İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Fan Çalışması

Rıdvan Can

Recommended Posts

Rıdvan Can

arkadaşlar iyi günler. daha önce eşim yaşamış ben de şimdi yaşadım. arabayı normal bir hızda zorlamadan düz yolda kullanıyordum. telefon görüşmesi için sağa çekip arabayı rölantiye aldığımda devir gösterge çubuğunun sabit kalmadığını bariz şekilde aşağı yukarı yaptığını ve arabanın silkelendiğini hissettim. aşağı indiğimde ise arabanın fanı çılgın gibi çalışıyordu. yağ su daha yeni değiştirdim sayılır. hararet için bir uyarı da gelmedi. var mı daha önce yaşayan fikri tavsiyesi olan?

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
(düzenlendi)

Malum dert onu yaptığında yüksek devirde arabayı 15 dk sürmek gerekiyor kurum temizliyor ara ara bunu yapar

Dpf demizliği deniyordu sanırım

tarihinde Ramazan Başkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Can
2 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

Malum dert onu yaptığında yüksek devirde arabayı 15 dk sürmek gerekiyor kurum temizliyor ara ara bunu yapar

Dpf demizliği deniyordu sanırım

sadece silkelenme olsa yüksek devir yapardım açılsın diye ama bir de fan çalışınca açıkçası yüksek devir yapmaya cesaret edemedim.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Can

bir de öncesinde yaşadığım bir ses sıkıntısı vardı. acaba birbiri ile bağlantılı mıdır? motor sesinin yanından gelen gırık gırık sesi canımı sıkmıyor değil. yaşadığım yerde güvenebileceğim usta bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dpf için yetkili servise gidin, zaten . Manuel rejenerasyon yaptırın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
29 dakika önce, Metin Taşcı yazdı:

Her bin kmde yetkili servise mi gidelim cağlar abi?

1000 km de bir tıknamaz o kadar.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Yeni kasalarda çift fan var diye biliyorum. Eski aracım yeni kasaydı.
Klimayı açtığımda önce düşük seste bir fan çalışırdı, sıcakta biraz yol aldığımda yüksek seste fan sesi çıkardı.
Güncel aracımda(2007 1.4 tdci Fiesta) ne yaparsam yapayım düşük seste tek bir fan sesi mevcut.
İlk aldığım zamanlarda aracı biraz sıkıştırdım, kısa süre sonra durduğumda fan açtı ve kıllandım.
Servise gittim, triger, v kayışı, devir daim, rulmanlar, motor suyu sistem temizliği, enjektör temizliği, o ring ve pul değişimi yapıldı, bir daha sıkıştırdığımda fan açmadı aracım.
Tabi bende dpf yok.

bir de öncesinde yaşadığım bir ses sıkıntısı vardı. acaba birbiri ile bağlantılı mıdır? motor sesinin yanından gelen gırık gırık sesi canımı sıkmıyor değil. yaşadığım yerde güvenebileceğim usta bulamıyorum.

Rıdvan bey, bu sese benzer ses vardı aracımda. Kayışlar, rulmanlar ve devirdaim pompası değişiminden sonra geçti.
Sente ve gerginliğini ayarlamayı iyi bilen bir usta gerekiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sercise giderseniz dpf sivili tip mi onu da ogrenin. Doldurmak gerekiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...