İçeriğe Yönlendir

Ara Güler Hayatını Kaybetti

Önder Özcan

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Allah rahmet eylesin çok güzel fotoğrafları vardı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Allah taksiratını affetsin diyelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Allah rahmet eylesin.. 

Mutluluğun fotoğrafını çekmiş bir efsaneydi.

sut-ekmek-cocuk-ara-guler.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

"Ben tarihçiyim evladım, tarihi kaydediyorum."

Allah rahmet eylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Allah rahmet eylesin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Toprağı bol olsun. İlklerin adamıymış.Nemrut dağındaki heykelleri ilk görüntüleyen ve Picasso ile ilk fotoğraflı röportaj yapan oymuş. Huzur içinde uyusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk
14 saat önce, Murat Azalma yazdı:

Allah rahmet eylesin.. 

Mutluluğun fotoğrafını çekmiş bir efsaneydi.

sut-ekmek-cocuk-ara-guler.jpg

"Ancak fotoğrafın Ara Güler’e ait olduğu iddiası doğru değil. Fotoğraf, serbest fotoğraf sanatçısı Erdal Yazıcı tarafından 1989 yılında İstanbul Balat’ta çekildi."

https://teyit.org/elinde-sut-ve-ekmek-tutan-cocuk-fotografinin-ara-gulere-ait-oldugu-iddiasi/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
2 saat önce, Barış Göktürk yazdı:

"Ancak fotoğrafın Ara Güler’e ait olduğu iddiası doğru değil. Fotoğraf, serbest fotoğraf sanatçısı Erdal Yazıcı tarafından 1989 yılında İstanbul Balat’ta çekildi."

Açıkcası sanal ortamda bu fotoğraf Ara güler diye sürekli servis ediliyor. o sebeple paylaştım. bilgilendirme için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ara Güler "Türküm" derdi. HAtta bir konuşmasında "mesela bi alman olmak istemem. Napayım Alman olup? Biz ooo büyük milletiz karşılaştırılmaz bile demişti"

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Toprağı bol olsun, fotoğraf konusunda iyi işler çıkardı ömrü boyunca..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Zordur bu topraklarda "öteki" olmak...

Belki sırf bu yüzden "Aram Güleryan" olarak doğarsın ama "Ara Güler" olarak ölürsün. 

Gerekçesi asla dile dökülmez. Çünkü bazıları için "kimlikler" önemlidir; insan olmaktan öte...

Takarlar...

Alıntı

2013'te verdiği bir röportajında "Ermeni olduğunuz için sıkıntı çektiniz mi?" sorusuna "Yok. Herkes bilmez zaten benim Ermeni olduğumu." şeklinde yanıt veren Güler, nedenini "Burası acayip bir memlekettir. Puştlar vardır, takar. Yoksa buranın en yerlisi benim" yanıtını vermişti.

Huzur içinde uyusun...

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Türkiye'deki tek orjinal Picasso eserine sahip insandı. Picasso onu görünce "seni çizmeliyim" deyip kara kalem çizmiş ve altına imzasını atıp kendisine hediye etmiş.

2182639_c6a7e365acf97c0494d945f3a6515109

BHVy-LxCcAAc53W.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Yakın zamanda bu ülkenin Cumhurbaşkanını fotoğrafladı diye bir avuç kendini bilmez provakatör adamı linç etmeye kalktılar bu ülkede. Güzel bir cevap vermişti onlara, toprağı bol olsun

"Erdoğan’ın resmini çekmeye gittim diye kızıyorlar. Çekeceğim tabii. Camiyi de çekeceğim, katedrali de çekeceğim, lideri de çekeceğim. Ben 4 kere harbe gittim. Gözümü korkutamazsın. Anladın mı? Bu işlerden mi korkacağım? Hiçbirini tanımam, etmem. Bunlar tam sopalık, iki tane indireceksin orada kalacaklar! (Gülüyor.) Bunlar provoke edilmişler. Ne halt ederlerse etsinler. Bana ne!"

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk
(düzenlendi)

"Afedersiniz ermeni" diyen bir üsluba karşı bir tavır alması; duruş göstermesi idi kendisinden beklenen; her insandan beklendiği kadar... O ise tavır almak yerine -sosyal medyadan alıntılayarak söylersek- "yanlamayı" seçti pespaye bir dil ile. 

Çok şey daha söylenebilir kendisinin yaşamı üzerine; hele de hayatının son 15-20 yıllık dilimine dair. Ama bu noktada; yitip giden bir hayatın matemine odaklanmalı...

tarihinde Barış Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
21 dakika önce, Barış Göktürk yazdı:

"Afedersiniz ermeni" diyen bir üsluba karşı bir tavır alması; duruş göstermesi idi kendisinden beklenen; her insandan beklendiği kadar... O ise tavır almak yerine -sosyal medyadan alıntılayarak söylersek- "yanlamayı" seçti pespaye bir dil ile. 

Çok şey daha söylenebilir kendisinin yaşamı üzerine; hele de hayatının son 15-20 yıllık dilimine dair. Ama bu noktada; yitip giden bir hayatın matemine odaklanmalı...

Kaçırmışım ben o kısmı sanırım. Kime yanlamıştı?

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Kaçırmak/ıskalamak diye bir sıkıntı kalmadı artık. İnternet var; sağolsun geçmişe dair ne varsa tutuyor hafızasında bizim yerimize. İstenilen her an önümüze sunmaktan çekinmeyecek kadar da cömert.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...