İçeriğe Yönlendir

Ankara İçin Antifriz

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Efe Serhan Oğuz

Öner Oto (Tuncay Usta) 'da 3 litre antifreeze eklenmesi 50 TL. Kendisi uğraşmak istemeyenlere duyrulur.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
6 dakika önce, Efe Serhan Oğuz yazdı:

Öner Oto (Tuncay Usta) 'da 3 litre antifreeze eklenmesi 50 TL. Kendisi uğraşmak istemeyenlere duyrulur.

Öncelikle bilgilendirme ve hatırlatmanın zamanlaması çok iyi oldu Efe bey.

Yanlış anlaşılma olmasın, her araca 3 lt. antifiriz koyulacak değil. Zaten Tuncay Usta ölçüp ihtiyacı kadar antifiriz koyar. Yani diyeceğim daha ucuza mal edebilirsiniz.

Dolayısıyla antifirizler kontrol ettirilmeli eksik varsa mutlaka tamamlattırılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bu hafta bir yapi markette "5 litre antifrizli cam suyu" 36 liraydi.Bu durumda sogutma sistemi icin Fiyat bedava.

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
24 dakika önce, Hüseyin Maviş yazdı:

Öncelikle bilgilendirme ve hatırlatmanın zamanlaması çok iyi oldu Efe bey.

Yanlış anlaşılma olmasın, her araca 3 lt. antifiriz koyulacak değil. Zaten Tuncay Usta ölçüp ihtiyacı kadar antifiriz koyar. Yani diyeceğim daha ucuza mal edebilirsiniz.

Dolayısıyla antifirizler kontrol ettirilmeli eksik varsa mutlaka tamamlattırılmalıdır.

Tabii ki 3 litre klasik ölçü olduğu için yazdım teşekkürler eklemeniz için :) Benim araç toplam 9.3 litre aldığı için ben 6 litre koydum antifreeze :) 3 litre eklendiğinde geri kalan 6 litre su ile bareber ölçümde -15 -17 arası bir sonuç aldım.  Garanti olsun diye 3 daha ekledik :) 

Mondeo 1.8TD için mavi kullandık bu arada.

Kullanılan markayı öğrenmek isteyen mesaj atabilir.

Perşembeden itibaren Ankara soğuyor, önlem almanın tam zamanı. Gidin ölçtürün gerekliyse antifirizi ekletin Ankara sakinleri :)   

26 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Bu hafta bir yapi markette "5 litre antifrizli cam suyu" 36 liraydi.Bu durumda sogutma sistemi icin Fiyat bedava.

Aypet (ALPET değil aypet evet :D ) marka var antifiriz mavi olanı 3 litresi 35 lira. En uygunlardan birisi fiyat olarak, ama ne kadar güvenilir hiç bilmiyorum, bu antifirizlerde üçkağıtlar çok oluyormuş maalesef. Bu yüzden 50 lira mantıklı, ölçtürüp ona göre ayarlanması da içinizi rahatlatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
9 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

bimde 5 lira bim candır:)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
26 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

bimde 5 lira bim candır:)

Onun derecesi dusuk bulundugum yer icin.. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

geçen hafta benim araca 6 litre -55 derecelik kırmızı antfiriz kondu.  kalanı da suyla tamamlandı. tahmini 6 7 litre arasıda sudur.

antfiriz olsa sadece sistemde dayanım -55 derece su ile karıştığında kaç derecedir nasıl hesaplanır bu ? 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
6 dakika önce, Ali Gök yazdı:

geçen hafta benim araca 6 litre -55 derecelik kırmızı antfiriz kondu.  kalanı da suyla tamamlandı. tahmini 6 7 litre arasıda sudur.

antfiriz olsa sadece sistemde dayanım -55 derece su ile karıştığında kaç derecedir nasıl hesaplanır bu ? 

freezept.gif

boilpt.gif

cp.gif

Sistemi tamamen antifrizle doldurmanız halinde daha düşük derecelere inemiyorsunuz. Maksimum inebileceğiniz karışım %65 antifiriz, %35 su.

Ancak bu da aracın radyatörünün ısı transferini bozuyor. Yani sıcak havalarda soğutma suyundaki sıcaklığı düşürmek zorlaşıyor. O yüzden genelde %50 %50 karışım kullanılıyor.

https://hellafunctional.com/?p=629

Yorum bağlantısı
Ali Gök
3 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

freezept.gif

boilpt.gif

cp.gif

Sistemi tamamen antifrizle doldurmanız halinde daha düşük derecelere inemiyorsunuz. Maksimum inebileceğiniz karışım %65 antifiriz, %35 su.

Ancak bu da aracın radyatörünün ısı transferini bozuyor. Yani sıcak havalarda soğutma suyundaki sıcaklığı düşürmek zorlaşıyor. O yüzden genelde %50 %50 karışım kullanılıyor.

https://hellafunctional.com/?p=629

aslında demeye çalıştığım şuydu. yarı yarıya karıştırdık ya donma noktası kaç derecedir şuan acaba 

atıyorum karlı havada  dağlık bi alan hava sıcaklığı -15 derece oldu donarmı ?

şişesinde -55 derece yazan  6 litre antfiriz üzerinede 6 7 litre su koyduk

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Koyulan antifreeze'e göre değişir. Mesela konsantre ise (yani su istemeyen) -55'e kadar korurum, su eklersen düşürürüm der. Konsantre olmayanlar (su isteyenler) ise, istenilen karışımla -55'i garanti ediyor.

Renault'lar konsantre kullanıyor ve yanlış hatırlamıyorsam -30 garanti ediyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Ali Gök yazdı:

az önce bende doblonun suyunu boşaltıp ekledim (konsantre), -50 civarı yaptım, 1 lt. su ekledim,  su şarrtır, saf antifiriz çok soğuklara inemez,ayrıca su kaynatabilir motor, sadece suya nazaran üstelik, o zyüden su mutlaka katılmalı, az da olsa olmalı....

atölyede şuan tüm araçları dolduruyor bizimkiler...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Ben en son kale nin antifirizini aldım gayet memnunum şuan ölçdüğümüz de -26 veriyor. Tabi su ilave ettim ama bu değer istanbul da. Ankara da iseniz su koymadan tamamını antifiriz ile doldurun aracı koruyacaktır. Ankara içinde yaklaşık 50 60 bin km yaptım   :)  askerdim orada makam şoförüydüm  :) ne günlerdi be tam 15 sene önce .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...