İçeriğe Yönlendir

Ford Connect Seramik Kaplama

Koray Aytekin

Recommended Posts

Koray Aytekin

Herekese Selamlar forumda uzun süredir yoktum yapmış olduğum seramik kaplama işlemlerini size anlatıcam ve görseller ile paylaşacağım iyi takipler.

Kullanılan Ürünler

- Scholl Consepts S3 XXL

- Menzerna 400

- Scholl Consepts S40

- Gtechniq W6

- Chemical Guys Clay Luber 

- IPA 

- Kil

- Kullanılan Polisaj Makinası Flex Orbital Flex FXC3401VRG

- Lake Country Mavi Ped

- Gtechniq CSL - Cristaly serum light

- Gtechniq Exo 2 

- Meguiars Microfiber bez

Başlangıçta Yıkama ve Demirtozu temizliği ile Gtechnic W6 ürünümüz ile aracımızı temizliyoruz.

IMG-20170715-204702.jpg

Sonrasında Kil ve Kaydırıcı olarak Chemical Guys Clay Luber ürününü kullanarak Reçine çevresel yapışmış kirlerden aracımızı arındırıyoruz.

IMG-20170715-211443.jpg

Sonrasında aşamalar ile Scholl Consepts S3 XXL ürünü kullanarak ve Lake Country mavi ped ile Çizik alma işlemine başlandı o aşamaların elimde fotoğrafı olmadığı için anlatım ile geçiyorum Bazı noktalarda ürün yetersiz kaldığında Menzerna 400 ile çizik alma işlemine devam ediyorum 

Çizik alma işlemi bitiminde Scholl Conseps s40 Koyu araç finish ile araç komple yapıldı sonunda IPA ile silikon v.b ürünlerden kurtulundu. 

Polisaj sonucunu video ile size gösteriyorum.

Seramik Kaplama işlemine geçtiğimizde aracımızda su pislik vb. kalan bütün herşey temizlendi. Gtechniq CSL ve EXO 2 uygulaması yapılıyor ürün 1 DK içerisinde sürülerek Mikrofiber bez ile silinmeli geç kalınırsa ise polisaj veya zımpara işlemleri ile hatalar düzeltilebilir.

IMG-20170716-022122.jpg

İşlemler sonunda Aracımız kapalı alanda su v.b sıvıyla temas etmeden 24 saat oda sıcaklığında bırakıldı. Geri geldiğimizde ve kontrol ettiğimde sonuçları gördüğümde baya sağlam bir ürün olduğuna karar verdim Final Fotoğrafları buyrun

IMG-20170716-155733.jpg

IMG-20170716-155753.jpg

IMG-20170717-191838-HDR.jpg

IMG-20170717-192003-HDR.jpg

IMG-20170717-192047-HDR.jpg

Ürün Kullanımdan tam 1 Sene Sonra olan Fotoğrafta Aşağıdaki gibidir. Aracımı 1 sene boyunca Gtechniq w4 Citrus ile yıkanmıştır. Parlaklıkta çok az düşme vardır onun içinde yakında tekrar işlem yapılacaktır. Ancak su kaydırma Hibrofobik etkisi hala korumaktadır.

IMG-20181019-161804.jpg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Elinize sağlık güzel işlem ancak s3 ile nasıl alamadınız hızlı çalışıyosunuz muhtemelen

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin
2 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:

Elinize sağlık güzel işlem ancak s3 ile nasıl alamadınız hızlı çalışıyosunuz muhtemelen

Çok sağolun hızlı değil ancak babam Tatile çıktığında bir benzinliğe girmişti bu işlemler öncesi aracı yıkamak için geldiğinde kaputta yanıklar olduğunu fark etmiştim S3 ile kullandığımda baya uğraştırmıştı elimde hazırda bulunan menzerna 400 kullandım daha hızlı bir şekilde lekelerden kurtulmuştum ah şu benzin isyasyonları araçta gerçekten kir bırakmıyorlar ama hatırlanıcak anı çok bırakıyorlar 😂

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Maşallah, güzel connect.

Bu uğraşı hak edecek renk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Maşallah çok güzel olmuş, elinize sağlık.:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
14 dakika önce, Koray Aytekin yazdı:

Çok sağolun hızlı değil ancak babam Tatile çıktığında bir benzinliğe girmişti bu işlemler öncesi aracı yıkamak için geldiğinde kaputta yanıklar olduğunu fark etmiştim S3 ile kullandığımda baya uğraştırmıştı elimde hazırda bulunan menzerna 400 kullandım daha hızlı bir şekilde lekelerden kurtulmuştum ah şu benzin isyasyonları araçta gerçekten kir bırakmıyorlar ama hatırlanıcak anı çok bırakıyorlar 😂

Eline sağlık güzel olmuş. Benim flex 3401 i alan Koray sen miydin yoksa :)

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin
1 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Eline sağlık güzel olmuş. Benim flex 3401 i alan Koray sen miydin yoksa :)

Sağolasın abi Aynen bendim abi 😂😂 hala kullanıyorum maşallah diyorum birde lake country mavi ped aldım mükemmel oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Koray Aytekin yazdı:

Sağolasın abi Aynen bendim abi 😂😂 hala kullanıyorum maşallah diyorum birde lake country mavi ped aldım mükemmel oldu

Güle güle kullan, flex candır, kraldır :) Bursaya gelirsem uğrarım kurtları dökeriz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Aytekin
3 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Güle güle kullan, flex candır, kraldır :) Bursaya gelirsem uğrarım kurtları dökeriz :D

Sağolasın abi Flex Candır Beklerim ne demek her zaman 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yanıyosun fuat abüü denilen bu sanırım :nazar:

5 tl ye otomatik yıkama yapan ben, neler yaptığınız, yapmakta olduğunuz iş için enerjiyi nereden buluyor, anlamıyor ben sizi. Nasıl bi dünyanız var la sizin

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yanıyosun fuat abüü denilen bu sanırım :nazar:

5 tl ye otomatik yıkama yapan ben, neler yaptığınız, yapmakta olduğunuz iş için enerjiyi nereden buluyor, anlamıyor ben sizi. Nasıl bi dünyanız var la sizin 

Başarının kokusu (Stripper scent) sık biraz hatırlarsın abi :D

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Onu sıkınca bağyan sürücüler üzerime geliyor direksiyon başında. Sakat iş

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

bedava yıkama fişi cebind eolup ta yıkatmayan tanıyorum. zaten yarın yağmur yağacak, boşa yıkama

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Aytekin
19 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Başarının kokusu (Stripper scent) sık biraz hatırlarsın abi :D

Abi sen ne yaptın ya bu koku karı koca ayırır 😂

15 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

bedava yıkama fişi cebind eolup ta yıkatmayan tanıyorum. zaten yarın yağmur yağacak, boşa yıkama

Abi geçen pazar araba yıkadım babam kapıda bana bakıyor yıka yıka yağmur yağsın gör sen diye söyleniyor yağmur altında yıkayıcam dedim  😂 çok dua ettti araçta bulunan çamuru pisliği aldım içini çektim tam park ettim yağmur yağdı ama ne var yağmurda yağsa o üzerindeki ve tabanda bulunan pislikler çamurlar rahatsız ediyor valla 😂

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi geçen pazar araba yıkadım babam kapıda bana bakıyor yıka yıka yağmur yağsın gör sen diye söyleniyor yağmur altında yıkayıcam dedim  [emoji23] çok dua ettti araçta bulunan çamuru pisliği aldım içini çektim tam park ettim yağmur yağdı ama ne var yağmurda yağsa o üzerindeki ve tabanda bulunan pislikler çamurlar rahatsız ediyor valla [emoji23]
Bende diyorum niye bizimki eve gelende pıçakla karşılıyor beni
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
46 dakika önce, Koray Aytekin yazdı:

Abi sen ne yaptın ya bu koku karı koca ayırır 😂

Abi geçen pazar araba yıkadım babam kapıda bana bakıyor yıka yıka yağmur yağsın gör sen diye söyleniyor yağmur altında yıkayıcam dedim  😂 çok dua ettti araçta bulunan çamuru pisliği aldım içini çektim tam park ettim yağmur yağdı ama ne var yağmurda yağsa o üzerindeki ve tabanda bulunan pislikler çamurlar rahatsız ediyor valla 😂

42 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
46 dakika önce, Koray Aytekin yazdı:

Abi geçen pazar araba yıkadım babam kapıda bana bakıyor yıka yıka yağmur yağsın gör sen diye söyleniyor yağmur altında yıkayıcam dedim  emoji23.png çok dua ettti araçta bulunan çamuru pisliği aldım içini çektim tam park ettim yağmur yağdı ama ne var yağmurda yağsa o üzerindeki ve tabanda bulunan pislikler çamurlar rahatsız ediyor valla emoji23.png

Bende diyorum niye bizimki eve gelende pıçakla karşılıyor beni

Hediye vermek de suç oldu arkadaş :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu rengin bu kadar yakışacağını hiç düşünmezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Aytekin
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu rengin bu kadar yakışacağını hiç düşünmezdim.

Mehmet abi Aslında çok gösterişli bir renk bakım yapıldı mı ve parlaklık yüksek oldumu baya göz alıyor. Yolda aynı aracı olup durdurup çok soran oldu bunun rengi farklımı diye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Çok güzel olmuş.

Kaç saat sürdü tüm işlemler?

serkan sizdeki fiestayla ayni renk degil mi? Senin o fiestayi bu hale getirmen icin 40 gun 40 gece lazim 🙄🏃🏃🏃

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Aytekin
9 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Çok güzel olmuş.

Kaç saat sürdü tüm işlemler?

Serkan abi Toplamda 2 günümü aldı Aracımda fazla çizik olmadığı için çok uğraşmadım. Bir gün yapılan işlemler bir günde garajda kürleşmesini beklemek oldu.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
13 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

serkan sizdeki fiestayla ayni renk degil mi? Senin o fiestayi bu hale getirmen icin 40 gun 40 gece lazim 🙄🏃🏃🏃

O renk bu renk mi :biggrin:

Ben diyorum ki fordda bu renk varmiymis. Bendeki renk, ama o renk bu renk değil :unsure2:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Seramik ayrı bir derinlik katıyor renge.
Çok hoşuma gidiyor aslında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Aytekin
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Seramik ayrı bir derinlik katıyor renge.
Çok hoşuma gidiyor aslında

Abi hemde araç kolay yıkanıyor kolay kolay çamur tutmuyor sitede otoparkında aynı şekilde yağmurda kalan araçlara bakıyorum benim aracıma bakıyorum hala parlak ve kuş pisliği v.b zarar verici maddeler yüzeye tutunamıyor. Ama en can alıcısı parlaklık parlaklık diye bilirim 😁

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

seramik bir nevi verniği kalınlaştırmak gibi gözüküyor, üstünü cam kaplamak gibi sanki,   ben nasiol kullanmıştım, çok hızlı oluyor kafana göre azar azar uygulayabilirsin, ille aynı gün bitecek diye birşey yok, birgün kapının birini bir gün sadec tavanı yap geç mesela, sonuçta seramik olayı çok iyi iş çıkarıyor....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...