İçeriğe Yönlendir

Andımız 5 yıl aradan sonra yeniden okunacak.

Fatih Evcin

Recommended Posts

Murat Azalma
6 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Bu yaptığınıza niyet okumak diyoruz.

Yazdıklarınızdan ortaya çıkan , fikrinizin beynı bu bence.

6 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

iyi günler dilerim.

iyi günler size de

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
On 19.10.2018 at 10:38, Azad Mirzade yazdı:

EDv2jZ.jpg

Bu mesajı yazma amacınız nedir? Aklınızca, ne yazdığını bilmiyor demeye mi çalışıyorsunuz? "Merhaba"  kelimesinin Arapça/Farsça kökenli olduğunu bende biliyorum. Kaldı ki herkesin elinin altında internet var. Açıp bulmak kolay. Yazan kişi bunu düşünür değil mi? Açık aramadan önce dikkatle okuyun, "Anadolu Kültürü" yazdım. 

"Merhaba" Anadolu da yerleşmiş bir kelimedir. Arapça'da, Kürtçe'de, Tükçe'de farklı dillere ait kelime yok mudur? Bu her dil için geçerlidir. Karşı olduğum, yılların birikimi olan, var olan, yerleşik kültürün değiştirilmeye çalışılmasıdır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
On 19.10.2018 at 10:33, Mert Gulkokan yazdı:

Eğitimbir sen kararı kınamış 81 ildeki eylemler ile verilen karar için tepki göstereceklermiş

Eğitim Bir-sen önce eriyen maaşlar hakkında bir iki kelime etsin. Özlük haklarından bahsetsin. Dip yapan eğitim sistemi üzerine bir iki laf etsin. 4+4+4 iyi mi oldu, kötü mü oldu? Bundan bahsetsin.

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
7 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Bu mesajı yazma amacınız nedir? Aklınızca, ne yazdığını bilmiyor demeye mi çalışıyorsunuz? "Merhaba"  kelimesinin Arapça/Farsça kökenli olduğunu bende biliyorum. Kaldı ki herkesin elinin altında internet var. Açıp bulmak kolay. Yazan kişi bunu düşünür değil mi? Açık aramadan önce dikkatle okuyun, "Anadolu Kültürü" yazdım. 

"Merhaba" Anadolu da yerleşmiş bir kelimedir. Arapça'da, Kürtçe'de, Tükçe'de farklı dillere ait kelime yok mudur? Bu her dil için geçerlidir. Karşı olduğum, yılların birikimi olan, var olan, yerleşik kültürün değiştirilmeye çalışılmasıdır. 

Öyle kaba bir niyetle paylaşmadım, öyle hissettirdiysem özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Niye biz kendimizi birleşik bir devlet gibi görmeye çalışıyoruz. Muhafazakarlığımızdan neden ödün vermemiz gerekiyor? Biz Türküz, biz farklıyız.

Birkaç farklı millete kucak açtık diye benliğimizden ödün mü vermemiz gerekiyor? Aslında o farklı milletler kim, çoğunun soyu nereden geliyor? Onlar değişti, zamanla asimile olduysa bize ne?

Yıllarca yontula yontula kürdana çevirmişler bizi. İçimizde kalan tek şey ise, Türklük olmuş. Bunu da, doya doya, bağıra çağıra, gurula neden söyleyemiyoruz? Neden başkaları gibi olalım?

Ben Türküm. Anam banam, çocuklarım da Türk. Aslım da Türk, neslim de Türk.

Benim ülkem Türk.

Benim ülkeme sığınacak, ekmeğimi yiyecek, suyumu içecek, benden faydanalacak sonra da duyguları eğrilmesin diye Türküm diyemecğim. Yok öyle birşey...

Burası Türkiye, beğenmeyen kabullenmeyen çeker gider.

Bu kadar da keskinim...

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konu her ne kadar toplumu ilgilendiren bir konu olsa da. 

Özü siyasidir. 

Yukarıda da görüldüğü üzere, Dini  ve siyasi konular bu foruma hiç bir zaman hayır getirmemiştir.

Bu sebeple bu konuda söz almak istiyorsanız kısa sürede fikrinizi yazın, çünkü kapatmak zorundayım bu konuyu.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

yetkili sendikamsı yapı açıklama yapacakmış andımız istemiyoruz diye.
Yunanı denize döktüğümüzü sanıyordum!

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu ülkede Sani Gerson'lar bağıra bağıra Türküm doğruyum diyor, benim için fazlasıyla yeterli

• Beğen 7
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Alt kimliklerin girdabına yakalanmadan üst kimlikle (etnik ya da dini) düşünmek ve hareket etmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Konu her ne kadar toplumu ilgilendiren bir konu olsa da. 

Özü siyasidir. 

Yukarıda da görüldüğü üzere, Dini  ve siyasi konular bu foruma hiç bir zaman hayır getirmemiştir.

Bu sebeple bu konuda söz almak istiyorsanız kısa sürede fikrinizi yazın, çünkü kapatmak zorundayım bu konuyu.. 

Mehmet Abi, şimdiye kadar hiçbir siyasi konuda bir kelime bile yazmadım. Ve yine birçok konunun da kapatılacağını/ kapatılması gerektiğini düşünmüşümdür. Hatta ve hatta forumun özü dışı konulara bile girmemeye çalışmışımdır.  

Benliğimiz siyasete alet olmuş bir durumda seni çok iyi anlıyorum. Siyaset birlik beraberliği bozuyor.

Ama bu konu lütfen biraz daha kalsın.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Kapat Emmi. Tutamadım yine kendimi. Kızıyorum bazen. Ama aptal yerine konulmakta hoş bir şey değil. Forumların kaderi bu. Bütün bunları yeri gelir göze alırsın yapacak bir şey yok. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İnsnaların kafatasına bakmaya gerek yok. Eğer birisi Türk’üm diyebiliyorsa içten, ne mutlu ona.

Andımız da özel bir şey, çocuklara güzel duygular aşıladığı kanaatindeyim. Tekrar gelmesi hoşuma gitti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Türk'üm konusuna girmeye gerek duymuyorum. Ama çocuklar zaten doğrudur dürüsttür...

Bence tüm yargı mensupları her sabah; DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM, DÜRÜSTÜM ve ADİL OLACAĞIM diye ant içmelidir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

Bence tüm yargı mensupları her sabah; DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM, DÜRÜSTÜM ve ADİL OLACAĞIM diye ant içmelidir.

Siyasiler de... 

Hatta Tüm idareciler..

Bununla kapatalım konuyu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...