İçeriğe Yönlendir

Connect - D2S BiXenon Merceğe Uydurulmuş H7 Ampül İhtiyacı

Tuncay Uludağ

Recommended Posts

Tuncay Uludağ

Arkadaşlar muayene yaklaşıyor. Benimde aracımda d2s bi xenon hella mercek var. Bu merceğe uydurulmuş H7 Halojen ampül lazım. Kendim d2s ampül tutucusuna uygun kesmeye çalıştım ama batırdım. Elinde olan varsa iletişime geçebilirmi? 

Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Standart H7 ampül al, çapını 32mm yap, yerine oturur

dediğinizi yapmaya çalıştımda hesap kitap yapamıyorum ne yalan söylim :)  O yüzden yapmaya çalışdığım ampül araya gitti. Elinde olan bir arkadaş gönderebilirse çok makbule geçer. Muayene girip çıkcam.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Arkadaşım tam olarak bilmiyorum ama sonradan takılan mercekleri muayeneden geçirmiyolar diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile muyene krtierinde ampul önemli . sadece gaz deşarj ampüllerde otomatik seviye ayarı ve yıkama bakılır, halojen ve led geçer .  Mercek vb.ilavelere bakılmaz. gündüz farı ilavesinde sadece belirtilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
vesile ile muyene krtierinde ampul önemli . sadece gaz deşarj ampüllerde otomatik seviye ayarı ve yıkama bakılır, halojen ve led geçer .  Mercek vb.ilavelere bakılmaz. gündüz farı ilavesinde sadece belirtilir

Peki; sonradan yapilan mercek ve xenon uygulamasina ilave, far yikamada eklense durum degisiyor mu? Bu seferde bu aracin orjinalinde yok yine kaldin git yine gel derler mi?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Peki; sonradan yapilan mercek ve xenon uygulamasina ilave, far yikamada eklense durum degisiyor mu? Bu seferde bu aracin orjinalinde yok yine kaldin git yine gel derler mi?

xenon da aranan şartlar: otomatik eğim ayarı ve far yıkama, kimin taktığı önemli değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Far yıkama hafif kusur. Otomatik eğim ağır kusur idi.
Mercekle H7 ampulle geçilir.
Hurdacıdan bir tane d2s mercek bulup. Evde çalışıp yapın ampulü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Far yıkama hafif kusur. Otomatik eğim ağır kusur idi.
Mercekle H7 ampulle geçilir.
Hurdacıdan bir tane d2s mercek bulup. Evde çalışıp yapın ampulü.

Bir yerden far yikama gececek elime abi. Olur ya onuda taksak ve calistirsak yinede gecmiyorsa kafamdan atacaktim. Ogrendigim iyi oldu.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arkadaşım tam olarak bilmiyorum ama sonradan takılan mercekleri muayeneden geçirmiyolar diye biliyorum.
Ben gectim [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...