İçeriğe Yönlendir

Garip Bir Durum. ( Tavan Vernik Atması)

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Hani bir gecede saçlarım ağardı derler ya.Onun gibi ..Sabah kalktım arabam böyle..Neye dertlendiyse bu kadar..

aYVM4z.jpg

9Nnq6k.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Eeee abi kolay mı K. Maraş'ın rampaları, zorlu yolları

Çok içerlediyse demek...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Tavanda boya var mıydı? Sanki verniğin altına su gitmiş ve donmuş gibi görünüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Resimden gördüğüm kadarı ile tavanın boyası çoktan bitmiş, okeye dönüyor. Tavan köşelerinde de beyazlaşmalar mevcut sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Araciniz 308 mi Metin bey halen? Benzer durum benim 308 de de oldu maalesef. Bir sabah kalktim ki şok! Kisim kisim aciliyor,boyatacagim yaza...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

zamanında cila yapılmaz ise vernikli boyalarda bunun olması oldukça yaygındır hele hele aracınız devamlı sokak da ise yani kapalı garajda değil ise bu gayet doğal. Aracınıza en az 3 ayda bir eliniz ile hızlı cilalardan yaparsanız bu tarz olaylarla karşılaşmazsınız .

sizin işinizi ancak boyacı çözecektir daha da kötü olmadan gidip yaptırın bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Aslında boyada çok fazla sıkıntı yoktu.O köşelerde ki beyazlar da toz.Fotoğrafta boya sorunu gibi görünüyor.Tavanda 1 lira kadar bir kelerme vardı.Tek bir yerdeydi ama şimdi kanser gibi yayılmış.Boyasız düzelirse sadece vernik attırırım.Olmazsa siyah kaplama yaptırayım diyorum.Bu arada araç 2011 peugeot 308..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Metin Mankal yazdı:

Aslında boyada çok fazla sıkıntı yoktu.O köşelerde ki beyazlar da toz.Fotoğrafta boya sorunu gibi görünüyor.Tavanda 1 lira kadar bir kelerme vardı.Tek bir yerdeydi ama şimdi kanser gibi yayılmış.Boyasız düzelirse sadece vernik attırırım.Olmazsa siyah kaplama yaptırayım diyorum.Bu arada araç 2011 peugeot 308..

Vernik veya siyah kaplama. Tümü için o tavan zımparalanacak ki, kusursuz olmalı işlem. Eh, zımpara vurulmuşken boyatılması daha mantıklı olacaktır.

Bu arada dip not: Aracınızın 10 sene boya garantisi olmalı. Yetkili servisle görüşmenizi öneririm.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Vernik veya siyah kaplama. Tümü için o tavan zımparalanacak ki, kusursuz olmalı işlem. Eh, zımpara vurulmuşken boyatılması daha mantıklı olacaktır.

Bu arada dip not: Aracınızın 10 sene boya garantisi olmalı. Yetkili servisle görüşmenizi öneririm.

12 yıl paslanmazlık garantisi varmış.Ancak son iki senedir bakımları yetkili serviste yaptırmıyorum.Sıkıntı yaratabilirler sanırım..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Metin Mankal yazdı:

12 yıl paslanmazlık garantisi varmış.Ancak son iki senedir bakımları yetkili serviste yaptırmıyorum.Sıkıntı yaratabilirler sanırım..

Yine de bi danışın derim.

100binTL verdiğimiz arabalar 12 yıl paslanmazlık veriyor, 150TL'ye aldığım TEKA marka eviye bana 75 sene paslanmazlık garantisi verdi. Kime yanayım, bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

benim bisikletimin kadrosu ömür boyu garantili mesela, kısaca 12yıl boya garantisi servis bakım şartıyla olmamalı...

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bakim listesinde korozyon kontrolu de var. Buyuk ihtimalle yetkili serviste bakim yapilmadigi icin bir sey yapmayacaklardir ama sansinizi deneyin yine de

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

150TL'ye aldığım TEKA marka eviye bana 75 sene paslanmazlık garantisi verdi. Kime yanayım, bilemiyorum.

Aluminyumdur. Pazarlama taktigi iste. Bitkisel yagin uzerinde "sifir kolesterol" yazmasi gibi bir sey. (Kolesterol hayvansal bir steroldur)

@Ali Cihangiroğlu senin bisiklet de aluminyumdur buyuk ihtimalle  abi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Verniğiniz çatlamış ve ilerlemeye devam edecek malesef kesin net çözüm boyatmak

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihat Eyüboğlu
On 22.10.2018 at 09:46, Metin Mankal yazdı:

Hani bir gecede saçlarım ağardı derler ya.Onun gibi ..Sabah kalktım arabam böyle..Neye dertlendiyse bu kadar..

aYVM4z.jpg

9Nnq6k.jpg

naptınız abi bu sorunu halledebildiniz mi?herhangi bir işlem yaptırtınız mı ?

Yorum bağlantısı
Metin Mankal
26 dakika önce, Cihat Eyüboğlu yazdı:

naptınız abi bu sorunu halledebildiniz mi?herhangi bir işlem yaptırtınız mı ?

Henüz bir şey yaptırmadım.Büyüyor zamanla.Hepsi kalksın sonra kaplama yaptıracam..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Metin Mankal yazdı:

Henüz bir şey yaptırmadım.Büyüyor zamanla.Hepsi kalksın sonra kaplama yaptıracam..

Garanti işini yetkili servise sordunuz mu?

Yorum bağlantısı
Metin Mankal
16 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Garanti işini yetkili servise sordunuz mu?

Sordum Sani..Sadece korozyon için 12 yıl diğer boya sorunları için 3 yıl garanti varmış.Gerçi garanti olsa da boyatmayı düşünmüyorum.Kaplamada orijinal gibi oluyor neredeyse..

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mustafa Şahin2

Abi son durum nedir ? kaplama yaptırdın mı, yaptırdıysan verim aldın mı aynı sorunu bende yaşıyorum

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Ben olsam.servisle çözerim iyi niyetten boyatir yazı alirim servis çözüm olmazsa pejoya mail atar şikayette bulunurum satarken bana kalirsa sıkıntı olmaz kaplama olması için yüzeyin pürüzsüz olması gerekiyor en 300 ila 400 aşağı kimse kaplamaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...