İçeriğe Yönlendir

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?

Murat Azalma

Recommended Posts

Murat Azalma

Herkese iyi akşamlar. Ellerinizden öper kızım dünyaya geldi. Artık hastanesi kontrolleri vs bir sürü hastane işim olacak. Doğum ve doğuma kadar ozel hastaneden isimizi gördük fakat malum pahalılık ve bu süreç maddi olarak yordu.

Sorum tam olarak şu;

Tek cocuklu aileyiz. Tamamlayıcı sağlık sigortasının bana faydası olur mu? Ornegin 125 tl olan bebegin muayene ucretine ne kadar katkısı olur?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Allah analı babalı büyütmek nasıp etsin. Doğum öncesi anneye yapılsa cocuk da yararlanırdı diye bılıyorum.

Police ıcerıgını ıyı okumak lazım farklı farklı teminat var. Ayrıca bes ınız varsa yıne ındırımlı polıceler de vardı. Uzman ıle konuşmak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Allah analı babalı büyütmek nasıp etsin. Doğum öncesi anneye yapılsa cocuk da yararlanırdı diye bılıyorum.

Police ıcerıgını ıyı okumak lazım farklı farklı teminat var. Ayrıca bes ınız varsa yıne ındırımlı polıceler de vardı. Uzman ıle konuşmak lazım
Amin çok teşekkürler. Açıkçası kim nerede yapar bilmiyorum. Telefon ile bilgi kafam almıyor. Sanki atladigim yerler var gibi geldiği için en guzeli yüz yüze diye düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hangi banka ile calısıyorsanız onun sigorta ayagı varsa destek alabilirsiniz

Amin çok teşekkürler. Açıkçası kim nerede yapar bilmiyorum. Telefon ile bilgi kafam almıyor. Sanki atladigim yerler var gibi geldiği için en guzeli yüz yüze diye düşünüyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Hangi banka ile calısıyorsanız onun sigorta ayagı varsa destek alabilirsiniz
Firma kuveyt Türk ile anlaşmış maas hesaplarını. Onlarda da tamamlayıcı dua sigortası var [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Allah a emanet o zaman :)

Is bankası aynı zamanda Anadolu sigorta acentesi. Onlardan bılgı alabılırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Allah a emanet o zaman default_smile.png

Is bankası aynı zamanda Anadolu sigorta acentesi. Onlardan bılgı alabılırsınız.
Teşekkür ederim yardım için. Sizde allaha emanet olun [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.

Gittiğiniz hastanenin hangi sigorta firmaları ile anlaşması var ona bakmak lazım ilk olarak.
Yıllar önce iş yerimin yaptırdığı özel sağlık sigortasında çıkan rakamın %10unu ödüyordum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

Gittiğiniz hastanenin hangi sigorta firmaları ile anlaşması var ona bakmak lazım ilk olarak.

Evet.. Dikkat edilmesi gereken bu.. 

Örnek : Sağlıkta iyi şirketlerden biri Allianz Sigortadır.

Allianz'ın anlaşmalı olduğu hastaneleri şuradan görebilirsiniz.. 

https://www.allianz.com.tr/tr_TR/anlasmali-kurumlar/anlasmali-saglik-kurumlari.html#/contractedHealth

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

https://www.allianz.com.tr/tr_TR/anlasmali-kurumlar/anlasmali-saglik-kurumlari.html#/contractedHealth

Teşekkür ederim abi. Network tipi ne olmalı. Benim gittiğim hastane var ama network tipini bilmeden isaretledm
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Murat Azalma yazdı:
17 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Teşekkür ederim abi. Network tipi ne olmalı. Benim gittiğim hastane var ama network tipini bilmeden isaretledm

Network + seçersen lüks hastanelere de gidebiliyorsun.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
(düzenlendi)

Tamamlayıcı sağlık sigortası  sadece SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelerde geçerlidir.( Bazı özel hastaneler belirli branşlarda SGK ile anlaşma yapıyor buna dikkat etmek lazım) Özel hastanelerde yapılan ayakta ve yatarak yapılan SGK'nın tazminat kapsamına giren teşhis ve tedavilerde  oluşan özel hastane  farkları bu sigorta karşılıyor. Ayakta tedavilerde SGK katılım payı olan 18 TL'yi ödüyor başka bir ücret ödemiyorsunuz ( bazı hastaneler bu farkı da almıyor).

*Bu poliçe doğuştan gelen, geçmişte var olan ve bekleme süresi olan rahatsızlıkları kapsamaz.

*Diş ile ilgili her türlü tedavi ve komplikasyon teminat haricidir. ( Kaza sonucu oluşacak tedaviler hariç)

* Göz muayenenizi karşılar ancak göz ile ilgili operasyonları karşılamaz. 

* Sünnet teminat dışındadır. ( sünnet bir hastalık değildir)

* Genellikle Doğum teminat dışındadır. ( ancak bazı şirketler bekleme süresi veya ek prim karşılığında doğum teminatı sağlamaktadır) 

* Şirketlere göre yıllık ayakta tedavi limiti 8 -10 tedavi arasında değişmektedir. Yatarak tedavi sınırsızdır. 

* Reçeteli İlaç giderlerinizi karşılamaz

* Aile olarak poliçe yaptırdığınız daha ekonomik olur ( Anne / Baba çocuklar)

Şuan için Tamamlayıcı sağlık poliçeleri vermiş olduğu teminatlara göre bedava sayılabilecek rakamlara satılmakla birlikte ilerleyen zamanlarda ( en fazla 5 sene) bugünkü rakamları 7-8 katı fiyatına satılacaktır. Ekonomik durum el veriyorsa her ihtimale karşı mutlaka yapılması gereken bir poliçedir. 

Sağlıklı günler dilerim. 

tarihinde Mahmut Yurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
10 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Şuan için Tamamlayıcı sağlık poliçeleri vermiş olduğu teminatlara göre bedava sayılabilecek rakamlara satılmakla birlikte ilerleyen zamanlarda ( en fazla 5 sene) bugünkü rakamları 7-8 katı fiyatına satılacaktır. Ekonomik durum el veriyorsa her ihtimale karşı mutlaka yapılması gereken bir poliçedir. 

Sağlıklı günler dilerim

çok teşekkür ederim. gayet anlaşılır şekilde anlatmışsınız. çalıştığım iş yeri axa ile anlaşmalıymış. bu firma aynı zamanda hastanem ile de anlaşmalı. yani işim denk geldi gibi :) şimdi firmanın sigorta çalışanı fiyat çıkaracak , hem ailecek hemde anne - çocuk için . umarım iyi fiyatlar gelir. yazdıklarınız için tekrar teşekkürler :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
13 saat önce, Murat Azalma yazdı:

Herkese iyi akşamlar. Ellerinizden öper kızım dünyaya geldi. Artık hastanesi kontrolleri vs bir sürü hastane işim olacak. Doğum ve doğuma kadar ozel hastaneden isimizi gördük fakat malum pahalılık ve bu süreç maddi olarak yordu.

Sorum tam olarak şu;

Tek cocuklu aileyiz. Tamamlayıcı sağlık sigortasının bana faydası olur mu? Ornegin 125 tl olan bebegin muayene ucretine ne kadar katkısı olur?

Allah sağlık sıhhat nasip etsin.

İki kız da bende bende var, normal şartlar için konuşacak olursak çocuklar en fazla nezle grip filan oluyor, aşıları sağlık ocağına yaptırın mutlaka ihmal etmeyin derim.

Kilo takibi genel kontrol konusunda sağlık ocağı çok başarılı, ben bu kadar profesyonel ilgi beklemiyordum eve bile geliyorlar :)

İstanbulun neresi? Duruma göre önerebileceğim doktorlar var. Kendi memnun kaldığım uygun fiyatlı doktorlar. Böyle tahlili bol olabilecek film filan gereken durumlarda direk ümraniye devlete gidiyorum, çocuk hastanesi devasa, yeni yapıldı. Acile giderseniz 5 dakikada sıra geliyor, ilgileniyorlar.

Allah korusun öyle ciddi bir hastalık durumu olmadıkça herhangi bir ek sağlık sigortasına filan ihtiyacınız olmayacaktır.

Dedim dedim ama son mesajı da okudum, denk geldiyse öyle daha iyi olmuş doktordan hastaneden memnunsanız devam :)

İsmini ne koydunuz kızınızın?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Merhaba

kızım doğduğu zaman ilk yaşında rutin muayeneleri olacağından TSS yaptırdım. A sınıf bir hastanede 8 muayeneye götürdüm ayrıca yapılan tahlilleri de karşıladığı için bana epey uyguna geldi. ikinci yaşında TSS i yenilemedim. Şimdi kreşe başladığında çok hasta olacağını düşünerek tekrar TSS yaptırdım.

Birçok firma olmasına rağmen çocukları tek başına çoğu firma sigorta etmiyor yada çok yüksek fiyat istiyor. Bunların içinde en iyi fiyatı veren Eureko oldu. Ödemelerde de hiç sıkıntı çıkarmadılar. Ayrıca birde sigortalarda bekleme süresi durumu var. Eureko da bu süre 1 ay. Yani 1 ay sonra önceden konulmamış bir teşhisle ilgili operasyon durumu olur ise sigortadan karşılatabiliyorsunuz. Diğer firmalar 6 ay ile 1 yıl arasında süre veriyorlar.

Devlet hastanesinde haftasonu hizmet almak çok zor. Ayrıca oldukça yavaş işleyen bir sistemleri var. Maalesef farkını verip özeli tercih etmek durumunda kalıyoruz.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
14 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Allah sağlık sıhhat nasip etsin.

amin hepimizin çocuklarına inşallah .

17 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

aşıları sağlık ocağına yaptırın mutlaka ihmal etmeyin derim

aşılar ve genel takip sağlık ocağından devam ediyor fakat ilgi konusunda aynı şeyleri söyleyemem .

17 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

İstanbulun neresi?

tuzla aydınlı mahallesindeyim. ümraniye bize ters gelir. buralarda da öyle hemen sıra gelen bir devlet hastanesi yok. sağlam giren sakat çıkıyor. 

10 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Devlet hastanesinde haftasonu hizmet almak çok zor. Ayrıca oldukça yavaş işleyen bir sistemleri var. Maalesef farkını verip özeli tercih etmek durumunda kalıyoruz.

aynı fikirdeyim . devlet hastanesine açıkcası tövbeliyim.Allah muhtaç etmesin ama gidilecek gibi değil.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
2 dakika önce, Murat Azalma yazdı:

tuzla aydınlı mahallesindeyim. ümraniye bize ters gelir. buralarda da öyle hemen sıra gelen bir devlet hastanesi yok. sağlam giren sakat çıkıyor.

Size yakın John Hopkins ASM hastanesi var, anlaşmalı bir sigorta şirketinden sigorta yaptırırsanız rakamları makul düzeye gelebilir sanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Axa sigortadan Nisana kadar geçerli (firma dönemi o tarihte yenileniyormuş) 744 TL teklif aldık. toplam 10 muayene (ayakta tedavi) ve sınırsız tahlil ve yatarak muayene hakkı verdiler. 125 TL olan muayene ücretinde sadece 15 tl katkı ödeyeceğim. ortalama 10 kez çocuğu hastaneye götürsem zaten 1250 TL yapacak. 150 TL katkı düşülürse 1100 TL tutması gereken toplam ücret 744 TL ye düşecek ki bu da bana 350 TL katkı sağlayacak.

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
5 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Size yakın John Hopkins ASM hastanesi var, anlaşmalı bir sigorta şirketinden sigorta yaptırırsanız rakamları makul düzeye gelebilir sanıyorum.

Evet orası da çok güzel bir hastane. Doktorumuz dolayısıyla Pendik Bölge hastanesini tercih etmek durumunda kalıyoruz. bölge itibarı ile Medical Park ,  John Hopkins gibi iyi hastaneler var. ama hastaneden ziyade gideceğimiz yeri belirleyen doktor oluyor bizim için.

29 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

İsmini ne koydunuz kızınızın?

Zeynep Miray verdik ismini . Bildim bileli bir kızım olsun isterdim. adına da hep Zeynep hayal ederdim. Sanırım 3 erkek kardeş büyüyünce kız çocuk hayal ediyor insan :) 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
19 dakika önce, Murat Azalma yazdı:

Evet orası da çok güzel bir hastane. Doktorumuz dolayısıyla Pendik Bölge hastanesini tercih etmek durumunda kalıyoruz. bölge itibarı ile Medical Park ,  John Hopkins gibi iyi hastaneler var. ama hastaneden ziyade gideceğimiz yeri belirleyen doktor oluyor bizim için.

Zeynep Miray verdik ismini . Bildim bileli bir kızım olsun isterdim. adına da hep Zeynep hayal ederdim. Sanırım 3 erkek kardeş büyüyünce kız çocuk hayal ediyor insan :) 

güzel isim hayırlı olsun, hanımın adı zeynep olmasa ben de zeynep isminde ısrarcı olacaktım da, olmadı işte :)

valla benim hayatımda da erkek yok; 4 hala 5 teyze 4 kız kardeş 2 kız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
9 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

üzel isim hayırlı olsun, hanımın adı zeynep olmasa ben de zeynep isminde ısrarcı olacaktım da, olmadı işte :)

Teşekkür ederim. Ama siz baştan İsmi bulmuşsunuz :) 

Allah hepimize sağlık sıhhat versin inşallah .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Şu anda fizik tedavi deyim TSS kullanıyorum geldiğim hastane 15₺ lik ücreti de almıyor çok büyük rahatlık.
Tavsiyem devamlı gittiğiniz doktor varsa onun olduğu hastane de geçen yada size yakın hastanede geçen sigorta şirketi ile anlaşma yapın sözleşme içeriği önemli dikkat edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
5 saat önce, Coşkun Basan yazdı:

Şu anda fizik tedavi deyim TSS kullanıyorum

Geçmiş olsun . hastaneden teyit alıp yaptırdım . bakalım artık gerisi sigortaya kaldı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Geçmiş olsun . hastaneden teyit alıp yaptırdım . bakalım artık gerisi sigortaya kaldı [emoji4] 
Teşekkürler
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

ben de düşünmüştüm hatta ray sigorta ilkokul öğretmenlerine özel 420 liraya çıkardı ve 8 muayene ücretsiz. yaptırmak lazım. ufak tefek değil zaten esas büyük hastalıklar için gerekli.. yalnız yatışın sınırsız olmasına ve ayakta tedavinin ücretine dikkat edin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...