İçeriğe Yönlendir

Yavru Kedi Aranıyor :)

Aydın Sert

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Cinslerden anlamam, bildiğimiz sokak kedisi ile bu field giller arasındaki fark nedir? Neden bu kadar ilgi görüp ticareti oluşmuş?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Cinslerden anlamam, bildiğimiz sokak kedisi ile bu field giller arasındaki fark nedir? Neden bu kadar ilgi görüp ticareti oluşmuş?

Düşük kulak, daha sevimli surat. Karikatürize bi suratları var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Aslında mutasyon kediler, ticarete sebebiyet vermesi daha az olduğundan dolayı. Tekir kedilere göre daha miskin daha uykucular. 

Scottishfold kulağı düşük olanların acı çektiğine dair bile söylemler var. 

Tip olarak sevimli Sani'nin dediği gibi karikatürize suratlılar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Scottishfold kulağı düşük olanların acı çektiğine dair bile söylemler var. 

Genetik bozukluk olduğunu, dizlerinde / kalçasında da sorun olduğunu iletiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

12 yıldır kedi besliyorum. Chinchillam geçeni sene vefat etti yaşlandığı için. Beyaz İran kalp krizi geçirdi. 3.kedim geçen 2017 ocak aldık Scottish fold. Ve 4.olarak 3.kedimin yavrusu olan Highland Fold.

Şimdi sokak kedisi almayın ve asla mama vermeyin. Herkese diyorum! Neden!?
Sokak ve doğaya alışkın genlere sahip ve evde asla uyum sahibi değiller. Kızgınlık dönemi illa sokaktan eş arıyor ve ne eve ait ne sokağa.
Sonra evde tırmalama, ısırma, aşırı enerjik, eşyalarla zarar verme gibi şikayetler hep hat safhada. Neden mi [emoji848] çünkü sokak geni ve avlanmak içgüdüsü var bunu evde atabildiği kadar ve zarar ile yaşıyor ve yaşatıyor.
Mama vermeyin!? Neden mi? Sokak kedisi böcek, kuş doğal ortamda ne varsa onunla besleniyor. Mama ile onları esir ediyoruz ve doğal yaşam dengelerini bozuyoruz.
Bunlar 12 yıllık tecrübe ve yardım ettiğim, ettiğimiz barınak vs ile yaşadıklarımız neticesi tecrübelerim.

Scottish Fold eklem hastası vs değildir. 1960 lı yıllarda İskoçyada bir çiftçi ahırında bulur. Laboratuvar kedisi değildir. Kısa tüylü olması, az tüy dökmesi ev ortamında çok sakin ve eve ve aileye zarar vermediği için çok popüler.
Pet tacirleri için diğer tür satışları düştüğü için eklem hastası yalanı uyduruldu maalesef.

6 aylık kendi kedimin yavrusu ise Highland Fold. Nadir tür ve fazla bilinmiyor. İskoç dağlarında yaşadığı için bu adı almıştır. Safkan ırk olmasına rağmen bilinmeyen(tür kabul edilip edilmemesi ile değişik durumlar var) bir tür ki çoğu İran ırkı ile kırma bu tür diye dolanmakta.

Lütfen çocuklarımıza oyuncak olarak hayvan almayın. Kediler maalesef çocuklar ile diyalog kurmuyor köpekler gibi. Evde bir kişiyi sahip olarak kabul ediyor ve diğer aile bireyleri ile kendini eşit tutup evde son birey olarak davranıyor.

Kosaca secereli tanıdık birisinden mantıklı ücret karşılığı sahiplenmek en mantıklı olanı olacaktır.

Foto sırası ile kedilerim.
1 chinchilla
2 İran(foto bulamadım)
3. Scottish fold
4 Highland Fold d9ef7cd604945649f96b431e50bff890.jpgc9a0302802409b0842daa2f303070b83.jpga0d450f9de53d9210ac2945e36e61e01.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ömer hocam verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Elinizde yavru var mı şuan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Ömer hocam verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Elinizde yavru var mı şuan?
Maalesef, tek kedim var şu an o da oğlum Duman son fotodaki. Daha 6 aylık kendisi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bu da benim kedimdi çaldılar.
Çok vukuatlı bir hayvandı yavruyken sahiplenmiştim ilk önceleri sakindi sokağa felan çıkmayı bilmiyordu sonraları sokaktan gelmemeye başladı devamlı kuş vs tutup getiriyordu balkona , dışarı çıkınca sokak kedilerini hirpaliyordu.Evde gece perdelere tirmaniyordu mobilyaları yırtıyordu,vazoyu kırdı kornişi indirdi,elimi isirirdi uyurken kulağımı ısırırdı evde yürütmezdi ayaga kalkınca ayağıma yapıştırdı hemen çok saldırgandı.Mama yemezdi pek salam sosis süt devamlı bunlarla beslerdim iriydi bayağı normal hayvanlara göre.
Yukarıdaki yazıldığı gibi daha sakin cins bir hayvan sahilenmeniz daha iyi olur.e8a2f50bdecfc73bdb39e2946c5c018d.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Yalnız bakışlar “ben vukuatım” diyor 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

tekir cinsi kedileri evde tutma gibi bir seçeneğiniz yok. canlarının istediği gibi hareket etmek istiyor onlar. aşırı hareketli bazan yırtıcı ve ınanılmaz derecede cana yakın...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Kedi cinslerinden anlamam ama facebook ta bunu gördüm51f28efc3e361ea6b92b63c57a211d36.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bizim bahçeye gelip giden çok güzel bir yavru var gelip götürebilirsiniz. Kurtköy.

sarı çizgili hafif tüylü

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Sert

Aranan kan bulundu:D

Henüz 2 haftalık British Shortair (Sarı olanından)

40 gün sonra teslim alacağım:blush:

Ücretsiz..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Aranan kan bulundu[emoji3]
Ücretsiz..
Çok güzel. Dost işi anlaşılan. Malzemeleri hazırlayın o zaman... Hayırlı olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
1 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:
4 dakika önce, Aydın Sert yazdı:
Aranan kan bulunduemoji3.png
Ücretsiz..

Çok güzel. Dost işi anlaşılan. Malzemeleri hazırlayın o zaman... Hayırlı olsun

Teşekkür ederim.

Evet tanıdıktan dost işi oldu.

Şimdiden ayarlamaya başladım:)

-Taşıma sepeti.

-Yatağı.

-Tarama eldiveni.

-Kumu ve kabı.

-Oyun merdiveni.

İlk aklım gelenler bunlar oldu.

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

ne yiyecek bu yawru [emoji1787][emoji1787]

Teşekkür ederim.
Evet tanıdıktan dost işi oldu.
Şimdiden ayarlamaya başladım[emoji4]
-Taşıma sepeti.
-Yatağı.
-Tarama eldiveni.
-Kumu ve kabı.
-Oyun merdiveni.

İlk aklım gelenler bunlar oldu.
Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Yatak hiç bir kedim kullanmadı.
Kum ve çiş kabı ilk olması gerekenler.
Mama kapları
İyi mama(12 ve 15kg alımlarda çok uygun. Kitten tipler tercih edilmeli)
Kalanı ise piyasada ticari kaygı ile üretilen değişik ve sınırsız sayıda ürün var ki zamanla göreceksiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
6 dakika önce, Ertan Çabuk yazdı:

ne yiyecek bu yawru emoji1787.pngemoji1787.png

En önemlisini unutmuşum :D

Sanırım kaliteli kuru mama.

Tabi beslenme detayını sahibi ile görüşerek öğreneceğim.

Muhakkak bu işin bir prensibi ve onun edinmiş olduğu bir alışkanlığı vardır.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

olması gerekenler
mama
kum ( topaklanan ve koku giderici ince taneli)
kum ve mama kabı ve su kabı
bir şarj kablosu oyun için yeterli [emoji16]
gerisi zamanla olur.

En önemlisini unutmuşum [emoji3]
Sanırım kaliteli kuru mama.
Tabi beslenme detayını sahibi ile görüşerek öğreneceğim.
Muhakkak bu işin bir prensibi ve onun edinmiş olduğu bir alışkanlığı vardır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
5 dakika önce, Ertan Çabuk yazdı:

olması gerekenler
mama
bir şarj kablosu oyun için yeterli emoji16.png
gerisi zamanla olur.

Hanım daha önceden kedi beslediği ve sevdiği için çok şanslıyım.

Geçen akşam muhabbet esnasında yere kadar uzanan perdeleri göstererek; "kedi şimdi bunlara hep çıkmaya çalışır, çektirir" dedim, umursamaz bir tavırla; "amaan oynasın canım nolcak" dedi :D

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
olması gerekenler
mama
bir şarj kablosu oyun için yeterli [emoji16]
gerisi zamanla olur.
Kum için yeni keşfim var, benim kediler (cmtsi günü 2 oldu, bi tane daha aldım) çok seviyor ve doğal. Hemde çok ucuz. Çam peleti. 25kg 45tl. Çiş ile kuma dönüyor. Preslenmiş, çam talaşı. 4d0a35b863255c122e0908fa40ef391d.jpg029feffdc0239b5aa32c85cd85dafa06.jpg

Hanım daha önceden kedi beslediği ve sevdiği için çok şanslıyım.
Geçen akşam muhabbet esnasında yere kadar uzanan perdeleri göstererek; "kedi şimdi bunlara hep çıkmaya çalışır, çektirir" dedim, umursamaz bir tavırla; "amaan oynasın canım nolcak" dedi [emoji3]
Tırmalama tahtası, onu unuttuk. Yoksa her yer test sahası olacaktır kediciğe
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...