İçeriğe Yönlendir

Focus II - Rölanti dalgalanması

İbrahimŞen

Recommended Posts

İbrahimŞen

Herkese merhaba 1haftadır aracımda bir arıza var gibi 2011 focus 1.6 tdcı 110 bg aracım var yolda seyir halindeyken vitesi boşa attıgımda devir saatinde bir yukarı bir aşagı oynama oluyor öyle büyük oynamalar değil mesela benim devir 900 devirde sabit dalgalanma ise 1000 çıkıyor tekrar 900 e geliyor ama araç sabit durduğunda devirde oynama olmuyor sabit kalıyor bu nedir yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Sıkıntı yok, araç hareket halindeyken o dalgalanmayı yapıyor. Birçok kişiden duydum, kendi aracımda da denedim 900 950 arası hafiften gidip gelmeler var. Ama sadece boşa atınca. Araç rolantiyi ayarlamaya çalışıyor, karar veremiyor bir nevi. Geninde var diyebiliriz. Dururken dalgalanma varsa o zaman korkun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahimŞen
21 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Sıkıntı yok, araç hareket halindeyken o dalgalanmayı yapıyor. Birçok kişiden duydum, kendi aracımda da denedim 900 950 arası hafiften gidip gelmeler var. Ama sadece boşa atınca. Araç rolantiyi ayarlamaya çalışıyor, karar veremiyor bir nevi. Geninde var diyebiliriz. Dururken dalgalanma varsa o zaman korkun

Yok dururken sıkıntı Yok sabit kalıyor yani bir arıza falan değil bu öyle mi 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Mesela durmaya yakın boşa atıp bakın yine hafif bi oynama yapar. Araç pc si hareket algılıyor yani aracın yürüdüğünü görüyor ama bir yandan da vites boşta, motora güç binmediğini görüyor ve rolanti düzeyine getirmeye çalışıyor. Aradaki kararsızlık rolantiyi az da olsa dalgalandırıyor. Büyük sorun değil, ufak tefek hatalar. Zaten ford rolanti sorununda nerdeyse tüm araçlarında bu sorunu halledemedi. Muhakkak farklı şekillerde çıkıyor karşımıza. Bu bir sorun elbet ama kafaya takacak kadar büyük bir olay değil. Masraf yapıp aracı kurcalatmaya değecek bişey değil. Kaş yapayım derken göz çıkarma durumu da var

Yok dururken sıkıntı Yok sabit kalıyor yani bir arıza falan değil bu öyle mi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...