sorun yaşayan araçların sebebi de budur, küçük güçlü olduklarından araç beyni veya denetleyicisi çekilen akımın küçüklüğünden dolayı hata verir. Hatayı gidermek için direnç ilavesiyle normal çekilen akımı yakalamaya çalışmaktır. Hata vermezse sıkıntı yok demektir.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Hızır gibisin abi, teşekkür ederim [emoji3]

Bisey olmaz.

Çok teşekkür ederim

Led lambalar normalde kullanılan halojen bazlı ampullere oranla kat be kat küçük güçlü olduğundan aydınlatma sektörüne girmiştir. Daha doğrusu girme sebeplerinden en önemlisidir. Sonuç olarak sizin kullandığınız ledlerin gücü çok küçük olduğundan sorun yaşamazsınız. Sorun yaşayan araçların sebebi de budur, küçük güçlü olduklarından araç beyni veya denetleyicisi çekilen akımın küçüklüğünden dolayı hata verir. Hatayı gidermek için direnç ilavesiyle normal çekilen akımı yakalamaya çalışmaktır. Hata vermezse sıkıntı yok demektir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Cümleten hayırlı akşamlar. Far işi bitti sonunda. Ancak xenon almadım henüz. 6000k istedim yok koca Bursa da. Led tavsiye ediyorlar. Özellikle Niken marka. Led ile nasıl verim alabilirim acaba kafam karıştı. Xenona nazaran daha az ısınır diye düşünüyorum ama ışık şiddeti tatmin eder mi bilmiyorum. Mercek farlarda led kullanıp memnun kalan var mıydı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
44 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Cümleten hayırlı akşamlar. Far işi bitti sonunda. Ancak xenon almadım henüz. 6000k istedim yok koca Bursa da. Led tavsiye ediyorlar. Özellikle Niken marka. Led ile nasıl verim alabilirim acaba kafam karıştı. Xenona nazaran daha az ısınır diye düşünüyorum ama ışık şiddeti tatmin eder mi bilmiyorum. Mercek farlarda led kullanıp memnun kalan var mıydı?

Mercekte led olur da, 4300K Xenon baktınız mı?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bakmadım abi. Evet araştırdım biraz, genelde 4000 5000 k arasını daha çok öneren var. Yağışlı ve karlı havalarda daha iyiymiş

Mercekte led olur da, 4300K Xenon baktınız mı?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

4300K o far icin zor bulunur. 6000k yi gecirmeyin tatmin edici olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Nette var abi. H1 olarak h7 olarak ne denk gelirse h4 de uyuyor. Tabi xenon far. Led olarak sadece h1 girer. Onda da 4000 5000 arası bulunur mu biliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bulunur.
En ideali 4300 dür. Söylenenler doğrudur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Abi renkten ziyade yolu iyi göstermesi önemli. Bu işe de bu yüzden girdim

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Tamamdır abi teşekkür ederim

4300 al geç o zaman 
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
13 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Abi renkten ziyade yolu iyi göstermesi önemli. Bu işe de bu yüzden girdim

merceksiz fara narva contrast plus takacan o zamna, mercekleri geri sök, ziyan olmasın ama yolla bana :)

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Abi far orjinalde mercekli. Onları sökersem el feneri takar gezerim artık [emoji16][emoji16]

merceksiz fara narva contrast plus takacan o zamna, mercekleri geri sök, ziyan olmasın ama yolla bana [emoji4]
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Mercekleri değiştim abi, bi xenon taktım. Yalnız anlamadığım şey halojen mercekle bi xenon mercek arasındaki fark nedir? Bi xenonda sadece sellektör için hareketli reflektör var, halojende sabit. Tas aynı mercek aynı herşey aynı. İnce farkı anlamadım ben

halojen merceği ama o. 
Yorum bağlantısı
Ferit Erken
Mercekleri değiştim abi, bi xenon taktım. Yalnız anlamadığım şey halojen mercekle bi xenon mercek arasındaki fark nedir? Bi xenonda sadece sellektör için hareketli reflektör var, halojende sabit. Tas aynı mercek aynı herşey aynı. İnce farkı anlamadım ben

Aynı değil. Halojen merceği halojen lambaya göre odaklı, xenon merceği xenon lambaya göre odaklı. İki lamba ışık merkez ölçüleri aynı değil.
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yani bütün olay mercekte. Nasıl anlıyor ışığı arkadaş. Halojen lamba mı, xenon mu, sen ışığını yansıt geç. Işık ışıktır işte [emoji23][emoji23] aydınlatma ve ses sistemiyle ilgili pek bilgim yok, iyi oldu teşekkür ederim

Aynı değil. Halojen merceği halojen lambaya göre odaklı, xenon merceği xenon lambaya göre odaklı. İki lamba ışık merkez ölçüleri aynı değil.
Yorum bağlantısı
Ferit Erken
Yani bütün olay mercekte. Nasıl anlıyor ışığı arkadaş. Halojen lamba mı, xenon mu, sen ışığını yansıt geç. Işık ışıktır işte [emoji23][emoji23] aydınlatma ve ses sistemiyle ilgili pek bilgim yok, iyi oldu teşekkür ederim

[emoji16] Daha doğrusu işi basite indirgersek, far ampül soketine hangi tip ampül takabiliyorsak onu takmalıyız. Halojen far soketine xenon D1S örneğin takılmaz veya tam tersi. Hali ile soket neyi destekliyorsa onu kullanmalıyız, aksi taktirde illaki sorun çıkar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...