İçeriğe Yönlendir

Doblo - Lastik Önerisi (185/65R15)

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Kayınpederin 2008 Doblo 1 için lastik bakıyoruz, üzerinde Lassa atracta extra load var kabak denecek halde. Antalya Korkuteli de oturuyor, kışın sert geçiyor, geçen kış 3 hafta kar kalmamış. Yazın Antalya kadar sıcak değil. Bağ bahçe işleri yapıyor, ocakta emekli olunca daha çok girer toprağa [emoji4] 4 mevsim daha kullanışlı olur gibi geliyor ama memnun kalmazsa diye korkuyorum. Yazlık olarak iki model buldum, etiket değeri olarak üstündekinden daha iyiler ama başka önerisi olan varsa memnun olurum.

3f1703ae703a10a15f77352b72b0fc20.jpg5885fd2bb7320f216c09fcfa6ac0095e.jpg

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

petlas iyidir.

Bagbahce isi varsa daha kullanisli olacaktir. 

Fiyatta uygun. Pt 535 modeline de bakin cok fark yoksa onu tercih edin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yanlış anlaşılmasın ama doblo için fazla özellikli bir lastik olması gerekmez bence... güzel bir fiyat performans ürünü alıp kullanılabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
petlas iyidir.
Bagbahce isi varsa daha kullanisli olacaktir. 
Fiyatta uygun. Pt 535 modeline de bakin cok fark yoksa onu tercih edin..
535 4 mevsim sanırım, ve başta da yazdığım gibi bağ bahçe ve kışın kar yağışınıda düşününce yaz lastiği yerine en mantıklısi 4 mevsim olacak sanırım. Petlas fiyat listesinde e lastik var bu ölçüde ve güçlendirilmiş olarak. Yakıt biraz fazla 535 de ama üzerindeki lassalar "F" etiket değerinde bir artık olmaz sanırım.

185/65 R15 TL 92H REINF. M+S IMPERIUM PT535 21600 E B ))70 dB 297 TL 303 TL

185/65 R15 TL 92H REINF. PROGREEN PT525 21612 C C ))69 dB 284 TL 290 TL

185/65 R15 TL 92H REINF. IMPERIUM PT515 21598 C B ))70 dB 280 TL 285 TL
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Daha önce 3 sene Michelin kullanan birisi olarak söylüyorum, Falken ede bakın, 2 seneye yakın kullanıyorum, çok memnunum. Fiyatıda Michelimin yarısı. 

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hepsiburad da çok iyi indirimler var. incleyin. Doblo zaten yolda fazla tutunamaz, iyi bir şey alın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bağ, bahçe yolu gidecek dobloya nokian almazdım, daha doğrusu yumuşak lastik almazdım.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Ebat olarak 195/65r15 de bakabilirsiniz yol tutuşu da bir nebze arttırır .

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

nokian dobloya gelmez , çok çabuk eritir.

benim tavsiyem pirelli cint.p1 verde. tam dobloluk lastik olmadı petlasa devam :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Petlas kafama yatmıştı ama etiket değerleri ve gerçek 4 mevsim olmaması gözümden düşürdu( m+s var ama içinde kar tanesi olan dağ sembolü yokmuş)

Falken in yeni 4 mevsim lastiğiymiş (eskisi as200) Doblo ve bağ bahçe arasında durumu ne olur acaba. Üstündeki Lassanin dişleri pense ile sökülmüş gibi ama 5 yılık.

https://m.n11.com/falken-18565r15-88h-as210-4-mevsim-2018-uretim-P288099775?gclid=CjwKCAjwgabeBRBuEiwACD4R5pdJ75CSmd0-daMOs11DaZ7Zx8n73NEPskAjzEUG3KEgZzzS9L811xoC7FUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

nokian dobloya gelmez , çok çabuk eritir.
benim tavsiyem pirelli cint.p1 verde. tam dobloluk lastik olmadı petlasa devam [emoji4] 
310 liradan aşağı yok, xl da değil.
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
11 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Petlas kafama yatmıştı ama etiket değerleri ve gerçek 4 mevsim olmaması gözümden düşürdu( m+s var ama içinde kar tanesi olan dağ sembolü yokmuş)

Falken in yeni 4 mevsim lastiğiymiş (eskisi as200) Doblo ve bağ bahçe arasında durumu ne olur acaba. Üstündeki Lassanin dişleri pense ile sökülmüş gibi ama 5 yılık.

https://m.n11.com/falken-18565r15-88h-as210-4-mevsim-2018-uretim-P288099775?gclid=CjwKCAjwgabeBRBuEiwACD4R5pdJ75CSmd0-daMOs11DaZ7Zx8n73NEPskAjzEUG3KEgZzzS9L811xoC7FUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

310 liradan aşağı yok, xl da değil.

falken iyidir olmadı dunlop da olabilir aynı fabrika lastikleri 

Yorum bağlantısı
Erol Güven

185/65 R15 TL 92H REINF. IMPERIUM PT515 21598 C B ))70 dB 280 TL 285 TL

Bu lastiği bugün alıyorum linea aracıma araştırmalarıma göre memnun olan sayısı fazla bende buna karar verdim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
195/65/15 , 185 TL idi 2 gün önce?

195 olunca yakıt c, 185 olunca yakit e [emoji15]

İki ölçüde 210-220 lira baktığım kadarıyla. Pt515 için konuşuyorum.

Düzeltme: Petlas sitesinde ikiside c, lastikcim.com hataliymis

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

N11 den falken as210 aldım 835 liraya geldi, daha takılmadi, inşallah memnun kalırlar.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Lastikten memnunlar Kışın kar olmadı kış performansını deneyemedik ama çamurda iyi, geçen sulama yapılan bir yolda saplanmışlar bahçe dönüşü, bi şekilde çıkmışlar, yazlık lastik olsa imkanı yoktu dedi kayınço.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Ön lastikte erken gelen kopmalar başlamış, çekiş olan lastikten sanırım dedim ama sadece sol ön lastiğin dış kısmında var, takılırken rot yapıldı diye biliyorum ama emin de değilim, lastik problemli de olabilir tabi.

c098ebf7e77a37edf7e49f8ddcf24321.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Lastiği takan yere gittik, rot sıkıntılı sanırım dıştan yemiş bu lastik8 ayda dedim.  "doblo ve albea lar viraj dönerken lastiği sürükleyerek döner, normal 4 mevsim bu, yollar taşlı burada" dedi. Havalar da az dedi ayarladı gönderdi. Tatmin olmadım, sağ lastikte sıkıntı yok çünkü. Takarken neden yanlış taktın diyeceğiz diye kabullenmedi sanırım. Başka yere göstereceğiz, sürekli gittiğim eleman, dediğim gibi çıkarsa üzülürüm, işini bilen bir gençti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lastik takılırken rot ayarına bakılmaz Ahmet

Sadece balansına bakılır. 

Sen başka bir rot balansçıya gidip rot ayarlarına baktır. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Babam rot yapıldı dedi abi, onun yalancısıyim. Ama bir sıkıntı olsigi kesin, 8 ayda böyle olmamalı sadece bir lastiğin dış kısmı.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selçuk Bakış

Ne oldu bu durum merak ettim,

Bendeki 500L de sola dönerken lastiği resmen sürüklüyor, hatta tam sol yaparak dönersem kamyonlardaki gibi yere lastik izi bırakıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Birşey yapmadım, yaza ön arka yaparlarsa rot yaptırırım artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

hatta tam sol yaparak dönersem kamyonlardaki gibi yere lastik izi bırakıyorum.

sol amortisör takozu kontrol?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

sol amortisör takozu kontrol?

Rot ayarlarına baktıracağım ama sağdan 2 kaza vardı, normal şekilde kullanamadan kaza yapmıştık.

Tam sol yapınca sağ tekerin yeri sıyırma sesini duyuyorum.

Takozlara da baktırayım.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Eee şimdi ne alım :)

4 mevsim alınacak yine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...