İçeriğe Yönlendir

Araç Aynaları ve Kapı Kollarını Boyamalımıyım

Ahmet Özyer

Recommended Posts

Ahmet Özyer

Arkadaşlar, Merhaba,

c elysee attraction 2016 aracım var, bu aracın boş modelinde ayna ve kapı kollarını siyah yapmışlar, orta sınıfı ve fulunda ise aracın renginde beyaz, şimdi benim sormak istediğim, bende bu ayna ve kapı kollarını aracın rengine boyatsam mı, yada alemunyum folyamı kaplatsam, yada böylemi kalsa , çok kararsız kaldım, benim şahsi fikrim aracın renginde beyaza boyatmak, servis 300 tl ücret istedi, sizin fikirlerinizi almak istedim. 

Teşekkürler.

7eaba4ed-d754-4c04-a574-bdd5781b8124_ima

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 dakika önce, Ahmet Özyer yazdı:

servis 300 tl ücret istedi,

bedava hemen boyatın. araçtan sökerek boyanacak değil mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer
8 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

bedava hemen boyatın. araçtan sökerek boyanacak değil mi?

orasını sormadım, araçtan sökülüp boyanması daha kötü değilmi,sök tak orası burası oynayacak,esneyecek vs.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Piyasada çokça c-elysee var. Ben olsam çıkma arardım. İllaki denk gelir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer
16 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Piyasada çokça c-elysee var. Ben olsam çıkma arardım. İllaki denk gelir. 

çıkma derken,aracın aynı renginin çıkmasını nasıl bulacağız,birde sıfır gibi olacak, beyazda olsa renk kodları farklılık göstermezmi?

Diğer katılan arkadaşlara teşekkürler, benim kararsız kalma nedenim birazda servisin verdiği cevap aslında, orjinalindeki gibi olmaz dedi, daha sonra soyulma kopma vs olabilir, buna garanti veremeyiz dedi,orjinal fabrikada boyanma farklı oluyormuş, ayrıca crom kapla kollarda güzelde aynalarda güzel durmaz gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bikere sök takla gevşeme yalama oynama falan olmaz, rahat olun....

kollarda soyulmada olmaz, adam gibi boyanırsa tabiii, kollar zımpara olacak, plastik astar atılacak ve en az 24 saat bekleyecek, sonra zımpara ve tekrar astar, 24 saat bekle tekrar zımpara ve boyaya hazır, bu şekilde yapılırsa fabrikasyondan sağlam olur haberiniz ola :)

boyacı uğraşmaz ise sök kolları astar işini kendin yap, boyayı boyacı atsın taş gibi olsun :)

servise bakma, ne garantisi, normal garanti zor işliyor bunun garantisi zaten işlemez, işlerine gelmeyince atma olur vs. derler, adam gibi boyasınlar bakalım atıyormu, servis işte ne olacak, önce normal boya işinde ton tuttursunlar sonra görelim onları.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer
1 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

bikere sök takla gevşeme yalama oynama falan olmaz, rahat olun....

kollarda soyulmada olmaz, adam gibi boyanırsa tabiii, kollar zımpara olacak, plastik astar atılacak ve en az 24 saat bekleyecek, sonra zımpara ve tekrar astar, 24 saat bekle tekrar zımpara ve boyaya hazır, bu şekilde yapılırsa fabrikasyondan sağlam olur haberiniz ola :)

boyacı uğralmaz ise sök kolları astar işini kendin yap, boyayı boyacı atsın taş gibi olsun :)

Üstat çok güzel dedin de, ne  onunla o şekilde uğraşıp işini adam gibi yapacak ustayı bulmak kolay,nede bizde kapı kollarını sökecek cesaret bulmak :) 

Ama dediğinizi boyamaya karar verirsem ustaya söyleyeceğim .

Şuan karar aşamasındayım :)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

ayrıca crom kaplama kollarda güzelde aynalarda güzel durmaz gibi geliyor bana.

Aynalarda piano black olacak kollarda krom...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Ahmet Özyer yazdı:

orasını sormadım, araçtan sökülüp boyanması daha kötü değilmi,sök tak orası burası oynayacak,esneyecek vs.

aynalar arabayla birlikte doğmadı ki, sonradan takılıyor onlar. kapı kolu da öyle. kolu sökekren esneyecek bir parça da yok, sökülmeden boyananlar zaten anlaşılır, onlar da pert muamelesi görür.

Bir saat önce, Ahmet Özyer yazdı:

orjinalindeki gibi olmaz dedi, daha sonra soyulma kopma vs olabilir, buna garanti veremeyiz dedi,orjinal fabrikada boyanma farklı oluyormuş,

fabrikalarda kaşifler yoktur, sonradan boyanan da orjinalinden bile sağlam olur hatta. 300 TL ye olmaz ama, o kısımda servis demiş ki: boyarız ama üstten fıslarız, sonra da atar.

o servise boyatmayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Siyah daha güzel değil mi? Hem sürterseniz sağa sola boya atacak her halukarda. Böyle biraz parlatınca siyah çizik görünmez olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
(düzenlendi)

Krom ayna kapağı ve krom kapı kolları güzel olurdu. İkisi 200-250 TL civarı tutar. Yada ayna beyaz kaplanabilir. Fakat kapı kolları  krom olursa çok güzel durur.

Örnek; https://urun.n11.com/ayna-kapagi/peugeot-301-2012-sonrasi-krom-ayna-kapagi-2-parca-paslanmaz-celk-P217407008?gclid=CjwKCAjwx7DeBRBJEiwA9MeX_GyhVqlVUW5OYMur9ZvKF-IJemyuWJCLsOHWspdz29eYguaXz0SrKhoC7PEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

tarihinde Bülent Tarakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
3 saat önce, Ahmet Özyer yazdı:

çıkma derken,aracın aynı renginin çıkmasını nasıl bulacağız,birde sıfır gibi olacak, beyazda olsa renk kodları farklılık göstermezmi?

Emin olmamakla birlikte, c-elysee nin beyazı standarttır diye düşünüyorum. Sonuçta uygun fiyatlı seri üretim araç. Farklı beyaz kullanılacağını zannetmem. 300 liraya serviste boyatınca ilk tazyikli yıkamada soyulur bence. Dışarıda vakti olan bir boyacı bulmak gerek. Zira ince işçilik isteyen bir iş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

300 e olmaz bu iş.
Var bi gariplik.

Ha soruya cevap ise. Ben boyatırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer

olmaz derken,yukarda arkadaşların da dediği gibi üstten baştan sağma iş yapacak o zaman,zaten garanti veremem diye söylüyor,samsun okşan oto , kaporta baş ustası sanırım,direk ona yönlendirdiler, fiyatıda o verdi, garanti vermem diyende oydu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sökülecek. Astar atılacak. Boyanacak takılacak.
Doğru olması için böyle olmalı.
Bu da 300 e olmaz. 300 az.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer

Samsunda  bu boyama işini hakkıyla garantili yapacak bir usta tavsiye edecek arkadaş varmıdır, dediğiniz şekilde bu işin hakkıyla yapan biri olmadan boyaya vermeyeceğim. Alemunyum kapı kolarında güzel durur ama aynalarda istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Dusunmem bile 300 e. Derhal boyatirim.

bende öyle diyorum ama ,servis hem bunu söylüyor, hem garanti veremem diyor, beni düşündüren o, adamın dediği laf aynen bu, "iki ay sonra atma çıkma vs olursa serviste yaptırdım garantilidir demeyin"

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Uzatılmış garantim vardı aracımda. Ön teker bilya ve porya %25 muafiyet ile değişti garantiden. 10 gün sonra yine aynı taraftan ses gelmeye başlayınca geri gittim. Garantinin garantisi olmaz siz karşılayacaksınız dediler. Sanayide bile parcaya işçiliğe en az 6 ay garanti veriyorlar, yetkili servis olarak bu sözü söylemeye utanmıyor musunuz? Ben şimdi aracımı burada bırakıyorum, yarım saat sonra bana olumlu dönüş yaptınız yaptınız; eğer yapmazsanız ortalığı karıştırırım, pişman ederim ama iş işten geçer dedim. Yarım saat sonra aracı onarıma aldık, ikame araç vereceğiz gelip teslim alın dediler [emoji3]

Varsayalım sizin aracınız kaza yaptı ve ayna kırıldı. Yetkili serviste kaskodan yenisini taktirip boyattiniz. 2 ay sonra boya dökülürse tekrar boyamayacaklar mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...