İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Kalorifer Musluğu Sorularım

Cemal İhsan Erden

Recommended Posts

Cemal İhsan Erden

Selam abilerim. iki sorum olcak sizlere

Resimde gordugunuz kalorifer muslugunu tamir ettim

1 : kalorifer musluguna yarim kontak acikken iceriden bir dugmeyle akim cekip ac kapa yapabilirmiyim ? Cunku konsoldaki kartin calisip calismadigini bilmiyorum , on /off swic ile yapablirmiyim?

2: diger resimde gordugunuz manuel olarak eger pompayi yapamazsam vana takmayi dusunuyorum ,cizdigim sema dogrumu ?

Yardimci olursaniz sevinirim5cc93217a97ced32ea599031299b57c2.jpg08e5276b6ce2961eeff5a689a2e69b94.jpg

Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
[mention=84069]Cemal İhsan Erden[/mention] sanırım 2000 model Fiesta için soruyorsunuz doğru mu?
Ben ilk bakışta ev kaloriferi anladım [emoji3]
Evet hocam
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bilmediğimden soruyorum.Musluğun yenisi yokmu?Tamir ettiniz.Peki basınca dayanacakmı?Eğer dayanmazda su kaçırırsa motora bir zararı olmazmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Neyi kapatıp neyi ne zaman açıp neyi nereye bağladığını bilmiyorum.
Yerine takmadan elektrik tesisatını bağlayamıyor musunuz. Bu sayede ne zaman nasıl cevap verdiğini görürsünüz.

Neyini tamir ettiniz, sorunu neydi ?

Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
Bilmediğimden soruyorum.Musluğun yenisi yokmu?Tamir ettiniz.Peki basınca dayanacakmı?Eğer dayanmazda su kaçırırsa motora bir zararı olmazmı?
Yenisi biraz pahali ,muslugun ici pasliydi ve bi ucu kirikti . Icini temizleyip kirik olan yerede boru yaptim , boru saglam oldu die dusunuyorum
Neyi kapatıp neyi ne zaman açıp neyi nereye bağladığını bilmiyorum.
Yerine takmadan elektrik tesisatını bağlayamıyor musunuz. Bu sayede ne zaman nasıl cevap verdiğini görürsünüz.

Neyini tamir ettiniz, sorunu neydi ?

Fotografta yazdim abi 1 ile 2 nci musluk acik 3 kapliyken orjinal musluktaki sicak devir gibi olcak , 1,2 kapali 3 acik oldugundada soguk sistem calisacak iceri su girmeden donecek . Muslugun icindeki pompasi pasli ve kirliydi takili kaliyodu onu temizledim kirik olan ucunada demir boru ilavesi yaptim .
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
Fotografta yazdim abi 1 ile 2 nci musluk acik 3 kapliyken orjinal musluktaki sicak devir gibi olcak , 1,2 kapali 3 acik oldugundada soguk sistem calisacak iceri su girmeden donecek . Muslugun icindeki pompasi pasli ve kirliydi takili kaliyodu onu temizledim kirik olan ucunada demir boru ilavesi yaptim .
Dun soktugumde elektrik baglantisi zaten cikartilmisti , evde 12 v la deneyip anladim. Yani kontrol karti calisiyormu elktrik geliyormu bilmiyorum egerki kart calismaz ise orjinal musluga ayri bir kablo cekip dugme yapsam ac kapa yapsam ,birileri yazmis olede yapan var sadece riskini merak ediyorum varmi die.. cizdigim sema da su vanalariyla yapcagim 2 . Yontem orjinali olmazsa bunu uygulucam
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden

https://youtu.be/GkMDBjjXr

Musluga giden kabloya led bagladm kontrol ettim kontrol kartinda sorun gozukmuyor , sizce yeni musluk almalimiyim baska bir sorun olma ihtimali varmi ? Video yukledim

https://youtu.be/GkMDBjjXr

Musluga giden kabloya led bagladm kontrol ettim kontrol kartinda sorun gozukmuyor , sizce yeni musluk almalimiyim baska bir sorun olma ihtimali varmi ? Video yukledim

Pardon link bu
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Motor suyu geçiyor icinden. Boru su kacirirsa motor susuz kalir. Bence yenisini alin. Youtube kalorifer muslugu kontrol yontemi bir uyemiz tarafindan cok guzel aciklanmisti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...