Selim Bilgin

Alfa Giulietta - Alt Şase ve Travers Gergileri

Recommended Posts

Selim Bilgin

Alfa forumunda bir arkadaş üretmiş, Mito'lara takmışlardı, Giulietta için de yapmışlar.

Daha önce kullanan oldu mu? Ne dersiniz? İşlevsle olur mu? Alsam mı?

vP1OjO.jpg

DDNQ71.jpg

6N3aNP.jpg

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ahmet Gül

Abi bu zınbırtının takılı olduğu Mito’nun viraj videosu vardı diye hatırlıyorum. Çok dehşetti. Yalnız ben gereksiz gördüm. Giu ile 180 ile viraja girdim en ufak bir esneme, lastik sesi, yatma emaresi bile gözlemlemedim. Bunun işe yarayacağı viraj için ilk önce 1.8 TBI sahibi olmak gerekir 😂

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selim Bilgin
4 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Abi bu zınbırtının takılı olduğu Mito’nun viraj videosu vardı diye hatırlıyorum. Çok dehşetti. Yalnız ben gereksiz gördüm. Giu ile 180 ile viraja girdim en ufak bir esneme, lastik sesi, yatma emaresi bile gözlemlemedim. Bunun işe yarayacağı viraj için ilk önce 1.8 TBI sahibi olmak gerekir 😂

Kaşıntı işte. :)

Mito'nun linki var mı?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ahmet Gül

Sanki ilk yaptıklarında izlemiştim diye hatırlıyorum. Emin de olamadım. Rastlarsam atarım.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
A. Yıldırım Yıldız

Vaktinde 156da kullanmistim. Giu yeterince kullanmadigim icin bilemeyecegim. Lakin 156 ozelinde dusuncem, bilstein, koni, vb saglam suspansiyon ekipmanlari cok isabetli eklemeler. Bunlar tek basina fiyat/fayda anlaminda oyle beklenen duzeyde farklar olusturmamisti. Giu icin tahminimde bu yonde. Lakin yinede alirdim. Ilerde firsat buldukca bilsstein amortisor yay ikilisini ekleme planinida hesaba katarak. Tabii keyfi kullanim amacli kullandigim arac icin gecerli bu. Aile aracimda hele alfaysa bu, (ki kisa sureli tecrubede olsa gordugum giu daha sert karakterli) pek tercih edesim gelmezdi sanirim. Ama kafa bu ne zaman nereye eser pek belli olmuyor. :-) Bunu sizin netlestirmeniz lazim.

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

faydası kesin olur. bunlarda amortisör kulesi kapalı mı?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selim Bilgin
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

faydası kesin olur. bunlarda amortisör kulesi kapalı mı?

Gerginin takılacağı yer hazır abi kulelerde.

Üst kule gergisi düşündüm de, bir yandan darbe alınca öteki taraf da kayar dediler, İstanbul'da biraz riskli mi acaba?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
58 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

bir yandan darbe alınca öteki taraf da kayar dediler,

su içerken de boğulabilirsin :f1: gergisiz gergin oluyorum...

• Beğen 1
  • Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ahmet Gül

Abi sen daha iyi bilirsin de benim harcayacak param olsa 18 lik gun metal 8c jant, çift egzoz difizör, QV direksiyon vb aksesuarlar için kullanırdım hakkımı. Giu zaten esnemiyor ki kule gergisi kimi tutacak 😀

Mesajı paylaş

Mesajın linki