İçeriğe Yönlendir

Genç İşi Az Yakan Yüksek Performanslı Araç Önerir misiniz?

Hüseyin Yildiz

Recommended Posts

Hüseyin Yildiz

Bende şuan 2.5 kasa sedan 1.6 dizel 110luk focus var 7.5 litre  yakıyor ortalama şehir içi ne çok ne az ama tüplü bi araca geçmek istiyorum niyeyse dizel araclardan zevk alamıyorum.Focusu satıp güzel bişey almak istiyorum bütçe 42 43 en fazla

Aklımda 2 arac var biri audi a3 hatchback diğeri mazda 3 audinin parcaları çok pahalı mazda'nın da parcası cok bulunmuyor galiba bu araclar hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi ve arac önerilerinize acıgım

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Audi a3 lpg ile kullanılacaksa 1.6 hitler geliyor akla.Focus her türlü üzer A3’ü aynı şekilde Mazda 3 de üzülür [emoji3] 9 10 litrede lpg yakarlar bence farklı araçlara bakın.B sınıfı hatcbackler olabilir misal temizi denk gelirse clio 2 RS.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

az yakan yüksek performanslı diye bir şey yok..

az yakardan kastın nedir? yüksek performanstan kastın nedir?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)

Az yakan, performanslı, genç işi ve lpg deyince ancak nispeten eski ve masraf çıkarma potansiyeli yüksek modeller kalır elde. İstanbul dışında daha da zor.

Performans ve az yakmak zaten tam tezat kavramlar.

Focus satılıp 1.6 102PS A3 alınmaz, tat vermez.

Bence Focus'a devam.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Yakıt tüketiminiz Denizli için fazla gibi. Alacağınız aracın masraf çıkarma ihtimaline karşı  bildiğiniz araca masraf yapıp tüketim değerlerini düşürün bence.

Düşük tüketim ile yüksek performans  zıt   kavramlar. 110 luk dizel focusu satıp 65 bg lik bir lpg li alırsanız tüketim biraz düşer ama performans da onunla birlikte düşer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

az yakinca performansta eksiklikler yasanir. size sport tusu olan veya sport modlu vitese sahip bir arac lazim. yeri geldiginde ekonomi, yeri geldiginde performans alabileceginiz..

Megane rs aklima gelen ilk isim oldu.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
30 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

az yakinca performansta eksiklikler yasanir. size sport tusu olan veya sport modlu vitese sahip bir arac lazim. yeri geldiginde ekonomi, yeri geldiginde performans alabileceginiz..

Megane rs aklima gelen ilk isim oldu.

az yakan ve megane rs birbirlerine zıt şeyler:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Lpg bağlanabilen tüplü bir makine işinizi görür de o fiyatta alacağınız her araba alacağınıza pişman eder. Mercedes gillerden kompressör familyası olabilir, 1.8T 20v motorlu bir a3, passat golf olabilir, görüntüyü bari kurtaralım derseniz 156 Alfa olabilir. Devir çevirirseniz 2.0 alfa 156 iyi gider. Bir bakın sarı siteden isterseniz dediğim araçlara. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yildiz

Bu paraya focus en iyisi mi yani? 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

fieasta st bak 2.0 

ben o arabaya lpg takmam şahsen ama motoru lpg ye uygun. çok iyi kaçar nispeten lpg ile az yakar . görüntüsüde çok şık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Proceed çok iyidir. Neredeyse focus st ye yakın , ama yakıt dersen yakar,kullanışı ve konforu da iyidir ceed in .

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
6 dakika önce, Hüseyin Yildiz yazdı:

Bu paraya focus en iyisi mi yani? 

Focus küçümsenecek bir otomobil değil, çok iyi bir araç. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Birde focus dediğin aracın mazda dan da auiden de çok ahım şahım bir farkı yok.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yildiz

İşte performansı focus seviyesin de veya focusa yakın ama ondan daha az yakan bişeyler bakıyorum mesela astra GSI var yazılımlı falan 150 beygir araba ama görünüşü hoş değil

36 dakika önce, Ali Gök yazdı:

fieasta st bak 2.0 

ben o arabaya lpg takmam şahsen ama motoru lpg ye uygun. çok iyi kaçar nispeten lpg ile az yakar . görüntüsüde çok şık

Araba güzelmiş istediğim özellikler de tipi de iyi ama küçük geldi bana biraz 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
3 dakika önce, Hüseyin Yildiz yazdı:

İşte performansı focus seviyesin de veya focusa yakın ama ondan daha az yakan bişeyler bakıyorum mesela astra GSI var yazılımlı falan 150 beygir araba ama görünüşü hoş değil

Astra gsi ye dizel focustan  az yaktirabilecekseniz helal olsun derim. 10 yaş daha yaşlı bir araç ayrıca bahsettiğiniz. Yakıt yada performanstan  birinden vazgeçeceksiniz. Tercih sizin...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yildiz
3 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Astra gsi ye dizel focustan  az yaktirabilecekseniz helal olsun derim. 10 yaş daha yaşlı bir araç ayrıca bahsettiğiniz. Yakıt yada performanstan  birinden vazgeçeceksiniz. Tercih sizin...

Youtube da bir araba kanalı var lpg ile 8 9 litre yakıyo bahsettiğim araba, performansdan tam değil ama biraz vazgeçebilirim :) sonuçta focusu da son doruklarına kadar kullanmıyorum ben atik bi araba olsun yeterli 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Youtube da bir araba kanalı var lpg ile 8 9 litre yakıyo bahsettiğim araba, performansdan tam değil ama biraz vazgeçebilirim [emoji4] sonuçta focusu da son doruklarına kadar kullanmıyorum ben atik bi araba olsun yeterli 
Dizelin torktan dolayı atikliğini lpg li bir atmosferik araçta bulma şansınız biraz zor.
O fiyatlara az yaksin diyorsanız şöyle bir öneri sunabilirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dacia-1.5-dizel-dacia-sandero-laureate-425945399/detay
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yildiz
1 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Dizelin torktan dolayı atikliğini lpg li bir atmosferik araçta bulma şansınız biraz zor.
O fiyatlara az yaksin diyorsanız şöyle bir öneri sunabilirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dacia-1.5-dizel-dacia-sandero-laureate-425945399/detay

Dacia grubuna karşı çok ön yargım var ya, tam istediğimi şöyle acıklıyım galiba daha iyi olur.

Tüplü istememin sebebi aracı sürerken zevk vermesi dizeller de bu zevki alamıyorum, 3 tane dizel aracım oldu 1 tane tüplü o tüplünün tadı hala damağım da :) 

Dizel olursa şöyle olur hatchback olur az yakar yüksek model olur öyle düşünebilirim, onun dışında lpgli arac önerisi istiyorum ben mazda3'ü görünce aşık oldum performansı da fena değil youtube de sivaslı bi arkadaş var inceleme videosu çekmiş 2.vites de patinajlar falan atıyor araç, herşeyi beğenmiyor gibi oldu ama kusura bakmayın abiler sanırım burada ki herkesin yaşı benden büyük hala o araba hevesi var içim de parayı verdiğim de pişman olmak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Dacia grubuna karşı çok ön yargım var ya, tam istediğimi şöyle acıklıyım galiba daha iyi olur.

Tüplü istememin sebebi aracı sürerken zevk vermesi dizeller de bu zevki alamıyorum, 3 tane dizel aracım oldu 1 tane tüplü o tüplünün tadı hala damağım da [emoji4] 
Dizel olursa şöyle olur hatchback olur az yakar yüksek model olur öyle düşünebilirim, onun dışında lpgli arac önerisi istiyorum ben mazda3'ü görünce aşık oldum performansı da fena değil youtube de sivaslı bi arkadaş var inceleme videosu çekmiş 2.vites de patinajlar falan atıyor araç, herşeyi beğenmiyor gibi oldu ama kusura bakmayın abiler sanırım burada ki herkesin yaşı benden büyük hala o araba hevesi var içim de parayı verdiğim de pişman olmak istemiyorum.

Profile Mazda 3 gelmiş [emoji846] Bence siz Mazda 3 bulmaya çalışın içinizde kalmasın.Dizel bir focusla kıyaslamam bile şahsen ancak zevkler renkler meselesi.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yildiz
16 dakika önce, Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Profile Mazda 3 gelmiş emoji846.png Bence siz Mazda 3 bulmaya çalışın içinizde kalmasın.Dizel bir focusla kıyaslamam bile şahsen ancak zevkler renkler meselesi.

İşte satarken sorun olur mu mazdayı orası biraz endişelendiriyor, birde hb lpg li focuslar nasıldır sizce?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

passat 1,8t 5,5 kasa tüpe de geliyor. yazılımla fişek.

diger arabalar can sıkar anca gitmez performans olarak atmosferik a3ler

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

az yakan ve megane rs birbirlerine zıt şeyler:)

az yakip performansli olan da zit😁 

Megane rs yakitina gore performansli diye dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
az yakip performansli olan da zit[emoji16] 
Megane rs yakitina gore performansli diye dusunuyorum.

Megane Rs i bilmem ama clio rs ler şehir içi 15L civarı yakıyor buna az denilirse bilemem
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
21 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

Megane Rs i bilmem ama clio rs ler şehir içi 15L civarı yakıyor buna az denilirse bilemem

3-5 yukarisi bile ekonomik performansli sinifina girebilecek olcude oldugunu dusunuyorum.Cok aman aman srviyelerde bir yakiti yok cunku.. Fikrim bu sekilde.. saygi ile.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
56 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

passat 1,8t 5,5 kasa tüpe de geliyor. yazılımla fişek.

diger arabalar can sıkar anca gitmez performans olarak atmosferik a3ler

Okay’a katılıyorum. Üzerinde 1.8T makine olan vag grubundan bütçenize uygun bir araç alın. Leon olur, Golf olur, Passat olur. A3 A4 olur. Octavia olur.

LPG ile uyumlu, önü açık, sağlam. 

Bir daha Ford’a bineceğinizi sanmam. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...