İçeriğe Yönlendir

Peugeot 308 EAT6 Tam Otomatik Şanzıman Yağ Değişimi

Hakan Gürsu

Recommended Posts

Gökhan Albayrak
5 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Yakıtı ekliyor hocam.

“parasını veriyorum” dan kastım tam da o. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

“parasını veriyorum” dan kastım tam da o. 

Büyüksün patron
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Şimdi, Arda Bülent Güzel yazdı:

Büyüksün patron

Bana kendimi zengin hissettirdiğin için teşekkür ederim abi. 

Listemde var şanzıman yağ filtre değişimi, işin erbabı birisini bulabilirsem yapacağım yoksa en yakın bildiğim Kayseri ‘de bi yer var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Aracım 62 binde, 100 bin gelsin bakarız. 😊 Servis bile daha kimseninkini değiştirmedik dedi. Demekki bi sorun yüzünden şikayete gelen yok.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Demek aisinde de Türkler var. "Abi 20000de degistir icin rahat etsin" :)

aracin numarasini verirseniz servicebkxtan pejonun servis dokumanini cikarabilirim size

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
6 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Demek aisinde de Türkler var. "Abi 20000de degistir icin rahat etsin" :)

aracin numarasini verirseniz servicebkxtan pejonun servis dokumanini cikarabilirim size

20 binde değiştirisem içim rahat eder ama cebim rahat etmez. 😁 Bakıma 600 tl verdim 1500 tl şanzıman yağı değişimine veremem zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Servis planinda sanziman yagi degisimi yok. Bir kac yabanci forumda yagin ömürlük oldugu soylenmis. 100000 km de degisim tavsiye eden var. Kimisi 180000de hala orjinal yagdayim, sorun yok demis.

Bu arada detayli servis planina ulasamiyorum. Belki bir pejo bayisinden rica edilebilir. Belki orada yaziyordur birseyler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
19 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Servis planinda sanziman yagi degisimi yok. Bir kac yabanci forumda yagin ömürlük oldugu soylenmis. 100000 km de degisim tavsiye eden var. Kimisi 180000de hala orjinal yagdayim, sorun yok demis.

Bu arada detayli servis planina ulasamiyorum. Belki bir pejo bayisinden rica edilebilir. Belki orada yaziyordur birseyler

Bencede öyle olması lazım. Yoksa Pejo bunun riskine niye girsinki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
14 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Bencede öyle olması lazım. Yoksa Pejo bunun riskine niye girsinki.

Aynen yoksa pejoya patlar olay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ciddiye almayin 20 k da sanziman yagi degismez kitapcik yanlistir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
1 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:
3 saat önce, Ali Gök yazdı:
ciddiye almayin 20 k da sanziman yagi degismez kitapcik yanlistir

Pejo kitapçığında yazmıyor aisinin kendi dökümanında yazıyor

olamaz öyle bişey o zaman aısin yanlış kitapçık yapmış.

20 k da bir şanzıman yağı değişen bir araba örneği dünyada yok . imkansız arabaya binilemez

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ömürlük diye bir şey de yok aman ha öyle bir hata yapmayın. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
5 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

aracın ömrünü 10 yıl kabul etmiştir.

“Bunun yağı ömürlük” diyen servise 20 yıl sonra gidin yine aynı şeyi söyler. :) Kaldıki şanzıman yağ değişimi için 10 yıl çok geç. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Servisler önce motor yağı değiştirmeyi öğrensin. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pdf teki yazılar, eat6 için değil ki?
aisin atf yağının reklamı linkteki.. Henüz hiçbir fabrika imzalı teknik dökümanda da 20 bin km de bir değişen atf yağ periyodu görmedim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hakan Gürsu

Yeni bir bilgi vereyim dün yetkili servis MEPA ya uğradım, onlara Eat6 yağ değisimini sordum. Servis danısmanı bana 120 binde değiştiğini ve ücretinin 700 tl olduğunu söyledi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Hakan Gürsu

Evet yağ konusunda yeni bir bilgi, yetkili servis DENİZ oto servis müdürü ile tanıştım. Eat6 ve Eat8 de şanzıman yağ değişimi olmadığını sadece eksilirse ilave yapıldığını söyledi. Bana Fransa'dan gönderilen periyodik değişim listesini gösterdi yağ değişimi yok.

Daha sonra bana 120 binde yağı değiştiriyoruz diyen MEPA ya uğradım. Bu sefer onlarda aynı şeyi değişim olmadığını söylediler. Onlarda aynı tabloyu gösterdiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ben olayı anlamış değilim yağ neden değişmiyor? 

Ben olsam en azından 60.000km’de bir değiştirirdim hocam. 20-30 bin km biner satarım diyorsanız ellemeyin ama uzun vade binmeyi düşünüyorsanız değiştirin.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Mustafa Arıkan yazdı:

Ben olayı anlamış değilim yağ neden değişmiyor? 

Ben olsam en azından 60.000km’de bir değiştirirdim hocam. 20-30 bin km biner satarım diyorsanız ellemeyin ama uzun vade binmeyi düşünüyorsanız değiştirin.

Bende değişim taraftarıyım ama 150 bine yaklaşan arabalarda hala yağ değişimi yapılmamış ve bi sorunla servise gelende yok enteresan.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Hakan Gürsu yazdı:

Bende değişim taraftarıyım ama 150 bine yaklaşan arabalarda hala yağ değişimi yapılmamış ve bi sorunla servise gelende yok enteresan.

Sorun olmaz hocam zaten ama şanzıman ömründen yer orası kesin.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Mustafa Arıkan yazdı:

Sorun olmaz hocam zaten ama şanzıman ömründen yer orası kesin.

İşte tuhaf olan Pejo bunun riskine niye giriyor. Niye yağı değiştirmiyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Az bakım istemesi reklam oluyor marka için, 30 binde yağ değişimi , ömür boyu şanzıman yağı değiştirmeme gibi. Triger 180bin km gibi. Filolar , şirketler için önemli olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence içindeki yağ özel bir yağ.

Ben karadeniz gezisi öncesinde, ustama gittim. Şu şanzıman yağını değiştirelim artık dedim.
Kaçağı yok. Sorunu da yoksa dokunma dedi.
Değiştirmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Evren Erakçora yazdı:

Az bakım istemesi reklam oluyor marka için, 30 binde yağ değişimi , ömür boyu şanzıman yağı değiştirmeme gibi. Triger 180bin km gibi. Filolar , şirketler için önemli olabilir.

308 şirketler ve filolar için hiç tercih edilmeyen bi araba. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence içindeki yağ özel bir yağ.

Ben karadeniz gezisi öncesinde, ustama gittim. Şu şanzıman yağını değiştirelim artık dedim.
Kaçağı yok. Sorunu da yoksa dokunma dedi.
Değiştirmedi.

Bana servisten söylenen, istek üzerine değiştirmiştik zamanında sora şanzımanda sorun çıktı dedi. İncelen yağla çalışmaya alışan Türbün Palleri yeni konulan yağın daha kalın olması sebebi ile sorun çıkardı dedi. Ne kadar doğru bilmiiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...