İçeriğe Yönlendir

T5 Caravelle'e RCD510

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke

Aracın üzerinde orjinal RCD200 MP3 var. Araştırdım ve takanları gördüm. Bu araca RCD510 takabilir miyim? Araç 2008 model T5 Caravelle. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Takılması lazım.

Vural Oto Apo Usta var, Bahçelievler'de, arayıp bilgi alabilirsiniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
9 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Takılması lazım.

Vural Oto Apo Usta var, Bahçelievler'de, arayıp bilgi alabilirsiniz.

Arayayım bugün. Orjinal park sensörü de var onu da okur umarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

takılır.

ama rcd510 yerine rns310 öneririm..

rcd510 da hiç bir şey yok renkli ekrandan başka

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)
16 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

takılır.

ama rcd510 yerine rns310 öneririm..

rcd510 da hiç bir şey yok renkli ekrandan başka

RNS310 yerine RNS315 nasıl olur sizce? Hem bluetooth kitine de gerek kalmaz. RCD510'u 600TL rakamlarına buldum. RNS'leri araştırayım birde.

Baktım, fiyatlar uçuk. RNS315 2 tane var sarı sitede ve 1950 TL. RNS510 alırım onun yerine. Tabii uyum söz konusu.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Fiyat ekleme
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Şimdi, Yusuf Berke yazdı:

RNS310 yerine RNS315 nasıl olur sizce? Hem bluetooth kitine de gerek kalmaz. RCD510'u 600TL rakamlarına buldum. RNS'leri araştırayım birde.

315 bulunursa eğer tabii ki daha iyi olur ben rns310 kullandım memnundum oem navigasyonlu yol bilgisayarınada işletmiştim çok çok güzeldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Araç T5GP değil bu arada. Ön konsol eski. Eski sahibi farları yeni modelle değiştirmiş sadece. Kırmızı ufak ekran, tuşsuz direksiyon. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ben vw teyplerinden birşey anlamadım.
Renkli eklan var, navigasyın var ama geri görüş kamerası yok, video oynatma yok. Nasıl bir mantık bu.

Aracımda rns310 var sırf video oynatma ve geri vites kamerası yok diye değiştiricem ilerleyen günlerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
On 14.10.2018 at 00:31, Uğur Kamil yazdı:

Ben vw teyplerinden birşey anlamadım.
Renkli eklan var, navigasyın var ama geri görüş kamerası yok, video oynatma yok. Nasıl bir mantık bu.

Aracımda rns310 var sırf video oynatma ve geri vites kamerası yok diye değiştiricem ilerleyen günlerde.

her versiyonu desteklemiyor ancak rns310 ve rcd510 a geri görüş kamerası uygulanabiliyor.

ancak video oynatması yok maalesef.. rns510 da var.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)

Rns510 fiyatları uçuk baya. Navigasyon benim için önemli değil ki telefonda TomTom kullanıyorum. Rcd510 gözüme güzel gözüktü ama Apo Usta'yı aramam gerek. Vakit bulamıyorum. 

On 14.10.2018 at 12:57, Selim Bilgin yazdı:

RCD330'a da bakın bence. Yeni nesil, carplay destekli.

Telefonlar varken araç navigasyonlarının bir anlamı kalmadı bence.

http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/volkswagen/jetta/jetta-1k/rcd330.html

Bu da mantıklı. Apo Usta'dan "uyar" cevabını alırsam geriye teyp kararı kalır. Carplay kullanmadım ama videolardan görünene göre güzel bir özellik. Navigasyonu da yansıtıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yusuf Berke

550TL'ye RCD510 için anlaştım. 2013 Tiguan'dan çıkma. Kodu ve kitapçıkları var. T5'e uyuyormuş, apo ustaya sordum. Yarın alacağım radyoyu. Montajı aynı gün yaparsak fotoğrafını eklerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Cihaz elimde. Çok temiz.

8zG3pA.jpg

RDa4WZ.jpg

Kamera girişi yok maalesef. AUX alabilirim belki. Montajı kısmetse yarın.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hayırlı olsun.

Uzun süre kullanacaksanız ve durumunuz müsaitse hazır montaj yapılıyorken bluetooth kit de alın bence. Aux'tan çok daha kullanışlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)
54 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Hayırlı olsun.

Uzun süre kullanacaksanız ve durumunuz müsaitse hazır montaj yapılıyorken bluetooth kit de alın bence. Aux'tan çok daha kullanışlı.

Sağolun. Aliexpress'te 120$ olduğunu görünce buradaki fiyatlar da uçuktur gibi geliyor. Bulamadım sarı sitede. 

Düzenleme: Uçukmuş fiyatlar. Durumum el vermez ona maalesef. AUX alıp Bluetooth aparatı kullanırım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Konuyu yeni gördüm. RCD200 teyp dediğimiz şu ben de Bora aracımda kullanmıştım, fotodaki de kendi kullandığım teypti:

pBjwQyy+-+Imgur.jpg

Ama ne yazık ki RCD200 yerine RCD510 olmaz. Keşke konuyu önceden görseydim uyarırdım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
53 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Konuyu yeni gördüm. RCD200 teyp dediğimiz şu ben de Bora aracımda kullanmıştım, fotodaki de kendi kullandığım teypti:

pBjwQyy+-+Imgur.jpg

Ama ne yazık ki RCD200 yerine RCD510 olmaz. Keşke konuyu önceden görseydim uyarırdım.

Aradığım kişilerden olur cevabı aldığım için almıştım. Umarım olur. Montaja gideceğim bugün.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Usta bugün yapmadı montajı. Yarın gideceğim eğer uyduramaz isek sağlık olsun.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Yeni döndüm ustadan. Uydururuz ama çirkin durur deyince vazgeçtim. Teybin SD kart girişinin altta bir bölümü var. O bölüm sığmadı. Uydururuz dedi ama söksem çok kötü olurdu. Rafa kaldırdım. B6 Passat alacağım kısmetse. Ona takarım. Şimdilik hayal oldu.

Orada denedik teybi. Cd değiştiricisi, radyosu, kart okuyucusunda en ufak sorun yok. Şimdilik duracak.

Yaptırmak isteyenler, eğer hiç çıkarmayacaksa ve hoş olacağını düşünüyorsa takabilir. Ama zor iş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...