İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Yerli Otomobil İlk Kez Görücüye Çıktı!

Fatih Öztürk2

Recommended Posts

Emre Öğüt

bi ona baktım bir de buna elektrikli aracı hangi tasarım dahisi kişi yaptı acaba :)

maxresdefault.jpg

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bu fiyatlar verilecekse hibrit bir araç alınabilir. En azından garantili ve bildik bir araç olur. Riske girilmez.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yalnız hibrit hikaye bence, melez modeller işe yaramaz, uzun yolda hibritin anlamı zaten yok,  ya tam elektrik olacak yada petrol yakıtına devam, tam elektriğe geçmemek için araya hibrit atmışlar, yersen :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

200 bin tl… zor satılır. gider ikinci el BMW i3 alırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
54 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Katılıyorum abi, bizim için en ideali Hybrid. 

Aynı görüşteyim.. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

çok çirkin olmuş tutması çok çok zor , fiyatı çok düşük olmalı.

içi berbat arkadan görünüşü buzdolabı gibi maksimum ederi 85 bin bence.

Birde bize elektrik gitmez en iyisi sıkıntısız Hybrit alacak Tr şartlarında kafan rahat edecek 

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bence arabanın ön kısmını bir mühendis tasarladı sonra işten ayrıldı. Arka tarafı da farklı bir mühendis tasarladı ama o da işten ayrıldı. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen vatandaş da hazır tasarı varken birleştireyim dedi :) Bu kadar biçimsiz bir araç için daha farklı ne yazılabilir hiç bir fikrim yok. :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tasarım anlamında herkes başarılı olamaz. estetik kaygılar herkeste olmaz. ama bir proje yapılacaksa bence görünüş en başta gelmeli. bu gerçekten çok başarısız bence. arkası aynı nissan altima. ön taraf egea nın çakması çin işi.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

tasarım anlamında herkes başarılı olamaz. estetik kaygılar herkeste olmaz. ama bir proje yapılacaksa bence görünüş en başta gelmeli. bu gerçekten çok başarısız bence. arkası aynı nissan altima. ön taraf egea nın çakması çin işi.

Herkesin beğenebileceği bir görünüm şart evet. Ama bu saatten sonra ne yaparsanız yapın bir şeye (bir modele-modellere) benzeyecek. Yeni kasa Focus (F4) konusu vardı forumda, herkes başka bir otomobile benzetti, beğenen ve beğenmeyen çıktı yeni aracı. 100 yıllık Ford. nette "çirkin otonmobiller" yazalım gene 50-100 yıllık markaların ne modellerini görürüz.

Bu daha üretime bile geçmemiş, tecrübesiz bir marka. Normaldir. Ayrıca seri üretime geçene kadar, ya da üretim kararı verilene kadar diyelim, konsept sınıfındadır, değişebilir. Değişmeye debilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

herşeyden önce teknoloji gelişmeli henüz erken.

10 dakikada şarj olup 500 km gitmeli yoksa bu iş zor.

evden kablo çekip sabaha kadar şarja bağlamakla flan uğraşılmaz. gerçi bizim orda kabloyu çalarlar gece o ayrı konu..

petrollere devlet baba kurmanız şart dese elektrikli şarj pompası tüm türkiyeye  1 ayda kurulur onda sıkıntı yok. hatta kuran adamlar da güzel para kazanır tanıdık flan olurlar hep :D 

güzel bir rant kapısı daha var yakın gelecekte desenize 

4 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

bi ona baktım bir de buna elektrikli aracı hangi tasarım dahisi kişi yaptı acaba :)

maxresdefault.jpg

bir sürü yeni arabadan daha güzel bir tipi var :D 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Şimdi, Ali Gök yazdı:

bir sürü yeni arabadan daha güzel bir tipi var :D 

Bence tamamen duygusal. Stokolm sendromu diyorlar bu duruma!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Yerli olsun da daştan olsun tasarım filan umrumda değil yav :)

Yeter ki bir an önce yollara çıksın şu araçlar, zamanla değiştirilir güzelleştirilir vs vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ne cevherler varmış ülkemizde bugüne kadar hiç duymadık? duyan oldu mu Gen otomotivi?

Tipi güncel, yüksekliği güzel, Arka tavandan aşağı çizgisi ile ön uyumsuz ama olsun, ark stoların erimiş plastik görünümü ben sevdim.

Türkiye şartlarını düşününce, fabrikasyon Lpg li isterdim, 1.6 atmosferik motora 10 lt benzin yanına 60 lt lpg tek depo tasarımında. Kasa Sw olmalı.

6.5 milyon dolar( 36 milyon TL)  olan tasarım maliyetini de hafızamıza bi yazalım bakalım..

5 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

maxresdefault.jpg

şuna 1.3 mjet klima abs taksınlar, AB / Ncap falan boşversinler. sıfırı yapsınlar alalım

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"opeloid" olmuş. Bana astra ile mersedes arası bir hava verdi.

Olmamış..

Elektrikli araç elektrikli gibi durmalı..   misal:  i3

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

"opeloid" olmuş. Bana astra ile mersedes arası bir hava verdi.

Olmamış..

Elektrikli araç elektrikli gibi durmalı..   misal:  i3

evet, başlangıç fiyatıda 360 bin olmalıki tam olsun :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
11 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

evet, başlangıç fiyatıda 360 bin olmalıki tam olsun :)

Şu anki fiyatla 100 bin altı olması gerek. Ne pahasına olursa olsun.

Bunu nasıl başarabilirsin? Kısa menzil, fiber body. vs vs.

İşi bana verseler direkman eski Anadol kasayı revize eder başlarım. Olayın psikolojik boyutu da var.

15 bin dolar altında olması lazım.  Menzil 150km olsa yeterli. 300km olanı farklı fiyata satarsın. Upgrade olanağı sunarsın.

Bu gördüğüm tasarım ise diğer klasik yabancıların yaptıklarından farklı değil. Bi başka uzakdoğu arabası olmuş.

sadece.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Akşam haberlerindeki yerli keşfedilmemiş ustaların araçları bundan daha güzel

Yorum bağlantısı
Şerafettin KISAER

Armut gibi olmuş 🤣

Bu kadar büyük yapmasalar da olurmuş sanki, en azından başlamışlar belki 30-40 sene sonra bişeye benzemeye başlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Fakirim fakirsin fakir. Fakiriz fakirsiniz fakirler....

Teslaya öykünüp oraya buraya lcd panele gerek yok. Bi tane 7 inç ekran koy yeter. Hatta analog üç beş gösterge koy yeter.

Yukarı doğru yarışı deden de yapar. Kazanmak çok güç ama..

Önemli olan aşağı doğru yarış yapmak.. Minimalist olabilmek.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
58 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Ne cevherler varmış ülkemizde bugüne kadar hiç duymadık? duyan oldu mu Gen otomotivi?

Tipi güncel, yüksekliği güzel, Arka tavandan aşağı çizgisi ile ön uyumsuz ama olsun, ark stoların erimiş plastik görünümü ben sevdim.

Türkiye şartlarını düşününce, fabrikasyon Lpg li isterdim, 1.6 atmosferik motora 10 lt benzin yanına 60 lt lpg tek depo tasarımında. Kasa Sw olmalı.

6.5 milyon dolar( 36 milyon TL)  olan tasarım maliyetini de hafızamıza bi yazalım bakalım..

şuna 1.3 mjet klima abs taksınlar, AB / Ncap falan boşversinler. sıfırı yapsınlar alalım

abs,asr,esp vs. 8airbag, mercekli bixenon ön aydınlatma grubu  gibi donanım koysunlar.

şaseyi kaportayı güçlendirsinler günümüz standartlarına girsin bende almak isterim :)

belli mi olur lada niva gibi sahalara geri döner belki :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Buna vurgu yapılan bir tasarım olması şart (idi)

otosan01.jpg

2 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

abs,asr,esp vs. 8airbag, mercekli bixenon ön aydınlatma grubu  gibi donanım koysunlar.

şaseyi kaportayı güçlendirsinler günümüz standartlarına girsin bende almak isterim :)

belli mi olur lada niva gibi sahalara geri döner belki :)

nivada onlar yok. önemli olan ucuz ve basit olması. dediğiniz şeylerin tamamı maliyet. Adam gibi kullanırsan çok gerekmez.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Bence tamamen duygusal. Stokolm sendromu diyorlar bu duruma!!

bence duygusal değil abi. honda city , pejo 206 sedan, eski kasa citröen c5  tip olarak şahinden çirkin araba

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"otomobil" denmeyecek. 

"taşıt" diyelim belki o zaman farklı birşey yapabiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...