İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 8.500 Km Sonra Hava Filtresinin Durumu

Celal Aydın

Recommended Posts

Celal Aydın
be 30 binde bir hatta...

Markanın önemi var mı abi? Sardes var benimkinin üzerinde, 20k ya yaklaştı değişmeyeli.
Bu bakımda Ford Otosan ile değiştirmeyi düşünüyorum yetkili serviste.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

otosan olur tabi, bende kaç kez Sofima kullandım, sıfır sorun...

seç beğen :)

Fiesta-mazot-filtresi-1-4-2002-2_21854_1

201322135610_2012454417_fiesta_1_4_dizel

yağ zaten klasik...

082012132950focus-fiesta_1_4_tdci_yag_fi

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
otosan olur tabi, bende kaç kez Sofima kullandım, sıfır sorun...

seç beğen [emoji4]
Fiesta-mazot-filtresi-1-4-2002-2_21854_1.jpg
201322135610_2012454417_fiesta_1_4_dizel_2002_mazot_filtresi_fusion_2002_1_4_dizel.jpg

Arada bir ön kaputu açıp, vakvak’ı sıkarım. 5-10 kullanımda bir yaparım bunu, her sıkışımda hava kabarcıkları görürüm yakıt hortumunda. Mazot filtresinin oradan gelen sesi duyarım hava kabarcığı bitene kadar.
Sanırım normal bi durum bu kabarcık olayı. Motor hava yapmıyor, burnu yukarda yatsa dahi tek marşta alıyor maşallah.
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

hava filtresini bakımdan bakıma değiştirmek de fayda var , hava tutup devam etmek pek akıllıca olmaz hava filtresi özellikle turbolu araçlarda çok daha önem arz ediyor, araç daki en ucuz filtre değiştirin gitsin bence , ben K&N kullanıyorum onu bile 15.000 km de bir temizlerim baştan aşağı tekrar yağlarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Celal Aydın yazdı:

Arada bir ön kaputu açıp, vakvak’ı sıkarım. 5-10 kullanımda bir yaparım bunu, her sıkışımda hava kabarcıkları görürüm yakıt hortumunda. Mazot filtresinin oradan gelen sesi duyarım hava kabarcığı bitene kadar.
Sanırım normal bi durum bu kabarcık olayı. Motor hava yapmıyor, burnu yukarda yatsa dahi tek marşta alıyor maşallah.

gerek yok yapmana, hav yapsa zaten çalışmaz, o baloncuklar bendede oluyor, onyüzmilyon baloncuk, zararı yok :)

k&n güzelmiş harbiden, 5000 oldu baktım temiz, 15 bin olsun banyo yaptırırız, yaklaşık 1-1.5 senede bir banyo nedirki :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
gerek yok yapmana, hav yapsa zaten çalışmaz, o baloncuklar bendede oluyor, onyüzmilyon baloncuk, zararı yok [emoji4]

k&n güzelmiş harbiden, 5000 oldu baktım temiz, 15 bin olsun banyo yaptırırız, yaklaşık 1-1.5 senede bir banyo nedirki [emoji3]

Zamlardan sonra kağıt filtreler de pahalılaştı abi.
Bu gidişle K&N’ye ben de geçerim.
Uzun vadede hem ekonomik hem de kağıt filtrelere verdiğim parayla, kn amorti eder kendini.
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

gerek yok yapmana, hav yapsa zaten çalışmaz, o baloncuklar bendede oluyor, onyüzmilyon baloncuk, zararı yok :)

k&n güzelmiş harbiden, 5000 oldu baktım temiz, 15 bin olsun banyo yaptırırız, yaklaşık 1-1.5 senede bir banyo nedirki :D

K&N iyidir abi hava akışı normal filtreden kat ve kat daha iyidir , yeterki 15 binde bir orj temizleme ve yağı ile temizlemede fayda var.

Bu arada ben K&N almadan önce en geç 5000  km bir filtre değiştirirdim, artı olarak köye gidersem tozlu yollardan geçersem ist a dönünce yine değiştirirdim. 

Dizel araçlarda herkesin bildiği gibi , hava filtresinden emilen havayı direk turbo çekiyor turboya ne kadar temiz ve fazla hava gelirse o kadar iyi bir sürüş az yakıt ve uzun ömürlü turbo olur ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...