İçeriğe Yönlendir

Turkcell %60 Zam ile Enflasyon Hikayesi

Ramazan Başkan

Recommended Posts

Ramazan Başkan

Turkcell i uzun yıllardır kullanırım ve bazı yaptığı kampanyaları desteklemişimdir. Gecenlerde enflasyonla mücadele ediyor goründüler bende olumlu gormüştüm (interneti ikiye katlayarak) ancak 1 hafta sonra aradılar 55 tl ye yararlandığım paketin 80 tl olduğu soylediler 

Enflasyonla mücadele bu olsa gerek helal olsun

Diğer kampanyalardada yüksek zamlar mevcut benim için gercekten hayal kırıklığı oldu

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu nedir ki? Yazın Turkcell paketimiz yenilendi, geçen seneye göre %40 zam yapmışlardı.

Tepki koyduk, Vodafone'a geçtik. 3 ay boyunca işkence çektirdiler bize. Koşa koşa Turkcell'e geri döndük.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

2 ay 26tlye yenilediğ. Paket interneti azalarak35 olmuş.başka hatta geceveğim diğer ay.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Benimde cihaz kampanya var terk edemedim

2 tane ailemizin kullandığı hat var dı 2 sini iptal ettik

Benim canımı sıkan milletin yanında gorüküp bu zammı yapmaları

Enflasyonla mücade etmeslelerdi acaba ne kadar zam yaparlardı

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

aveadayım son 2 senedir mobil imza ile beraber 35 tl ödüyorum 5 gb internet 750 dk olması lazım hayatta ikisini de bitiremiyorum. ancak ses kalitesinden muzdaripim. sesin bitrate kalitesi düşük gibi sanki 1 mbit internetle konuşma yapıyormuşum gibi oluyor bazen karşı tarafın sesi duyulmuyor vs. Bu şikayetlerim turkcell'deyken de vardı. Hepsini aynı olduğuna kanaat edip turk telekomdayım mutluyum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)

Bir yıl türktelekom, bir yıl türkcell kullanıyorum. Numara taşıması yaptığım için her iki kuruluştanda ciddi indirimli fiyat alıyorum. Geçen sene 1gb 1000 sms ve 1000 dk tarife için türkcell ‘e 35₺, bu sene türktelekom ‘a 19₺ ödüyorum. Türkcell elbette daha kaliteli ama bu kalite aradaki 17₺ fark kadar değil. 

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bende bu operatörlerin yeni gelen müşteriye, eski müşteriye göre aynı tarifeyi yarı fiyatına vermesine hasta oluyorum, kuduruyorum. Yıllarca aynı operatörü kullanırsın yeni gelen senin odediginin yarısını öder. Turkcelli 5 yıl kadar önce bıraktım. Sanırım 98 yılında kullanmaya basladim. Şimdi Telekom EGM kullaniyorum. 15 GB internet, her yöne 1000, grup içi bilmem kaç bin dakika 42 lira. 1000 de mesaj var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vodafone Red10 paketi
2000 dakika avea ve turkcell. Diğerleri sınırsız. 10 gb internet. Sms i boşver
46 lira ödüyorum.
Turkcell evet iyi belki ama bana kaç liraya verirdi bu paketi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Turkcell de müşteri sadakati paketleri var salla kazan Fizy dergilik vs gibi onlarla farkları fazlasıyla kapatıyor.

Ayrıca Turkcell in ucuz olmak gibi bir kaygısı yok. Hiç biz zamanda ucuz olmayı düşünen bir yapısı yok.

Birde olayın rekabet kısmı var. Turkcell istese de ucuz olamaz. Rekabet kurulu kararları sebebiyle diğer operatörlerden ucuz olmayı bırak aynı bile yapsa başka operatörde müşteri kalmaz. Dolayısıyla operatör aralarında devletin belirlediği belli rekabet kurallarına uymak zorunda.

Bu sebeple ucuz değil, olmasını da açıkçası beklemeyin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
42 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Vodafone Red10 paketi
46 lira ödüyorum.

bende aynısından 3 adet var 50 TL ödüyorum ve 1000 dk. Sen niye torpillisin? :)

bir de o dakikalar ile 23 ülkeyi araya biliyorsun haberin var değil mi?

Zaten sırf bundan sebep eşim ve anneme de aynısından aldım.

https://www.vodafone.com.tr/Red/yurtdisini-arama.php

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yıllardır Türk Telekom kullanıp geçen ay Türkcell’e geçmiş biri olarak hizmet kalitesi türkcelin üstüne yok. Türk Telekom ile 3-4 mbit hızı görürken şimdi sonuç aşağıda
9b1284eaf21cd4b11a7156dae1abdb8d.png

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bir yıl türktelekom, bir yıl türkcell kullanıyorum. Numara taşıması yaptığım için her iki kuruluştanda ciddi indirimli fiyat alıyorum. Geçen sene 1gb 1000 sms ve 1000 dk tarife için türkcell ‘e 35₺, bu sene türktelekom ‘a 19₺ ödüyorum. Türkcell elbette daha kaliteli ama bu kalite aradaki 17₺ fark kadar değil. 
Valla o farktan fazlasini bile hakediyor. Esim Turkcell kontrat yenileme tuzlu geldi Vodafone ye gectik. 1 hafta sabredebildik. 5. katta ne internet ne telefon cekiyor. 4.5 g nin cekmedigi yerde 4.5 g veriyor ya kullanamadigin icin bitiremiyorsun. Cayma bedelini goze aldik geri Turkcell e gecis yaptik.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Turkcell denen marka kapımın eşiğinden giremez... ! 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

18 yıldır Turkcell’liyim. Başka operatör kullanmadım. Pahalı evet ama memnunum. Evde de Superonline Superbox kullanıyorum. İnternetten de memnunum. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Eşimin hattı vodafone..4,5 G çekmiyor. Bayiye gidiyoruz, kapıdan girince çekmeye başlıyor.(Evet çok saçma ama böyle ) Bu arada 18 yıldır Turkcelliyim.Fiyat politikası baz

an kızdırsada memnunum..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

2000-2001 yilindan beri (ilk 2 yil telsim) 

telefon kullanan biriyim. hep faturali hat kullandim. Turkcell kaliteli ama pahali. tt da ayni pakete sahip ozellikleri yari fiyatina kullaniyorum. 2 hattim var bazen birine oyle kampanyalara dahil ediyorlarki diger ayni ozellikteki  hatla yari yariya geliyor,sordugumda o hatta ozel demekten baska bir yanit alamiyorum😊ha bazen cildirtiyor ama ucuz etin yahnisi bu kadar olur deyip gecistiriyorum..

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Hepsi aynı Türkcell biraz daha düzgün ve kurumsal o kadar, en rezili de Telekom.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Turkcelinin kalitesine katılıyorum ancak derdim o değil reklamlar yapıp enflasyonla mücadele ediyoruz denilip üstüne %60 zam yapması sıkıntı. 

Bazı fırsatcılar kervanına turkcellde katıldı.bunuda biz milletin arkasındayız diyerek yapmaları zoruma gidiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Vodafone Red10 paketi
46 lira ödüyorum.

100 tl nin üstünde 

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
7 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Turkcell de müşteri sadakati paketleri var salla kazan Fizy dergilik vs gibi onlarla farkları fazlasıyla kapatıyor.

Ayrıca Turkcell in ucuz olmak gibi bir kaygısı yok. Hiç biz zamanda ucuz olmayı düşünen bir yapısı yok.

Birde olayın rekabet kısmı var. Turkcell istese de ucuz olamaz. Rekabet kurulu kararları sebebiyle diğer operatörlerden ucuz olmayı bırak aynı bile yapsa başka operatörde müşteri kalmaz. Dolayısıyla operatör aralarında devletin belirlediği belli rekabet kurallarına uymak zorunda.

Bu sebeple ucuz değil, olmasını da açıkçası beklemeyin.

Ustat bende uzun yıllardır Turkcell kullanıyorum kalitesinden memnunum ayrıca belli bir oranda diğer firmalara verilen ücretten fazlasını vermeye razıyım veriyordumda ancak %60 zam bence fazla illaki zam olurda bukadarı cok bence

Birde rekabet olayından bahsetmişsin  peki turkcel zam yapıp kurallarına gore oynuyorsa diğerleri niye indirim yaparak kurallarına gore oynamıyo 

Bu rekebet illaki %60 zamla turkcelin zam yapması ile mi oluyor diğerleri %10 indirim yapsalardı rekebet olmazmıydı.rekebet kurulu kararları Turkcele sen zam yapmı diyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bulunduğumuz yerde TT şebekesiyle ciddi konuşma sorunları yaşamamız nedeniyle VF’a geçtik. Konuşma kalitesi açısından genelde memnunum. Internet’i pek başarılı değil malesef, idare ediyor. 2 GB, 500 dak, 100 sms : 18 TL. Yetmezse 10 TL ödeyerek aynı dakika veya GB’ı tarife süresi sonuna kadar doldurabiliyosun.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Yaklaşık 20 senedir Turkcell kullanıyordum, gecen ay TT ye geçtim, yeter bu kadar öptükleri. Şimdi aynı internete yarı yarıya ödüyorum.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Tüm operatörleri kullanan biri olarak. TT kadar kötü operatör yok. Ses kalitesi bile çok kötü. Arkadaşımı arıyorum konuşurken ne dediğini bile anlamıyorum boğuk şekilde. Geliyor. İnterneti çekmiyor. Türkcell den şaşmam aga bu saatten sonra.
Her yöne 1000 dakika sınırsız mesaj ve 7gb internet 45 tl ödüyorum Turkcell’e.
Alo alo diye bağırana kadar 10-15 tl fazla olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
3 saat önce, Ramazan Başkan yazdı:

Ustat bende uzun yıllardır Turkcell kullanıyorum kalitesinden memnunum ayrıca belli bir oranda diğer firmalara verilen ücretten fazlasını vermeye razıyım veriyordumda ancak %60 zam bence fazla illaki zam olurda bukadarı cok bence

Birde rekabet olayından bahsetmişsin  peki turkcel zam yapıp kurallarına gore oynuyorsa diğerleri niye indirim yaparak kurallarına gore oynamıyo 

Bu rekebet illaki %60 zamla turkcelin zam yapması ile mi oluyor diğerleri %10 indirim yapsalardı rekebet olmazmıydı.rekebet kurulu kararları Turkcele sen zam yapmı diyor.

Ramazan Bey,

Son zamanlarda ki ekonomik durumlar ortada, Turkcell in ve diğer operatörlerin çok büyük zararı var. 

Hem hattin üzerine alınan cihazlarda 6 Taksit sınırlaması, hem sürekli telefon üreticilerinin zam yapması. Buna ek olarak Turkcell'in alt yapı yatırımları ile diğer firmaları kiyaslarsaniz makasın açılması normal.

Bilgi açısından,

Ben henüz 3 aydır Turkcell kullanıyorum, çağrı merkezi ve bayisinde çalıştığım halde nefret ederdim ama Turkcell'in rakiplerine göre ciddi yatırımları var. Buda maalesef zam gibi diğer adıyla güncelleme gibi bizlere dönüyor.

Bu arada kullanım olarak bahsedeyim, şarj sürem uzadı, internet kullanımım arttı ve şuan bu söylediklerimi BİMcell den sadece 2 TL fazla vererek yapıyorum.  Türkcell sadakat programlarına(bip, Fizy, dergilik, salla kazan, TV+ gibi) katılım yaparak kazandığınız hediyelerle tarifenizi daha ucuza getirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
3 saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Tüm operatörleri kullanan biri olarak. TT kadar kötü operatör yok. Ses kalitesi bile çok kötü. Arkadaşımı arıyorum konuşurken ne dediğini bile anlamıyorum boğuk şekilde. Geliyor. İnterneti çekmiyor. Türkcell den şaşmam aga bu saatten sonra.
Her yöne 1000 dakika sınırsız mesaj ve 7gb internet 45 tl ödüyorum Turkcell’e.
Alo alo diye bağırana kadar 10-15 tl fazla olsun.

Benimde itirazım şuna şuan 45 tl olan hattınız süreniz bitince tahminim 100 tl ye kullanacaksınız( şuan 80 tl) oldu ben bu zammın fazla olduğu düşencesindeydim .

Kesinlikle kaliteli buna da katılıyorum

3 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Ramazan Bey,

Son zamanlarda ki ekonomik durumlar ortada, Turkcell in ve diğer operatörlerin çok büyük zararı var. 

Hem hattin üzerine alınan cihazlarda 6 Taksit sınırlaması, hem sürekli telefon üreticilerinin zam yapması. Buna ek olarak Turkcell'in alt yapı yatırımları ile diğer firmaları kiyaslarsaniz makasın açılması normal.

Bilgi açısından,

Ben henüz 3 aydır Turkcell kullanıyorum, çağrı merkezi ve bayisinde çalıştığım halde nefret ederdim ama Turkcell'in rakiplerine göre ciddi yatırımları var. Buda maalesef zam gibi diğer adıyla güncelleme gibi bizlere dönüyor.

Bu arada kullanım olarak bahsedeyim, şarj sürem uzadı, internet kullanımım arttı ve şuan bu söylediklerimi BİMcell den sadece 2 TL fazla vererek yapıyorum.  Türkcell sadakat programlarına(bip, Fizy, dergilik, salla kazan, TV+ gibi) katılım yaparak kazandığınız hediyelerle tarifenizi daha ucuza getirebilirsinizs

Size katılıyorum bukadar veryansın etmemin sebebi şuan 5 hat sahibi olarak aile bireyleri olarak şuna baktım aylık 700 tl üzerinde fatura odemen var  bu zamlar bana dokunuyor onun sitemindeyim;-) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...