İçeriğe Yönlendir

Opel tigra b 1.4 hararet ibresi sorunu

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Yaklaşık 1 aydır her sabah kaloriferi açıyorum,taki işe gelenekadar.

Bugün aracı çalıştırıp ısıttım.Rolanti normale dönünde hareket ettim.Yaklaşık 2 km kadar gittim.Hararet ibresi 80'ne geldi ama sıcak üflemiyor.Bu olay daha çok dikkatimi çekti.Gözüm ibrede ve ellerim muzullarda.2,5 km geldikten sonra ışıklarda durdum.İbre yine 80'nde.30 sn bekledim hararet ibresi 95 çıktı.Bu esnada içime bir korku düştü.Işık yeşile döndü tam hareket edeceğimde ibre 89'a geriledi ve muzullardan sıcak üflemeye başladı.Aracı hareket ettirim sağa çektim ve durdum.Kaputu açtım suya borulara hortumlara baktım.Herşey normal görünüyor.Gün içinde takip ediyorum 90-88 arası gidip geliyor.Fikirlerinize ihtiyacım var.

Devir daim daha önceden kaçırıyormuş.Subaplara işlem uygularken onu değişmiştik.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Aracın motoru ısınamıyor ve yokuş aşağı giderken hararet azalıyorsa termostat bozulmuştur ve sürekli açık kalıyordur. Su sürekli radyatörden dolaşıp soğur. Eğer motor ısınıyor ama içeriye sıcak gelmiyorsa, kabindeki sıcak su radyatörü tıkanmış ve/veya oradaki hava kapakçıkları kapalı kalmış demektir.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
3 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Aracın motoru ısınamıyor ve yokuş aşağı giderken hararet azalıyorsa termostat bozulmuştur ve sürekli açık kalıyordur. Su sürekli radyatörden dolaşıp soğur. Eğer motor ısınıyor ama içeriye sıcak gelmiyorsa, kabindeki sıcak su radyatörü tıkanmış ve/veya oradaki hava kapakçıkları kapalı kalmış demektir.

Yaşadığım olay 2,5 km den ibaret.Yol düz.Geleceğe dönük getirisi olurmu?Endişem o yönde?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Kışın araç motoru ısınmaz. İkinci problem var ise kabin ısınmaz. Soğuk motor daha çok yakar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Sarıkaya

Su bidonu çatlakmış,değişim yaptık.Hava yapıyormuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...