İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - SUNROOF

Adnan Sarıkaya

Recommended Posts

Adnan Sarıkaya

Herkese Selamun Aleyküm. Aracım  2004  Ford Fiesta 1.4 TDCI alalı 2 ay oldu çok şükür tanıdığım birinden(11 yıl kendisi kullandı) bu kadar temiz sorunsuz bir araç aldım. Sizlere bir sorum olacak, araçta sunroof bulunuyor webasto markalı bi kaç kişiye sordum orjinal değil dedi bi kaç kişide orjinalinde var dedi emin olamadım.Açıkçası çok sorun değil sonradan takılmış olmasıda bilsek iyi olur ilerde satacak olunca yalancı çıkmamış oluruz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sis farı varsa stil pakettir. Ford etis sitesinden görülebilir aslında aksesuarları..  orijinal sunroofta iç perde yoktur fiestanın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

2005 model fiestamda benzer ayni sorulari ve soru isaretlerini yasadim.

2004 ve 2005 yilinda turkiyeye giris yapan bir parti arac normalde ulkemize giris yapilmasi plani olmayan fakat sayi yetersizliginden arada bonus nitelikli olarak giris yapmis. bu gelen partide sunroof ta ek olarak mevcut.Benim aracim comfort paketti, kafa yastiklari ve koltuk yapisi diger ayni model ve paketteki araclardan daha kalin ve rahat bir yapisi da vardi.

Gonul rahatligiyla kullanabilirsiniz. Tamamen orijinal. Arsivden bulabilrsem daha net halini paylasirim ama suan fotograf olarak bu var

ama sizde fotografini ekleyin. 😊

Screenshot_2018-10-06-11-22-43-732.jpeg

Screenshot_2018-10-06-11-40-31-585.jpeg

Etis sorgulamasinda da kalkar&surgulu tavan diye geciyordu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Sarıkaya

teşekkür ederim bilgiler için marka webasto yazınca emin olamadım o yuzden. Perde demişsiniz camın altında perde var ayrıca tavanda her kapı üzerinde bulunan el tutamaçları yok. Sis farı mevcut profil fotosu olarak ekleyebildim ancak detaylı foto yüklemeye çalışıcam.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
17 dakika önce, Adnan Sarıkaya yazdı:

teşekkür ederim bilgiler için marka webasto yazınca emin olamadım o yuzden. Perde demişsiniz camın altında perde var ayrıca tavanda her kapı üzerinde bulunan el tutamaçları yok. Sis farı mevcut profil fotosu olarak ekleyebildim ancak detaylı foto yüklemeye çalışıcam.

Benim aracimda sunroof altinda guneslik amacli perde yoktu.Cami kendinden koyu renkliydi.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

bi resmini atarsanız resimden de anlaşılır. sonradan takılan her halukarda belli oluyor

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Sunroof tavan içine doğru mu yoksa tavanın üstüne doğru mu açılıyor?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

güzelmiş vallahi, ben alırken surooflu istemiştim önce, tamam ama beklersiniz dendi, yani yanlışlıkla gelmiyordu, istenince geliyormuş, sonra dedim ne bekleyeceğim, bari güvenliğe önem vereyim, malum o zamanlar abs bile opsiyondu Ford da, abs li aldım camı bıraktım,  bir ara dijital klimalı olanlarıda gelmişti, hem sunroof  hem dijital klima hemde abs, denk gelmedi onlardan...

ford-fiesta-2006-08_foto_1340_1004.jpg

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ali abi Yanlislikla degil bir parti mal bu sekilde giris yapmis denildi bana.. ayrica benim aracta abs de  vardi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

istenince geliyormuş, sonra dedim ne bekleyeceğim, bari güvenliğe önem vereyim, 

Deri direksiyon var mı ? 😊

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
7 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Ali abi Yanlislikla degil bir parti mal bu sekilde giris yapmis denildi bana.. ayrica benim aracta abs de  vardi.

geliş planı yapılmayan demişsinya, ona istinaden dediydim...  istek halinde geliyordu sunroof yani, ben istemedim :) abs de isteğe bağlıydı sunroof yerine abs istedim beklemedim, sendeki sıfır alıpta sen abs olsun demediysen zaten öyle gelenlerdendir, sipariş öyledir, abs opsiyoneldi o yıllar sende olması senin şansına, dediğim gibi abs opsiyoneldi....

7 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Deri direksiyon var mı ? 😊

Vaaar :)  ben yaptım oldu, St direksiyonda alacaktım ama gerek kalmadı artık....

şuan fırsatı bulduğum an buna terfi edeceğim, deri derdi yok fazlası var :D

L359_15_EXT_LOC22_LUX_gl_fs_295-81106_18

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Çakma deri direksiyon demedik orijinal sordum... 😂

oda varda ben almadım, st deri olan, hemen alırım istersem, gerek yok ama, fiestaya bundan sonra ekleme yok....

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
oda varda ben almadım, st deri olan, hemen alırım istersem, gerek yok ama, fiestaya bundan sonra ekleme yok....

Ali abi
Benim direksiyona daha önce suni deri kaplamışlar, sıkıca kavramadan manevra yapmak çok zor.
Özellikle elim terli iken.
Kaç kere sigaramı düşürdüm kucağıma, Allahtan yakmadık bi tarafları [emoji1]
Şimdi ben bunu söktürüp, hakiki deri kaplatsam nasıl olur?
Tutunabilirliği artar mı acep?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aşağıdaki konuda resim yükleme ile ilgili yönlendirmeler var. Faydalı olacaktır.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Sarıkaya

IMG_0363.JPG

IMG_0366.JPG

Resimler bunlar birde sasi den sorguladim ancak tavan cam diye birsey yazmiyor anladigim kadariyla orjinal degil boyle binicez

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aşağıdaki konuda resim yükleme ile ilgili yönlendirmeler var. Faydalı olacaktır.. 

Tesekkur ederim
https://ford.7zap.com/en/car/
buradan şase no ile aratın sağ üstten türkçeye çevirin sol altta ise donanım listesi var 

Tesekkurler baktim baya bi bosmus benim araba [emoji51]
Sunroof tavan içine doğru mu yoksa tavanın üstüne doğru mu açılıyor?

Uste dogru aciliyor tam acamadim ufak bi arizasi var yukari asagi yapiyor simdilik [emoji17]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
16 saat önce, Celal Aydın yazdı:

Ali abi
Benim direksiyona daha önce suni deri kaplamışlar, sıkıca kavramadan manevra yapmak çok zor.
Özellikle elim terli iken.
Kaç kere sigaramı düşürdüm kucağıma, Allahtan yakmadık bi tarafları emoji1.png
Şimdi ben bunu söktürüp, hakiki deri kaplatsam nasıl olur?
Tutunabilirliği artar mı acep?

cillop olur bence :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
On 07.10.2018 at 11:59, Ali Cihangiroğlu yazdı:

güzelmiş vallahi, ben alırken surooflu istemiştim önce, tamam ama beklersiniz dendi, yani yanlışlıkla gelmiyordu, istenince geliyormuş, sonra dedim ne bekleyeceğim, bari güvenliğe önem vereyim, malum o zamanlar abs bile opsiyondu Ford da, abs li aldım camı bıraktım,  bir ara dijital klimalı olanlarıda gelmişti, hem sunroof  hem dijital klima hemde abs, denk gelmedi onlardan...

ford-fiesta-2006-08_foto_1340_1004.jpg

Senin bu konularda ne kadar bilgili ve ilgili olduğunu forumdan gayet takip ediyorum ve neredeyse her yorumuna hep Ali abi yine doğruyu söylemiş diyorum ama 2006 yılında sıfır fiesta alsam kesinlikle 1.6 dizel ghia alırdım. 3 sene kullandım daha yeni sattım o aracımı. Deri direksiyon, çelik jant, digital klima, abs, akıllı yol bilgisayarı(anlık yakıt tüketimi dahi gösteren), krom kapı kolları, gövde rengi aynalar ve dış kapı kolları, sis farları ve yüksek motor performaslı sağlam motor. Daha ne olsun :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Eray Çalışkan yazdı:

Senin bu konularda ne kadar bilgili ve ilgili olduğunu forumdan gayet takip ediyorum ve neredeyse her yorumuna hep Ali abi yine doğruyu söylemiş diyorum ama 2006 yılında sıfır fiesta alsam kesinlikle 1.6 dizel ghia alırdım. 3 sene kullandım daha yeni sattım o aracımı. Deri direksiyon, çelik jant, digital klima, abs, akıllı yol bilgisayarı(anlık yakıt tüketimi dahi gösteren), krom kapı kolları, gövde rengi aynalar ve dış kapı kolları, sis farları ve yüksek motor performaslı sağlam motor. Daha ne olsun :D

Sağol kardeş :)  2006 da ilk gelenlerdendi benimki, ilk aracımdı acemiliğime geldi, aldıktan 4-5 ay sonra 1.6 lar gelmeye başladıydı, yoksa bende affetmez 1.6 alırdım, hatta hemen gidip iade edip 1.6 alacaktım, satış temsilcisi arkadaşım zor durdurdu vallahi :)

neyse sonradan yaptıklarımla, o dediklerin kapı kolu  vs. zaten var bende de üstüne tonla şey var,  elektrikli katlanan aynalı, telefon kitli arkada 3 kafalıklı ST koltuklu  bendeki, yağmur far sensörü yok ama lafıda olmaz, zaten basit iş, uğraşmak istemiyorum artık, bu arada 1.6 yı da pek aratmaz RaceChip sağolsun :)

motor daha sağlam değil, blok ve çoğu şey aynı, canım isterse parayı basar direk söker motoru 1.6 ya çevirtirim, bu saaten sonra hevesim yok artık, yetti 12 sene oldu, modifiye aşkım bitti, aracı seviyorum ama...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...