İçeriğe Yönlendir

Connect - Ön tekerlerden gelen tıkırtı

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

Arkadaşlar dün balata değişimi yapıldı. Malum teker, aks , şanzıman söküldü. direksiyonu sağa çevirip giderken , tekerlerden tıkır tıkır ses geliyor. Bu sabah fark ettim. Çözemedim Ön takım  Nisan ayında komple yapılmıştı aks, amortisör ve rotlar filan. Genelde soğukken yapıyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

akslardan gelir o ses. tam sağa dönükken aracı kaldırınca takılma oluyormu?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

zaman kaybetmeden ustaniza gosterin.fren, balata,lastik,ön düzen isin icine girdiyse lam cim dinlemiyor. gerekirse tekrar söküp komple kontrolden gecirin.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Belli ki baskı balata değiştirdiğiniz yer bir şeyleri yanlış yaptı. Sorunu çözecek yer de belli ki ön takımı yaptırdığınız yer. İkisine de gidip anlatın bence durumu.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
On 6.10.2018 at 15:16, Murat Kırçal yazdı:

Arkadaşlar dün balata değişimi yapıldı. Malum teker, aks , şanzıman söküldü. direksiyonu sağa çevirip giderken , tekerlerden tıkır tıkır ses geliyor. Bu sabah fark ettim. Çözemedim Ön takım  Nisan ayında komple yapılmıştı aks, amortisör ve rotlar filan. Genelde soğukken yapıyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Aynı durum bende de mevcut ve baskı Balat’a değişiminden sonra oldu usta kabul etmiyor başka usta aks ta boşluk olduğunu ve bundan kaynaklandığını söyledi ama korkulacak bir durum değil hiç bir zararı olmaz dedi. Böyle gıcırtı gibi bir ses sağa  dönüşlerde ve böyle direksiyon sağa dönük hızlanmalarda falan geliyor. Bahsettiğin gibi soğuk havalarda oluyor. Ben aks ta değil de aks rulmanından şüpheleniyorum. Bakalım havalar soğuyunca daha fazla ses gelecek o zaman tekrar göstereceğim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lifte alıp duymak gerek. Basit bir koruma sacı sürtmesi de olabilir. Bunun konumu da genelde ön takım bakımında bozulur.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Lifte alıp duymak gerek. Basit bir koruma sacı sürtmesi de olabilir. Bunun konumu da genelde ön takım bakımında bozulur.

Abi salı günü bakacağız ne çıkacak.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
24 dakika önce, Murat Kırçal yazdı:

Abi salı günü bakacağız ne çıkacak.

Buradan bildirirsiniz inşallah bende de hemen hemen aynı problem var

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
5 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Buradan bildirirsiniz inşallah bende de hemen hemen aynı problem var

Ok. Bakalım ne çıkacak. Daha 2 aks yeni.Bilemiyorum. Tahmin etmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
51 dakika önce, Murat Kırçal yazdı:

Benimde sağ aks yeni duruma göre sol aks değiştirecem bende sağ aks boşlamış bu sebepten amortisör patlamış gibi taşlı yoldan geçerken takır takır vuruyordu sağı değiştirdik soldan ses devam ediyor

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
On 7.10.2018 at 21:39, Murat Kırçal yazdı:

Merhabalar ne yaptınız yaptırdınız mı aracı ne çıktı acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...