İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - 1.6 Ecoboost Su Eksiltme ve Hararet

Emre Elmas

Recommended Posts

Emre Elmas

Merhaba ford 1.6 Ecoboost 2011 model selective Arabam su eksilme yapıyor ama herhangibir kaçak falan Yok su bidonunu değiştirdim yine aynı devam ediyor birde hiç durmadan 250 km yol yapınca yokuş yukarı tırmanışta 6. Viteste hararet yükseltiyor conta diye düşündüm ama galiba Çelik conta mevcutmuş ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Suyu hortumdan eksiltiyor da olabilir, motor sıcakken kaloriferi açıp sıcak hava geliyor mu diye deneyin, genelde kalorifer hortumu su kaçırmaya meyillidir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Isındığında ve seyir halinde devirdaimden kaçırıyor olabilir.. 

Yada yine ısındığında genleşme kabı kapağından atıyor olabilir.. 

Genleşme kabı değişince kapağı da değişti mi ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geçtiğimiz günlerde başıma geldi termostat gövdesinide kontrol ettirin . Normalde gözükmüyor lifte alınca farkedildi benimki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
57 dakika önce, Emre Elmas yazdı:

Merhaba ford 1.6 Ecoboost 2011 model selective Arabam su eksilme yapıyor ama herhangibir kaçak falan Yok su bidonunu değiştirdim yine aynı devam ediyor birde hiç durmadan 250 km yol yapınca yokuş yukarı tırmanışta 6. Viteste hararet yükseltiyor conta diye düşündüm ama galiba Çelik conta mevcutmuş ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim 

1.6 Ecoboost Focus'ta su eksiltme sorununu çözememiştim. Servis hortum vs. de değiştirdi ama çözülmedi.

En son genleşme kabının kapağını değiştirdim ve çözüldü. Kapak değişmediyse bence değiştirin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Bir saat önce, Emre Elmas yazdı:

31 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

1.6 Ecoboost Focus'ta su eksiltme sorununu çözememiştim. Servis hortum vs. de değiştirdi ama çözülmedi.

En son genleşme kabının kapağını değiştirdim ve çözüldü. Kapak değişmediyse bence değiştirin.

ilk gelen ecobostlarda bu tür sıkıntılar var. Ford servislerinin bu konuda gelen şikayetler sonucu değiştirdiği parçalar var. Bence servise gidip gerekli değişikliği yaptırın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüm contalar çeliktir. su eksiltme için acilen servise başvurun, motor gitmesin elden

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Merhaba aynı araçtan ve aynı problemden bende de vardı. Bendeki hortumdan çıkmıştı. Büyükçe bir hortum var üç kollu bayada sağlam dışı muhafazalı fakat birleşim yerleri çok değişik bir clipsten oluşuyor o clipslerden kaçırıyordu suyu onu değişince sorun çözülmüştü...

Hatta burada benzer bir konuda fotosu da olacak ama bulamadım..

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Su eksiltme işi sıkıntı yaratacak bir durum, ivedlilikle müdahele edilmeli.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
On 17.10.2018 at 23:12, Semih Usluer yazdı:

Merhaba aynı araçtan ve aynı problemden bende de vardı. Bendeki hortumdan çıkmıştı. Büyükçe bir hortum var üç kollu bayada sağlam dışı muhafazalı fakat birleşim yerleri çok değişik bir clipsten oluşuyor o clipslerden kaçırıyordu suyu onu değişince sorun çözülmüştü...

Hatta burada benzer bir konuda fotosu da olacak ama bulamadım..

21761767_10213414908942845_2714053178552

0jpmYhw.jpg.3c6eb1c1e0a07e7748dcde5bf7d4

Bahsettiğiniz fotolar bunlar mıdır ?

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Yok bu değil. Bahsettiğim hortumlarda bunlar değil..

21761767_10213414908942845_271405317855221267_n1.jpg.e7e06b120f7138def724103b545b58f6.jpg

0jpmYhw.jpg.3c6eb1c1e0a07e7748dcde5bf7d40bc6.jpg

Bahsettiğiniz fotolar bunlar mıdır ?

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
ilhami Gülbitti

Ucuzdan pahalıya doğru kapak değişimi ile başlayın orjinal olsun en fazla hortum patlağıdır  

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alişan YILMAZ

Kapağa bakmakta fayda var hocam. Ah şu ecoboostlar ve su sorunu 😕

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...