İçeriğe Yönlendir

Focus III - Silecek Ölçüsü Nedir

Alptuğ Özcan

Recommended Posts

Alptuğ Özcan

Herkese merhaba. 

Aracımın sileceklerini degistirmek istiyorum. Aşağıdaki linkte yer alan ürünlerden hangisi araç icin uyumlu çözemedim. Aracım 2013 model sedan Focus (mk3). Aracın sileceklerini ölçtüm 73cm çıktı. Fakat aşağıdaki linkteki ürünlerin biri 725mm diğeri 750mm. İkisi ayni anda nasıl uyumlu olabiliyor. 750mm olan açılıp kapanırken birbirine sürtmüyor mu ? 

Cevaplar icin şimdiden teşekkürler 

https://www.sileceksepeti.com/Focus-2012-2017,LA_571-2.html

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Orjinal sileceklerin boyu birbirine eşit ve her ikisi de 72.5 cm’dir. Çalışma açısı gereği birbirine değmesi imkansız kapanınca birbirine paralel duruyor. Bir orjinal uyumlu bir de aparatla orjinal hale gelebilen üretim vardır. 75’lik olan aparatla birlikte toplam uzunluktur. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
2 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Orjinal sileceklerin boyu birbirine eşit ve her ikisi de 72.5 cm’dir. Çalışma açısı gereği birbirine değmesi imkansız kapanınca birbirine paralel duruyor. Bir orjinal uyumlu bir de aparatla orjinal hale gelebilen üretim vardır. 75’lik olan aparatla birlikte toplam uzunluktur. 

O zaman benim alacağım ebat 725 olan. Aparatlı olan beni ilgilendirmiyor😬

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bu arada ters kapatsak bile araç kendisi düzeltiyor. Şoför tarafı üstte kalıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Standarttan daha uzun olanı  cama tam oturmaz. Kenarı havada kalan kısım dalga bırakır. Standarttan  daha kısa  olan daha az alan siler ama tam basacagından dolayı uzundan daha mantıklı bence.  Standart bulamazsanız az kisasini tercih edebilirsiniz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
1 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bu arada ters kapatsak bile araç kendisi düzeltiyor. Şoför tarafı üstte kalıyor. 

Bu ilginç ve güzel bir detaymış 👍

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
10 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

konuyla alakali degil ama merak ettigim biseyi sormak istiyorum. focus ve mondeo'larda silecek asagi indiginde (kapali oldugu konumdan) bir karis civari yukarda kaliyor, bi kac saniye sonra asagi iniyor. sadece ford serilerinde gordugum bi detaydi bu. acaba ozel bi sebebi var mi?

Sürekli çalısmaya veya yeniden çalıştırılmaya heran hazır olarak bekliyor bence yukarıda kaldığı konumda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
2 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Standarttan daha uzun olanı  cama tam oturmaz. Kenarı havada kalan kısım dalga bırakır. Standarttan  daha kısa  olan daha az alan siler ama tam basacagından dolayı uzundan daha mantıklı bence.  Standart bulamazsanız az kisasini tercih edebilirsiniz.

ben takabileceğim en küçük sileceği takıyorum artık. daha iyi basıyor cama.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Sürekli çalısmaya veya yeniden çalıştırılmaya heran hazır olarak bekliyor bence yukarıda kaldığı konumda. 

Passatlarda da var o özellik.
Bir faydası da şu, sileceğin ömrünü uzatıyor o şekilde.
Çünkü tek bir tarafına yük bindirmiyor, cama yapışmasını önlüyor sileceğin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bu sileceği kullanan, kullanıp da memnun kalan veya kalmayan var mı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
13 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Herkese merhaba. 

Aracımın sileceklerini degistirmek istiyorum. Aşağıdaki linkte yer alan ürünlerden hangisi araç icin uyumlu çözemedim. Aracım 2013 model sedan Focus (mk3). Aracın sileceklerini ölçtüm 73cm çıktı. Fakat aşağıdaki linkteki ürünlerin biri 725mm diğeri 750mm. İkisi ayni anda nasıl uyumlu olabiliyor. 750mm olan açılıp kapanırken birbirine sürtmüyor mu ? 

Cevaplar icin şimdiden teşekkürler 

https://www.sileceksepeti.com/Focus-2012-2017,LA_571-2.html

Ben bu kataloğa güveniyorum https://www.valeoservice.co.uk/en-uk/techassist/search/car

730/730 görünüyor. 725 alın, ya da valeo bulmaya çalışın.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bosch Aero Twin çok çok kısa sürede özelliklerini kaybediyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
32 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Bosch Aero Twin çok çok kısa sürede özelliklerini kaybediyor.

Ben de aynı fikirdeyim. 2 senede benimkiler özelliğini kaybetti gibi. İz bırakmaya başladı silerken. 2 sene kısa mı uzun mu bilemedim gerçi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Ben de aynı fikirdeyim. 2 senede benimkiler özelliğini kaybetti gibi. İz bırakmaya başladı silerken. 2 sene kısa mı uzun mu bilemedim gerçi :biggrin:

1 sene Harun. Ve ben keyfi değiştirmiştim. Şimdi ise Valeo alacağım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
7 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

1 sene Harun. Ve ben keyfi değiştirmiştim. Şimdi ise Valeo alacağım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben de valeo alayım madem :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Herkese merhaba. 

Aracımın sileceklerini degistirmek istiyorum. Aşağıdaki linkte yer alan ürünlerden hangisi araç icin uyumlu çözemedim. Aracım 2013 model sedan Focus (mk3).

Focus III bölümüne taşıyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
4 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Tekrar baktım. 04.12.2017 de alıp takmışım.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
27 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Tekrar baktım. 04.12.2017 de alıp takmışım.

Ben 2017 ocak'ta almışım. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Focus III bölümüne taşıyorum.. 

Teşekkür ederim Mehmet Abi.

2 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Ben bu kataloğa güveniyorum https://www.valeoservice.co.uk/en-uk/techassist/search/car

730/730 görünüyor. 725 alın, ya da valeo bulmaya çalışın.

Bir saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Bende ortama ayak uydurup Valeo araştırayım o zaman 😂

İsmi bu kadar geçtiğine göre kaliteli bir ürün 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Google'a Valeo silecek yazıyorum Bosch marka silecekler çıkartıyor karşıma. Biyerde hata yapıyorum sanırım.

Varsa link paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bir de bu sileceklerin sadece lastiği de değişiyormuş diye duydum. Bakayım sadece lastik bulabilirsem boşuna silecek almam. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bosch una bu kadar para vermeyin [emoji23]. 10 15 liraya silecek supurgesi alip lastigini sokuyorum arabanin orijinal silecek supurgesine takiyorum. Bosch markada 6 ayda eskiyor dandik markada. 6 ayda 100 lira verecegime 15 lira veririm default_wink.gif Gecenlerde moralim bozuldu gittim 6 liraya buldugum muz silecegin lastigini cikardim degistirdim. Canim sıkıldıkca supurge degistiriyorum [emoji16]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Kaliteli bir lastik bulunabilirse sadece lastik değişimi de yapılabilir.

Eski aracımda iskeletliydi sadece lastik değiştiriyordum 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Muz sileceklerin lastiği de bildiğimiz standart lastik. Değiştiriyorum ben.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...