İçeriğe Yönlendir

Boğuluyoruz..

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Evet..Bu gördüğünüz sis falan değil. Bildiğin toz..Ağzımın içi çamur gibi..

4zBN1L.jpg

1EQRVA.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nere bura
Meteorolojinin bir açıklaması var mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Nere bura
Meteorolojinin bir açıklaması var mı ?

Kahramanmaraş..Meteorolojiden bi açıklama duymadım henüz. Ya da yapıldı benim haberim olmadı..Dün arabayı yıkamıştım, bu gün sapsarı olmuş..

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Adıyaman ve Hatay tarafı da böyleymiş sanırım. Daha önce Tuncelideyken böyle oluyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Afrikadan gelen bir toz bulutu denmişti daha önce benzer bir hadiseye.Toprak için faydalıymış

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Gecenlerde 2 gun bartin da boyleydi ve igrenc bi koku aciklama yapmislar neymis cimento fabrikasi filtrelerini temizlemişmiş boyle temizlik mi olur .sorusturma var mi ceza varmi yok .cimento fabrikasi kimin herkes biliyo neyse ..

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Elazığ ‘da dün gece görüş mesafesi çok düşüktü. Sabah 1 parmak sarı kum vardı araçların üzerinde. Bugünde vardı ama düne göre iyiydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Benim gibi buluttan nem kapan allerjik bir yapınız varsa hele..Kabus gibi bir gün yaşıyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Alıntı

Suriye'den gelen çöl fırtınasının neden olduğu toz bulutunun yarın Güneydoğu Anadolu Bölgesinde etkili olacağının tahmin edildiği belirtildi. Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Bölgemizde yarın saat 18.00'a kadar toz taşınımı beklendiğinden, hava kalitesinde ve görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi. 

Toz taşınımı dolayısıyla oluşması muhtemel risklerin ise ulaşımda aksama ve görüş mesafesinin azalması olarak kaydedildi.  

Çok uzun sürmeyecek sanırım... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Suriye sınırına sıfır noktada Kilis'de bulunuyorum. K. Maraş ve Hatay'dakinin 2 katı toz var burda, Her taraf kapalı olmasına rağmen adliyenin içindeki masam bile bir parmak kum olmuştu. Uzmanlar dışarı çıkmamayı öneriyor, zorunlu çıkılması durumunda ise ağızdan değil, burundan nefes alınması tavsiye ediliyor. Hakkaten boğuluyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

2 gündür burası da öyle, evimin manzarası açık ama tozdan karşıyı göremiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur

bugün çok kuvvetli bir alçak basınç giriş yaptı ondandır, arkası da bol yağış

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bunlar hep dış güçler. Yok pardon o bu değildi. 

Kış aylarında evlerde ve iş yerlerinde yakılan kalitesiz yakıtın da ciddi derecede etkisi var. Tek başına toz değil bence. Elazığ ‘da böyle. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Urfa da çalışırken olurdu. 1 hafta göz gözü görmez, sonrasında bir sağanak yağardı. Havayı, yeri, her şeyi temizlerdi. Gökten çamur yağmış gibi olurdu. 

Yorum bağlantısı
Caner Göktaş

Çok kötü görünüyor gerçekten. Sanayileşmenin eksileri sanırım bu oluyor. 

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Metin Mankal

Tekrar yeni konu açmayım dedim.Bu sefer sağlam boğuluyoruz.Ne kadar allerjimiz varsa hepsi tavan..Suriye tozuymuş..İnsanı göç ediyor tozuda göç ediyor arkadaş..

IMG_20220603_164117.jpg

IMG_20220603_164123.jpg

• Beğen 2
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öyleymiş.. Sureyeden geliyormuş. Hastalıklar da gelir mi ki böyle ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gözümüzle gördüğümüz partiküller geliyorsa göremediklerimiz daha da uçucudur herhalde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

fırtına geçtikten sonra tozu geri göndermeyelim, suriye'nin toprak yapısını bozabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...