İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Arabanın Devriyle Beraber Yükselen Ses

Muzaffer Gülsen

Recommended Posts

Muzaffer Gülsen

Selam aleykum iyi aksamlar

Arkadaslar dunden beri arabamda  gaz verdikce ses geliyor kayis sesi gibi ama kayislardan gelen ses degil surekli yapmiyor bazen yapiyor arabanin devriyle beraber ses te yukliyor bir sure sonra geciyor 2  3 km sonra nedir tahmin edebilen veya başina gelen varmi bana yardimci olursaniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Gaza bastıkça artıyorsa bir de klima far vs açıp da dinleyin. Bir değişme oluyor mu diye.. 

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

Bunlar kalorifer ve farlar acikken oldu bi dun gece bide bugun aksam 10bin km once subaplar degismisti o zaman tamircim trigerin yeni degismesine gerek yok demisti suan 168bin kmde arabam

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Arada bilgi amacli soralim ,triger degişim ne zaman yapildi? Ayrica triger takılı iken yeniligi,eskiliği kolay anlasilir bir durum degildir.

Deneme amacli v kayisi uzerine az bir pudra dökmeyi deneyin. bakalim ses durumu degisecek mi?

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

Trigerin 2016 yilinda ford bayisinde degistigini biliyorum ben 2017nin ekim ayinda aldim 1 yil oldu aldigimdan bu yana 20bin km yol yaptim yarin deneyim bi sizi haberdar ederim

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

Şunu farkettim vites gecicisinde ses kayboluyor sonra gaza yuklenirken arabanin devriyle artiyor

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Debriyaja basinca ses duruyor ozaman?

14 saat önce, Muzaffer Gülsen yazdı:

Şunu farkettim vites gecicisinde ses kayboluyor sonra gaza yuklenirken arabanin devriyle artiyor

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

Aynen buyuk ihtimal benim tahminimce kayislari döndüren rulmanlardan geliyo gibi ya da trigerin rulmanlarindan 

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
(düzenlendi)

Yarin  kontrol ettiricem bakalim umarim fazla masraf cikarmaz

Sesini kaydettim ama burdan nasil dinletebilirim size bilmiyorum

tarihinde Muzaffer Gülsen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
44 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

durum nedir? gelisme oldu mu?

Sorun direksiyon pompasiymis arkadaslar o da v kayisina bagli bi parcaymis ondan geliyo ses yan sanayi 750 tl dediler fordu aradim 8354tl fiyat soledi sadece bi pompaya iscilik yok bi de

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

geçen radyoda fordun reklamını duydum araç bakım tamir masraflarınızı ödeyemezseniz üzülmeyin ford servis kredisi var diye. demek bu yüzdenmiş

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
2 saat önce, Muzaffer Gülsen yazdı:

Sorun direksiyon pompasiymis arkadaslar o da v kayisina bagli bi parcaymis ondan geliyo ses yan sanayi 750 tl dediler fordu aradim 8354tl fiyat soledi sadece bi pompaya iscilik yok bi de

O bizde yaptırma fiyatı. Bu ne yaa. Bana da geçen gün turbo fiyatını duymak nasip oldu serviste 8200 +KDV. Fırsatçılık bu. Arabamın 60 bin bakımı geldi haydi yetkili de yaptırayım dedim. Sadece yağ ve filtre bakımı 1400 +KDV. Zubizu indirim %20. Ben de dışarıda yaptırdım. Orjinal filtreler mobil1  5-30 yağ ve ngk iridyum buji. 580 tl

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
6 saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

O bizde yaptırma fiyatı. Bu ne yaa. Bana da geçen gün turbo fiyatını duymak nasip oldu serviste 8200 +KDV. Fırsatçılık bu. Arabamın 60 bin bakımı geldi haydi yetkili de yaptırayım dedim. Sadece yağ ve filtre bakımı 1400 +KDV. Zubizu indirim %20. Ben de dışarıda yaptırdım. Orjinal filtreler mobil1  5-30 yağ ve ngk iridyum buji. 580 tl

Serviste hiçbisi yaptirilmaz fiyatlar o kadar çok abartılı ki yani dusunemiyorum bi rektefiye yaptirmak istesen ne kadar fiyat cikarcaklar Sanayide ford toptancisi var sadece ford üzerine parcalar satiyo orjinal.yan sanayi  bana yan sanayiyi 750tl dedi orjinaline bakarmisiniz dedim surekli giden bi parca olmadigi icin elimizde yok arastirip geri doneceklerini soledi işin garip yani ise servis fiyatinida soledi 5350tl +kdv dedi  buda ford servisine gidersem bu fiyattan yaparlar sana dedi ben aradim 8350 dedi aradaki 3bini kim goturcek belli degil   

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...