İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yedek Anahtarı Vermediler

Serkan Çelik

Recommended Posts

Serkan Çelik

Aldığım arkadaş 2.sahibinden almıştı Mardin'den getirmişti aracı anahtarı sordum abi kargoyla yollayacaklar bana size iletirim dedi 2 ay oldu halen yok ortada eksper raporunda 2.sahibinin numarasını buldum aradım açan olmadı ne yapmam gerekir sizce ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeni bir anahtar kopyalatabilirsiniz. Araç çalınmasından korkuyorsanız, size 2 anahtar teslim edilince, 3. nün kopyalanmadığını kimse bilemez.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Sani bey mukemmel tespit yapmis 👏👏

Araci aldiginizda Plaka degistiniz mi?

İhtimal düşürelim 😁

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Çok tedirgin oluyorsanız en sağlamından bir direksiyon kilidi edinin. Yeni anahtar için kapı kilit merkezi, kontak, kontak termiği, immo ve anahtarın komple değişimi gerekiyor. Şu da var ki çalmak isteyen her türlü götürür. Sanı beyin dediği gibi 3. veya 4. anahtarın kopyalanmadığı meçhul. Zira Focusta beyin 8 anahtara kadar kopyalamaya izin veriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ama diğer anahtarlar silinebiliyor.
Ehil bil anahtarcı bir anahtar daha yapar ve diğer anahtarları ecu’dan iptal edebilir.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Koray Demir
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ehil bil anahtarcı bir anahtar daha yapar ve diğer anahtarları ecu’dan iptal edebilir.

Evet. İki seçenek var ya resetleyip yeni anahtarlar kopyalıyor ya da mevcutlardan üretiyor. Piyasada öncekileri silmeden kopyalayan çoktur çünkü düzgün cihazları yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Çelik

Evet plaka değiştim Alpay Bey aklıma takıldı sizlere danışmak istedim yinede

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
52 dakika önce, Serkan Çelik yazdı:

Evet plaka değiştim Alpay Bey aklıma takıldı sizlere danışmak istedim yinede

İciniz rahat olsun.

Calacak adam anahtarla calmaz.

Siz yine de ulasmaya calisin.Cogu anahtarci en baba araci en fazla 5 dk da aciyor.calinmadan ziyade anahtari kaybetmemeyi veya icerde unutmayi dusunun...

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ben opeli aldığımda tüm anahtarlarıda beraberinde almıştım.Kullanıcı klavuzu bilimum araca ait ne varsa.Sonra anahtarcı arkadaşıma gittim.Araca okutulmuş tüm anahtarları ecudan sildik ve araca ait anahtarları tekrar okuttuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Kasko varsa servisten çıkarttırın ve aracın diğer anahtarının kaybolduğunu söyleyin.Onlar araca tanımlı tüm kayıp anahtarları siler ve yeni anahtar kodlarlar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Anahtarcı diğer anahtarları siler yeni yedek yapar varsa eski anahtar sadece kapıyı manuel açar. Focus 1 kapısı zaten açacak adama pek zorluk çıkarmaz anahtar olmasa bile..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Kasko varsa servisten çıkarttırın ve aracın diğer anahtarının kaybolduğunu söyleyin.Onlar araca tanımlı tüm kayıp anahtarları siler ve yeni anahtar kodlarlar.

Bu kaskoyu dolandırmaktır. Öneriniz yasadışı olduğu gibi etik dışı da.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
7 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu kaskoyu dolandırmaktır. Öneriniz yasadışı olduğu gibi etik dışı da.

Neden aracı alırken yedek anahtarı var diye almış arkadaş.Fakat ses çıkmamış satıcıdan demek ya kaybolmuş ya kandırılmış.Kendisi kırsa yada yedek anahtarı yok deseydi satıcı bunu bile bile alsaydı olabilirdi.Kaldıki ben eşimin aracını alırken yedek anahtarı yok dedikleri için yaptırmadım.Ama burdaki durum farklı.Burda rant sağlamaya çalışmamış arkadaş, sadece mağdur olmuş ve kaskonun bu hizmetinden faydalanması gerekir.

Bana etik dışı bir durum var gibi gelmedi.Size göre öyle olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
13 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Yeni bir anahtar kopyalatabilirsiniz. Araç çalınmasından korkuyorsanız, size 2 anahtar teslim edilince, 3. nün kopyalanmadığını kimse bilemez.

13 saat önce, Koray Demir yazdı:

Çok tedirgin oluyorsanız en sağlamından bir direksiyon kilidi edinin. Yeni anahtar için kapı kilit merkezi, kontak, kontak termiği, immo ve anahtarın komple değişimi gerekiyor. Şu da var ki çalmak isteyen her türlü götürür. Sanı beyin dediği gibi 3. veya 4. anahtarın kopyalanmadığı meçhul. Zira Focusta beyin 8 anahtara kadar kopyalamaya izin veriyor.

13 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

bu konunun yakında filmi çıkabilir.

The Lord Of The Keys

thorin-oakenshield-key-to-erabor.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Neden aracı alırken yedek anahtarı var diye almış arkadaş.Fakat ses çıkmamış satıcıdan demek ya kaybolmuş ya kandırılmış.Kendisi kırsa yada yedek anahtarı yok deseydi satıcı bunu bile bile alsaydı olabilirdi.Kaldıki ben eşimin aracını alırken yedek anahtarı yok dedikleri için yaptırmadım.Ama burdaki durum farklı.Burda rant sağlamaya çalışmamış arkadaş, sadece mağdur olmuş ve kaskonun bu hizmetinden faydalanması gerekir.

Olmaz öyle şey. Kaskonun ne suçu var burda, neden parasını kasko ödesin. Aracı satan ya yalan söylemiş ya da umursamamış. Burda çözüm aracı alana düşer. Kasko parayı sokaktan toplamıyor. Zatem çözüm çok basit, anahtarcı yeni anahtar yapacak ve eski kodları silecek. 200-300 ya tutar ya tutmaz sanırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burada kasko dönemi içinde oluşmamış bir hasar söz konusu.
Çarpık arabayı alıp kasko yaptırıp, hasarı sigortadan talep etmekten farkı yok.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
30 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Olmaz öyle şey. Kaskonun ne suçu var burda, neden parasını kasko ödesin. Aracı satan ya yalan söylemiş ya da umursamamış. Burda çözüm aracı alana düşer. Kasko parayı sokaktan toplamıyor. Zatem çözüm çok basit, anahtarcı yeni anahtar yapacak ve eski kodları silecek. 200-300 ya tutar ya tutmaz sanırım.

17 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Burada kasko dönemi içinde oluşmamış bir hasar söz konusu.
Çarpık arabayı alıp kasko yaptırıp, hasarı sigortadan talep etmekten farkı yok.

Neyse ne yaparsa yapsın ozaman ben karışmıyorum :)Belki kaskosu bile yok o yüzden  boşa tartışmaya gerek yok.Kim nerde ne yaptırmak istiyorsa yaptırsın.

Yorum bağlantısı
Serkan Çelik

Kasko yok arkadaşlar aracımda geri dönüşte yapmadı arkadaşda  o yüzden fazla masraf etmek istemiyorum artık 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...